WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Класифікація, систематика і термінологія в атлетичних видах спорту - Контрольна робота

Класифікація, систематика і термінологія в атлетичних видах спорту - Контрольна робота


Контрольна робота
Класифікація, систематика і термінологія в атлетичних видах спорту
План
1. Класифікаці, систематика і термінологія в науці, та різних сферах людської діяльності.
2. Створення класифікації техніки спортивної боротьби.
3. Класифікація видів боротьби.
4. Основні терміни техніки боротьби.
5. Класифікація рівнів спортивної майстерності борців.
6. Класифікація вікових груп.
7. Класифікація вагових категорій.
8. Класифікація спортивних змагань.
9. Класифікація суддів.
10. Класифікація тренерсько-викладацьких кадрів.
Спортивна боротьба являє собою складний вид спорту. Складність цього виду спорту полягає у наявності різних видів спортивної боротьби. Учбово-тренувальний процес ставить нас перед необхідністю прагнути упорядкованого розподілу багагочисельності об'єктів техніки та тактики, вправ, ступені спортивної класифікації борців за ваговими категоріями і віковими групами.
Процес та результат такого впорядкування називається класифікацією та систематикою, необхідність в якій відчувають учбові заклади, наукові працівники і спортивна практика.
Класифікація - це розподіл багаточисельності об'єктів /у даному випадку техніки боротьби - прийомів/ на класи за найбільш істотними ознаками: кидки, переводи, звалювання, перевороти і тн. Класифікація - латинське слово, яке складається з двох частин: classis - розряд та pacene - робити. Класифікація вживається у двох значеннях - як процес розподілу на класи та як результат розподілу, що виражений у схемах.
Простим прикладом класифікування у спортивній боротьбі може бути розподіл усіх борців за ваговими категоріями /48-130 кг/ або за спортивними результатами /від новачка до мсмк/. Мета класифікації у першому випадку - розподіл борців на такі групи, в середині яких вони могли б змагатися поміж собою у рівних умовах. При цьому як єдину ознаку взяти як особисту вагу спортсмена.
Можна було б розподілити борців на групи за іншими ознаками - комплексний показник - зріст, вага та фізичні якості, але здійснити це більш складно і разом з тим не має в цьому необхідності, оскільки класифікація борців тільки за ваговими категоріями достатньо задовільняє запити практики.
Цей приклад показує якими можливостями володіють класифікатори
і як важливо для практики обрати найкращу єдину ознаку для поділу усього різнобічча у класи.
Систематика - від грецького sistematikos складене із частин.
Систематика або систематизування - це процес впорядкованого розподілу, об'єктів, здійснюваний за схожістю притаманних їм ознак. На відміну від класифікації при систематизуванні об'єкти порівнюються, в основному, поміж собою... Прикладом систематики та її значення для розвитку науки є періодична система Менделєєва /привести приклад/.
Систематика прийомів боротьби - це встановлення зв'язку та взаємозалежності між різними групами прийомів і розподіл їх у певній послідовності за отупінню важкості, складності, структури і т.д.
У боротьбі класифікація та систематика не можливі без попереднього визначення специфічних понять на основі загальної мови. Таким чином мовою виявляється термінологія.
Термінологія боротьби - це сукупність термінів, якими користуються спеціалісти в науково-педагогічній та спортивній роботі.
На сьогодні теорія класифікації спортивної боротьби в цілому розвинута недостатньо - ми маємо тільки класифікацію основних прийомів боротьби /немає класифікації захистів, контрприйомів, захапів/. І ще ми не маємо наукових підстав класифікації загальнорозвиваючих та спеціальних вправ. Покладений тільки початок створення класифікації тактики боротьби /роботи А.М.Ленца/. Історія створення класифікації, систематики та термінології спортивної боротьби показує, що це довготривалий та важкий процес. Одна із перших спроб класифікувати техніку класичної боротьби була здійснена французькими фахівцями зі спортивної боротьби ще у 1928 році... А відтак у 1940 році цю спробу здійснили Г.В.Гончаров та М.М.Сорокін. Всі прийоми греко-римської боротьби ці автори розділили на чотири групи.
1 - передній, боковий та задній пояс;
2 - кидки через стегно;
3 - напіввуплеси
4 - суплеси.
Прийоми боротьби у партері розподілялися на дві групи.
1 - перевороти;
2 - кидки.
Головною помилкою цієї класифікації було те, що не було вибрано єдиної ознаки. Терміни були не зрозумілі і не відображали різнобічних дій борців. Ця класифікація не могла задовольнити запити спеціалістів.
Техніку боротьби самбо вперше класифікував З.Ощепков. Але в зв'язку з тим, що він у 1938 році був репресований та знищений, то класифікація техніки боротьби самбо вперше вийшла у 1949 році під редакцією його учня А.А. Харлампієва. В цій класифікації усі прийоми розподілялися на боротьбу "стоячи" і "лежачи" а кожний з цих розділів мав у собі 3 групи:
1. Боротьба стоячи: а/кидки в основному руками, б/кидки в основному ногами, в/кидки в основному тулубом.
2. Боротьба лежачи: а/утримання, б/перевертання та завалювання, в/больові прийоми.
У 1951 році М.М.Сорокіним був запропонований проект єдиної для всіх 3-х видів боротьби класифікації техніки. Вона являла собою:
Греко-римська /класична/ боротьба.
Стійка.
1. Переводи до партеру.
2. Кидки вперед, через спину, назад.
3. Зіштовхування вперед.
Партер.
1. Перевороти вперед, вбік, назад. 2. Кидки вперед, назад.
Вільна боротьба.
Стійка.
1. Переводи до партеру.
2. Кидки вперед, через спину, назад.
3. Зіштовхування вперед.
4. Кидки вбік.
Партер.
1. Перевороти вперед, вбік, назад.
2. Кидки вперед, назад.
Для греко-римської та вільної боротьби виділено особливий розділ - прийоми "на мості":
1. Накривання вперед, назад. 2. Перевороти вбік, вбік через себе.
Боротьба самбо. Стійка.
1. Переводи до партеру.
2. Кидки вперед, через спину, назад.
3. Зіштовхування вперед.
4. Кидки вбік.
Лежачи. 1. Утримання.
2. Перевороти вперед, вбік, назад.
3. Больові прийоми: а/перегибання у суглобах, б/повороти у суглобах.
Цей проект не одержав схвалення, так як його недосконалість була очевидною. 17 березня 1952 року комітет у справах фізичної культури та спорту затвердив нову

 
 

Цікаве

Загрузка...