WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Класифікація, систематика і термінологія в атлетичних видах спорту - Контрольна робота

Класифікація, систематика і термінологія в атлетичних видах спорту - Контрольна робота

чотирьох видів боротьби.
Ми детально ознайомилися із поняттями класифікація та систематика у боротьбі.
Третім компонентом у прийомах боротьби є термінологія.
Лат. Therminus - межа, кордон.
Чітко обмежене поняття
Грець logos - вчення, наука
Термінологія - це сукупність термінів, вживаних у будь-якій галузі знання чи мистецтва, на підставі наукових, тобто на узагальнених систематизованих знаннях.
Термін повинен бути: 1.Коротким та легко виговорюватися. 2. Образним та легко запам'ятовуватися. Термін повинен мати чітке визначення, відмежовуючи даний предмет чи поняття від усіх інших. Термінологія в цілому повинна мати якомога менше термінів та сполученнями цих термінів охоплювати якомога більшу кількість понять та різновидностей предметів. Ці сполучення не повинні бути випадкового характеру, а підкорятися суворо встановленим правилам, які один раз засвоєні будуть полегшувати запам'ятовування цих сполучень. Ново народжені терміни повинні включатися в єдину термінологію.
Три компоненти: класифікація, систематика, термінологія допомагають впорядкувати педагогічний процес. Класифікація розподіляє прийоми за групами, а цеполегшує користування усім різнобарв'ям техніки. Систематика прийомів складена на основі класифікації, так само як і класифікація про всю техніку, про взаємозв'язок між групами та прийомами.
Усі прийоми застосовувані борцями під час сутичок різні за своєю структурою, тому прийоми діляться за схожістю основи їх структури /перевороти скрученням/. Схеми...
Істотно, помістити у схемах усе різнобіччя прийомів дуже важко, так як кожний прийом має велику кількість варіантів, варіанти прийомів удосконалюються доповнюються, що сприяв збагаченню техніки боротьби. Звідси і зміна і удосконалення систематики та класифікації спортивної боротьби. Поділ прийомів на групи та підгрупи в останній класифікації дає можливість включити знову з'явившийся прийом в одну з існуючих класифікаційних груп. Крім прийомів, які мають безпосереднє відношення до тої чи іншої групи прийомів мають місце прийоми займаючі проміжкове положення у класифікаційних схемах. Це перехідні прийоми: кидок через спину з підніжкою прийом має особливості кидка через спину та кидка підніжкою. Такі прийоми у залежності від особливостей проведення їх можна відносити до тієї чи іншої групи прийомів.
Термінологія пов'язана з класифікацією та систематикою і залежна від них. Вона служить для розуміння суті прийому. Деякі назві прийомів зклалися з практики роботи педагогів, наприклад "ножиці".
Таку назву може зрозуміти тільки людина, яка мав безпосереднє відношення до боротьби. Термінологія, яку вам необхідно знати, передбачає прирівнювання подібних понять усіх чотирьох видів боротьби. Хоча термінологія боротьби самбо та дзюдо дещо різниться від термінології греко-римської та вільної боротьби і ми до неї повернемося пізніше.
Термінологія побудована за принципом: 1 - короткості; 2-чіткості та ясності, 3-відповідності із законами словотворення та граматики. Терміни, як правило, складаються із одного-двох слів: стійка, ключ: але-захап шиї з-під плеча.
Утворюються терміни таким чином: 1. Надання нового значення деяким словам. Наприклад: ключ-захап руки, міст - положення борця, млин - прийом.
2. Наданням певного значення похідним словам. Наприклад: обвив -спеціальний рух ногами, накат-прийом у партері, кидок-дія з відривом від килиму.
3. Застосуванням іншомовних слів: партер, туше...
4. Складанням скорочених слів: контрприйом-прийом у відповідь, самбо - вид боротьби.
5. Застосуванням словосполучень: зворотний хап - незвичайний хап, кидок нахилом-кидок за рахунок нахилу тулуба, тощо.
Звичайно, пропонована термінологія не б незмінною, вона удос-коналюється, змінюється і у подальшому буде переживати зміни, .
Як вище було зазначено термінологія боротьби самбо дещо різниться від термінології боротьби греко-римської та вільної. З перших днів становлення боротьби самбо /1938/ почалась боротьба з єдину назву та єдину термінологію самбо. Книжки з боротьби самбо, що почали видаватися /1949р/ розширили розповсюдження термінології. Особливо допомогло систематизування техніки боротьби самбо і основ термінології /1960р./.
Термінологія самбо створена на основі відповідної класифікації всієї техніки, тактики та методики самбо. З усіх систематизацій техніки боротьби для термінології найбільш підходить морфологічна, тобто систематизація за формулою прийомів. Вона дає можливість розкласти всю техніку по частинах, відділах та групах, в основі яких лежать загальні ознаки. У цій систематизації немає повторів /як в методичній або тактичній/.
Термінологія боротьби дзюдо відмінна від термінів інших видів боротьби і вимагає особого вивчення.
Техніка боротьби складається з великої кількості різноманітних за структурою руху прийомів. Назвати кожний прийом боротьби окремими термінами неможливо...
Вірна назва прийому має важливе значення для точного його розуміння. Тому назва прийому дається у залежності від його структури. Для визначення назви прийому встановлені наступні правила:
1. Назва прийому складається з двох або трьох частин.
2. Перша частина являє собою основну технічну ознаку прийому, назву основної класифікаційної групи. Наприклад: кидок, звалювання, перевід, переворот, утримання.
3. Друга частина назви дає характеристику основного елементу у структурі прийому, особливість положення, або виконання основної дії. Наприклад: кидок обвивом, перевід пірнанням, переворот переходом.
4. Третя частина назви визначає деталі прийому допоміжні рухи і захапи, їх спрямування та особливості. Наприклад: переворот розгинанням захапом шиї з-під плеча та обвивом ноги або кидок через плечі захапом руки та одноіменної ноги.
Для скорочення назви прийому застосовується опускання деяких термінів, без яких ясність назви не змінюється. Наприклад: переворот обертанням - вертушка; переворот скручуванням захапом двох рук збоку - переворот захапом двох рук збоку.
Як правило у третій частині назад прийому найбільша кількість слів, в яких відмічаються різноманітні деталі техніки. В них показано яку кінцівку потрібно захопити /дальну ногу, різноіменну руку тощо/, а також з якого боку і всякого положення. Для скорочення назви приняті деякі умовності. Застосовуються певні назви напрямків руху і

 
 

Цікаве

Загрузка...