WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Класифікація, систематика і термінологія в атлетичних видах спорту - Контрольна робота

Класифікація, систематика і термінологія в атлетичних видах спорту - Контрольна робота

класифікацію під редакцією М.М. Ралковського, А.З.Катуліна і М.Г.Чионова. Ця класифікація найбільш доцільним чином відображала суть техніки боротьби. Суть її полягала в тому, що вона була поділена за видами боротьби і, а свою чергу, вид боротьби ділився на багаторівневе класифікування.
Греко-римська /класична/ боротьба
Стійка
Переводи
Сбивання кидки
Через спину Через груди, з напівмостом,
мостом та без мосту
Виконання цих технічних дій здійснювалися з різними захапами та подальшим виконанням прийомів.
Партер
Перевороти
Кидки
Через спину Через груди, з напівмостом, мостом та без мосту
Теж саме, що і в стійці
Вільна боротьба
Стійка
Переводи Сбивання Кидки
Через руки Підніжка, зачіпи, підсічки, відхапи, підхапи, підбиви Через ноги
Через тулуб Комбінації
Через спину Через руки, тулуб, ноги
Через груди
Далі йшли захапи і ще далі прийоми
Партер
Перевороти
Кидки
З різними захапами Через руки Через тулуб
Через ноги
Через спину
Через груди
Далі захапи та прийоми
Самбо
Кидки в основному тулубом Кидки в основному ногами Кидки в основному руками
Саме поняття боротьба характеризується взаємним переборюванням опору за допомогою застосування дозволених правилами змагань спеціальних технічних та тактичних дій.
Боротьба, як вид спорту, культивується різними народами на протязі багатьох віків. І, звичайно, з боротьби проводилися змагання. На цих змаганнях народжувалися різні прийоми для досягнення перемоги. Так, з часом народилися правила змагань та техніка боротьби. Спочатку техніка боротьби та правила змагань розвивалися одночасно, у тісному зв'язку, змінюючи та доповнюючи один одного, тобто іншими словами правила не тиснули на технічні дії. Яскравим прикладом можуть служити бої гладіаторів, де будь-які прийоми були добрі для досягнення перемоги.
У подальшому правила стали впливати на розвиток, та обсяг техніки. Були визначені межі застосування тих чи інших технічних дій, за допомогою яких досягалася перемога. У зв'язку з цим і поділялися види боротьби.
У наш час будь-який вид боротьби та застосовані в них прийоми регламентується правилами, за якими проводяться змагання. Види боротьби різні і мають певні ознаки.
Отже, якщо класифікація прийомів боротьби являє собою розподіл усіх відомих прийомів по групах у відповідності із загальною для кожної групи ознакою, то систематика - це розподіл груп прийом за ступінню складності та важкості.
Вірне рішення питань класифікації, систематики та термінології прийомів спортивної боротьби має велике значення для підвищення якості учбово-спортивної роботи з даного виду боротьби. І як вище було зазначено, враховуючи це, Комітет з фізичної культури та спорту затвердив у 1952 році "Єдину класифікацію, систематику і термінологію класичної та вільної боротьби", яка в свій час відіграла позитивну роль. Подальший досвід роботи з боротьби показав, що запропонована класифікація, послідовність вивчення прийомів потребує перегляду; назва багатьох прийомів, контрприйомів не відображують головної суті виконуваної технічної дії, захисти, контрприйоми та інші дії у ряді випадків були приведені не вірно. З метою усунення цих недоліків вводиться нова "Єдина класифікація, систематика та термінологія прийомів класичної та вільної боротьби" -1959 рік.
Класифікація 1959 року перевірялася практикою більше ЗО років і е на сьогодні діючою класифікацією з боротьби. Ця класифікація " являє собою багаторівневу класифікаційну систему.
Класи - технічні дії виконувані у стійці або партері /1-й рівень/.
Підкласи - поєднують оцінювані правилами дії борців - кидки, переводи, перевороти - /П-й рівень/.
Групи поєднують поняття, характеризуючі основні дії атакуючого борця - прогином, нахилом і ін. - /Ш-й рівень/.
Підгрупи - варіанти прийомів - /IV-й рівень/, визначають деталі прийому - захап, дію ногами і ін.
Недолік цієї класифікації в тому, що вона поєднує два види боротьби. Тому питання єдиною для всіх видів боротьби класифікації залишилось не вирішеним.
Між боротьбою класичною, вільно, самбо та дзюдо немає видової різниці. У кожному з цих видів процес двобою здійснюється в однакових умовах, всі види мають єдину педагогічну і приблизно схожу спортивну задачу. Враховуючи це, ряд тренерів та наукових працівників вважають, що наявність чотирьох різних класифікацій є істотною незручністю і викликає значні утруднення в практичній роботі та негативно відображаються на розвиткові теорії та практики, спортивної боротьби висиваючи штучні кордони між видами боротьби. Відсутність єдиної класифікації розпилює та ізолює сили дослідників боротьби, стає на перепоні до створення єдиної термінології, необхідної як в учбовій та науковій роботі, так ї в спортивній практиці.
Враховуючи, що маються загальні поняття "боротьба" і загальне поняття "техніка боротьби" що процес двобою здійснюється в однакових умовах П.Купцов /Москва/ запропонував техніку усіх видів боротьби відобразити єдиною класифікацією.
Що ж може бути взяте за основу єдиної класифікації? З позиції найбільш загальної порівняльної характеристики техніки чотирьох видів боротьби греко-римська боротьба являє собою вид, в якому дії борців найбільш обмежані правилами змагань. Обсяг техніки вільної боротьби містить в собі все, що входить в греко-римську боротьбу плюс дії ногами і захапи руками за ноги. Відповідно техніка боротьби самбо включає все, що дозволено у греко-римській та вільній боротьбі плюс утримання та больові прийоми. Техніку дзюдо доповнюють удушення.
Тому схематично схожість і різниця обсягів техніки можна подати у виді схеми:
Дивіться схему єдиної класифікації прийомів техніки спортивних видів боротьби.
Г-Р ВІЛ САМБО ДЗЮДО
Схема єдиної класифікації є чотирьохрівневою:
Приклад:
1 рівень - стійка;
2 рівень - кидок/який відбувся/,
3 рівень - прогином /як він виконаний/,
4 рівень - з захапом руки та тулуба /греко-римська боротьба/
- з захапом руки та тулуба з підсічкою /вільна/;
- з захапом за пояс з підсічкою /самбо, дзюдо/.
Цей приклад одночасно свідчить про те, що при єдиній класифікації може бути використана термінологія, придатна для всіх

 
 

Цікаве

Загрузка...