WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю - Дипломна робота

Вплив внутрішніх і зовнішніх чинників на цінову політику готелю - Дипломна робота

наступна:
Вступ.
Теоретична частина (Розділ 1).
Аналітична частина (Розділи 2 і 3).
Висновки та пропозиції.
Список використаної літератури.
Додатки.
В роботі розкриті наступні питання:
Поняття та сутність цінової політики, поняття ціноутворення та цінової політики, аналіз ціноутворюючих факторів, аналіз методів ціноутворення
Аналіз діяльності готелю "Сатурн"; аналіз стану розвитку готельного господарства Києва; аналіз чинників, які впливають на ціну послуг готелю.
Проблеми та перспективи управління ціновою політикою готелю "Сатурн"
При написанні роботи автором були використані внутрішні документи готелю "Сатурн"(баланс, річна фінансова звітність) різні теоретичні, аналітичні та статистичні матеріали, міжнародні законодавчі акти та закони України з питань туризму, готельного бізнесу, зовнішньоекономічної політики, міжрегіонального та транскордонного співробітництва.
Робота може бути використана фахівцями туристичної галузі, зокрема, керівниками готелів в якості довідникового та аналітичного матеріалу.
РОЗДІЛ 1. Поняття та сутність цінової політики
1.1 Поняття ціноутворення та цінової політики
В умовах ринкової економіки ціна служить найважливішим економічним параметром, що характеризує діяльність підприємства. Дня будь-якого суб'єкта, що хазяює, питання про ціну - це питання існування і благополуччя.
Кожен підприємець, коли встановлює ціну на свій товар, використовує її як вирішальний засіб для досягнення поставлених у своєму бізнесі цілей. Важлива роль цінового механізму для підприємства безперечна. Практика показує, що жодна компанія, незалежно від міцності її позицій на ринку, не може собі дозволити встановлювати ціни без аналізу можливих наслідків різних варіантів такого рішення. І незважаючи на те, що широке поширення мають і нецінові форми конкуренції, ціна є істотним елементом конкурентної політики і значно впливає на ринкове положення і доходи підприємця.
Звідси загальною потребою для успішної підприємницької діяльності в умовах ринкової економіки стає використання добре проробленої і науково обґрунтованої цінової політики.
Однак переважна більшість керівників підприємств ще не мають достатніх знань і досвіду в області розробки цінової політики. При встановленні ціни вони, як правило, орієнтуються на витрати виробництва реалізацію продукції й одержання деякого прибутку. Ряд підприємців приймає за орієнтир ціни на аналогічну продукцію, що встановилися на ринку. Є і такі, хто, не вникаючи в суть проблеми, просто намагається продати товар якнайдорожче.
Працюючи в умовах ринку, не можна забувати про те, що ціна і цінова політика для підприємства - головний елемент маркетингу. Саме тому розробці цінової політики повинна приділятися найпильніша увага з боку керівництва фірми, яка бажає найбільш ефективно і довгочасно розвивати свою діяльність на ринку, тому що будь-який помилковий чи недостатньо продуманий крок негайно позначається на динаміці продажів і рентабельності.
Цінова політика підприємства - поняття багатопланове. Фірма не просто встановлює ту чи іншу ціну, вона створює свою систему ціноутворення, що охоплює весь асортимент продукції, яка випускається, або послуг, що надаються, враховує розходження у витратах виробництва і збуту для окремих категорій споживачів, для різних географічних регіонів, специфіку в рівнях попиту, сезонність споживання товару і багато інших факторів. Крім того, варто пам'ятати, що діяльність фірми здійснюється в умовах постійно мінливого конкурентного оточення. Іноді фірма сама виявляє ініціативу зміни цін, але частіше просто реагує на дії конкурентів.
Найбільш розповсюджена помилка ціноутворення - зайва орієнтація на витрати, що не дозволяє підприємству адаптуватися до зміни ринкових умов і вимог різних сегментів ринку.
Принципи цінової політики:
досягнення заданої величини прибутку на одиницю вкладеного капіталу;
забезпечення стабільного положення на ринку;
активізація купівельного попиту;
дотримання державних правових актів
Цілі цінової політики:
збереження положення на ринку;
максимізація прибутку по всій номенклатурі товару;
максимальне збільшення збуту продукції;
завоювання лідерства на ринку
Форми реалізації цінової політики:
збереження стабільності цін;
зміна цін;
установлення єдиних цін;
застосування гнучких цін
Методи реалізації цінової політики:
забезпечення заданої ціни масовим постачанням товару;
масштабне завоювання ринку;
вижидання ажіотажного попиту;
"зняття вершків" шляхом короткочасного підвищення цін на нові товари.
Фактори, що визначають цінову політику:
попит;
пропозиція;
фіскальна політика держави;
конкуренти;
інфляція.
Для грамотного використання всіх переваг ринкового ціноутворення в підприємницькій діяльності необхідно вивчити сутність цінової політики, послідовність етапів її розробки, умови і переваги їхнього застосування.
Цінова політика фірми являє собою загальні цілі, що підприємство збирається досягти за допомогою встановлення цін на свою продукцію. Однак установлення цін на продукцію фірми значною мірою є мистецтвом: низька ціна викликає в покупця асоціацію з низькою якістю товару, висока - виключає можливість придбання товару багатьма покупцями. У цих умовах необхідно правильно сформулювати цінову політику фірми, пам'ятаючи про взаємозв'язки.
Етапи проведення цінової політики.
Розробка цінової політики включає кілька послідовних етапів:
вироблення цілей ціноутворення;
аналіз ціноутворюючих факторів (визначення попиту, аналіз пропозиції і цін конкурентів і ін.);
вибір методу ціноутворення;
ухвалення рішення про рівень ціни.
Кожен крок установлення ціни сполучений з визначеними проблемами і складностями, про які вдумливий підприємець повинний знати заздалегідь.
Цілі цінової політики
Починаючи процес ціноутворення, підприємець повинний насамперед визначити, яких цілей він бажає досягти, продаючи свій товар. Часто виявляється, що стратегічних цілей у підприємства трохи, і вони досяжні в короткостроковій чи довгостроковій перспективі. Варто виробити навички уміння розпізнавати і за допомогою цінової політики реалізовувати оптимальне співвідношення можливе більшої кількості цілей. При формулюванні цілей ціноутворення звичайно орієнтуються на стратегічні цілі підприємницької діяльності. Найбільш розповсюджені цілі:
- Виживання підприємства. Ця мета може розглядатися як короткострокова. В умовах конкурентного ринку підприємство часто йде на зниження цін для ліквідації запасів продукції на складі. При цьому прибуток утрачає своє значення. Виробництво буде здійснюватися доти, поки ціна, установлена на нижній межі, покриває хоча б витрати.
- Короткострокова максимізація прибутку і підвищення рівня рентабельності, що у свою чергу збільшує прибутковість і розширює інвестиційні можливості фірми. Цю мету найбільше доцільноставити в

 
 

Цікаве

Загрузка...