WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Плавання: способом кроль, батерфляй, на спині, брас - Реферат

Плавання: способом кроль, батерфляй, на спині, брас - Реферат


Реферат на тему:
Плавання: способом кроль, батерфляй, на спині, брас
Техніка плавання способом кроль на грудях
Характерною особливістю плавання способом кроль на грудях є те, що плавець переміщується в воді з відносно рівномірною поступальною швидкістю при порівняно стійкому положенні тулуба. Кроль на грудях успішно застосовується при навчанні плаванню, бо техніка рухів цього способу найбільш природна для людини, оскільки подібна до навичок ходьби і бігу.
Положення тіла. Тулуб плавця перебуває в горизонтальному положенні. При плаванні на довгі дистанції кут атаки досягає 4-8 , а при плаванні на короткі дистанції зменшується до 0-3 . Величина кута атаки залежить від швидкості плавання, сили і частоти рухів ногами і руками, положення голови, а також положення тулуба.
Голова занурена до лінії брів або середини чола. Це створює найкращу обтічність. Піднімання голови спричиняється до прогину тулуба в попереку й зростання опору рухові. Надмірне занурення голови супроводжується опусканням плечей, внаслідок чого погіршуються умови для роботи рук і дихання, а також зростає опір рухові.
Плаваючи кролем на грудях, спортсмен по черзі повертається праворуч і ліворуч навколо повздовжньої осі. Коливання тулуба зумовлені особливостями рухів рук і техніки дихання. Поворот тулуба вбік допомагає виходу руки з води, полегшує її рух у повітрі, а також сприяє найбільш економному диханню.
Рухи ніг. Для досягнення плавцем високого спортивно-технічного результату велике значення має робота ногами. При плаванні кролем на грудях ноги рухаються по черзі у вертикальній площині. Основним є рух згори донизу. Рухи виконуються енергійно і допомагають пересуватися плавцю. Рух знизу догори є підготовчим. Ноги плавця повністю випрямлені в кульшових і колінних суглобах, пальці відтягнуті і з єднані досередини. Плавець починає виконувати рухи переміщенням однієї ноги вгору, другої вниз. Коли відстань між п ятками досягає 35-45 см, ноги починають рухатися в протилежному напрямку (назустріч одна до другої).
У нижньому положенні нога повністю випрямлена. Під час виконання підготовчого руху більшу частину шляху вгору нога залишається прямою, не зігнутою в колінному суглобі. Лише в останній третині руху вона трохи згинається в колінному суглобі так, щоб стопа вийшла на поверхню води.
Рух ноги згори донизу починається з енергійного опускання стегна вже тоді, коли нога продовжує згинатися в колінному суглобі й стопа рухається вгору. Найважливіша частина руху ноги згори донизу її інтенсивне розгинання в колінному суглобі. Завершення його збігається з початком чергового підготовчого руху поступовим підніманням стегна.
Ноги при плаванні кролем рухаються з невеликим розмахом, амплітуда якого залежить від швидкості пересування. При невеликій швидкості плавання ноги майже не показуються на поверхні води і тільки трохи згинаються в колінах. Чим більша швидкість, тим більше згинаються ноги у колінних суглобах і стопи більше піднімаються над водною поверхнею перед рухом донизу.
Рухи рук . У способі кроль на грудях рухи рук складають основну силу тяги, сприяючи просуванню тіла плавця, гребковими поверхнями при цьому є кисті і передпліччя.
Весь цикл рухів руками можна поділити на такі фази: вхід руки у воду й захват, основна частина гребка, вихід руки з води, рух руки над водою.
Рука входить у воду біля поперечної лінії тіла чи між нею і лінією плечей, причому спочатку занурюється кисть, потім передпліччя і нарешті плече.
У момент занурення кисті у воду рука зігнута в ліктьовому суглобі. Тільки-но кисть поринула у воду, рука майже цілком випрямляється.
Після вкладання руки у воду настає фаза захвату, коли вона займає положення, найвигідніше для гребка. Плавець виводить руку вперед униз, трохи опускає кисть, згинаючи її в променево-зап ястному суглобі, піднімає лікоть і надає передпліччю вихідного положення для гребка.
Основна частина гребка виконується зі згинанням та розгинанням руки в ліктьовому суглобі. Спочатку кисть виводиться під середню лінію тіла й рухається вздовж неї. Рука згинається в лікті. Потім відбувається основна частина гребка, це найефективніша для просування частина руху назад із зростаючою швидкістю. Кисть проходить під повздовжньою віссю тіла. При русі руки повинно бути поступове розгинання променево-зап ястного суглоба таким чином, щоб долоня весь час перебувала у площині, перпендикулярній поверхні води.
Основна частина гребка завершується інтенсивним рухом передпліччя й кисті вгору-назад.
Після закінчення гребка рука швидко виймається з води, а також швидко, але м яко проноситься вперед у вихідне положення. При вийманні руки з води першим виходить з води плече, потім передпліччя і кисть. У момент пронесення руки над водою м язи кисті і передпліччя розслаблені. Під час пронесення руки над водою у вихідне положення не рекомендується високо піднімати лікоть над водою. Інакше надмірно збільшиться поворот тулуба, особливо у плавців з недостатньо рухливими плечовими суглобами.
Дихання. У плаванні кролем на грудях техніка дихання тісно пов язана з темпом і ритмом рухів руками. Дихання є однобічне і двобічне. Переважно плавець робить один вдих і один видих на кожен цикл рухів руками. Але зустрічаються й інші варіанти: вдих і видих на три рухи руками (вдих при русі по повітрю правої руки, довгий видих при гребку лівою і правою руками і знову вдих при русі лівої руки по повітрю); вдих і видих на чотири і більше гребків руками.
Дихання здійснюється поворотом голови вбік з одночасним поворотом плечового поясу. При цьому для вдиху голову повертають в той момент, коли рука, у бік якої відбувається цей рух, закінчує гребок. Потім голову опускають вниз. Короткочасний вдих відбувається через рот, видих у воду, через ніс і рот одночасно. Поворот голови не повинен збивати ритм рухів рук і ніг.
Узгодження рухів ніг і рук сприяє створенню обтічності тіла, найраціональнішому диханню, ефективному переміщенню вперед. Ноги працюють швидше, ніж руки. За один цикл рухів руками плавець може зробити два, три, чотири і навіть шість циклів рухів ногами. Найбільш розповсюдженим є шестиударне узгодження, коли виконується три цикли рухів ногами.

 
 

Цікаве

Загрузка...