WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

широкий спектр видів екотуризма, починаючи від агротуризма аж до круїзу на комфортабельному лайнері.
Аналізуючи світову практику можна побачити, яких результатів вже досягли країни, де на розвиток екологічного туризму кинули свої зусилля ще в тому сторіччі. Перший усвіті національний парк - Йеллоустонський, створений у США в 1872 році на площі 900 тис. га, у рік відвідує 3 млн. чоловік. Кожний з існуючих у світі парків Діснейленда (у штатах Каліфорнія і Флорида в США, у Японії і Франції) приймає в рік 1 млн. гостей. Ця кількість гостей складає 10% загального американського міжнародного потоку туристів.
Курс на розвиток екотуризму в усьому світі сьогодні набуває очевидних форм і цілком конкретний зміст. Є достатні приклади схильності цьому курсу. У квітні 1999 року відчинилася перша черга екологічних парків "Центр Землі", створених на території двох вугільних шахт, що виробили ресурс, недалеко від Донкастера в Південному Йоркширі (Англія). Численні галереї й експозиції знайомлять відвідувачів із різноманітними екосистемами нашої планети, організацією безвідхідних технологій. І навіть дозволяють в інтерактивному режимі побудувати модель майбутнього планети.
Перший у світі екологічний курорт у пустелі відчинився в 50 км від Дубая (ОАЕ). Постояльцям пропонуються 27 бедуїнських шатрів і два королівських сьюта. Практично не виходячи зі своїх номерів, вони можуть спостерігати за життям антилоп, страусів і інших мешканців пустині, що вільно розгулюють по території готелю. На базі цього комплексу створюється унікальний екологічний парк пустині, де будуть відновлятися її флора і фауна. Крім спостереження за тваринними, в готелі можна кататися на верблюдах, брати участь у сафарі на джипах, змагатися в лижних гонках по барханах і лікуватися. Вважається, що клімат пустині дуже гарний для лікування астматичних і простудних захворювань.
1.2. Міжнародні документи з перспектив розвитку екологічного туризму
Міжнародна спілка охорони природи і природних ресурсів (МСОП, ШСМ) ще в 1959 р. розробила принципи організації і розмежування функцій національних і природних парків світу, за якими головним завданням національних парків є охорона природи, а науково-пізнавальний туризм, тим більше класична (оздоровча) рекреація, в них відіграють підпорядковану й обмежену роль. Основна ж функція природних парків полягає в організації умов для рекреації, туризму. І тому не варто було б змішувати ці поняття в одному об'єкті - національному природному парку (як це прийнято в Україні).
БЕРЛІНСЬКА ДЕКЛАРАЦІЯ. БІОРАЗМАЇТТЯ І СТІЙКИЙ ТУРИЗМ
(скорочено)
Ми, міністри і глави делегацій, ті, що зібралися в Берліні на Міжнародну конференцію по біорозмаїттю і туризму 6-8 березня 1997 року,
Визнаємо, що здорова природа і мальовничі місця складають основу для довгострокового і життєздатного розвитку всіх зв'язаних з туризмом видів діяльності;
Спостерігаємо, що туризм все більше повертається до областей, де природа відносно неторкнута, так що в більшості таких областей відбувається ріст туристичної активності;
Визнаємо, що туризм, вносячи великий внесок у соціо-економічний розвиток і культурний обмін, у той же час може руйнувати природу, соціальну структуру і культурну спадщину;
Беремо до уваги, що стійкий туризм приносить доход також і місцевим співтовариствам, і що їхні інтереси і культура вимагають особливого відношення;
Визнаємо, що туризм підвищує попит на об'єкти дикої природи і сувеніри з них, і тим самим наражає на небезпеку види і порушує заходи їхньої охорони;
Глибоко усвідомлюємо, що існує необхідність оцінювати й охороняти природу і біорозмаїття, що складають основу для стійкого розвитку;
Усе більше переконуємося, що стійкі форми туризму можуть внести вклад в охорону біорозмаїття усередині і поза охоронюваними територіями;
Вирішили працювати з всіма особами, які втягнуті в розробку міжнародних правил з метою узгодження інтересів туризму з охороною природи, що повертають туризм до стійкого розвитку, і, отже, що сприяють виконанню Конвенції по біорозмаїттю і задач Аgenda 21.
Вирішили так:
Погоджуємося з наступними принципами:
Загальні
- Діяльність, зв'язана з туризмом, повинна сприяти охороні природи, бути соціально й економічно стійкої. При розвитку і керуванні туристичною діяльністю варто керуватися задачами Конвенції по біорозмаїттю.
- Для збереження біорозмаїття - основного ресурсу для туризму, доцільні всі міри, необхідні для забезпечення єдності экосистем у дикій природі. Додаткового тиску від туристичної діяльності потрібно уникати в тих місцях, що вже є під впливом туризму. Перевагу потрібно віддавати відновленню вже існуючої системи організації туризму.
- Необхідно приймати міри, мінімізуючі збиток біорозмаїття від туристичної діяльності.
- У першу чергу варто сприяти розвиткові тих видів туристичної діяльності, що здійснюються на безвідхідній основі і мають на увазі переробку відходів. Необхідно підтримувати в першу чергу також діяльність, при якій використовуються безмоторні транспортні засоби або суспільний транспорт.
- Всі притягнуті особи, включаючи уряд і т.п., повинні розуміти свою загальну відповідальність за досягнення стійкості туризму.
Потрібно розробити всі необхідні економічні інструменти, включаючи збір засобів, для забезпечення узгодження туристичної діяльності з задачами охорони біорозмаїття.
- Потрібно розробити критерії стійкого туризму і впроваджувати їх у програми навчання людей, що займаються туризмом. Населення повинне бути інформоване про переваги охорони природи і біорозмаїття через стійкі форми туризму. Результати досліджень повинні поширюватися.
Специфічні
- Необхідно направити зусилля всіх зацікавлених осіб на вироблення критеріїв оцінки ступеня впливу туризму на навколишнє середовище і біорозмаїття. У зв'язку з цим потрібно установити наукове і технічне співробітництво в рамках Конвенції по біорозмаїттю.
- Туристичну діяльність, міри забезпечення інфраструктури туризму і самі туристичні операції, що мають значний вплив на природу і біорозмаїття, потрібно в першу чергу піддавати оцінці з погляду їхнього впливу на природу.
- Туризм повинний базуватися на екологічно чистих видах транспорту. Варто мінімізувати вплив транспорту, приділяючи особливий вплив наземному і повітряному транспортові в екологічно уразливих районах.
- Спортивна діяльність і відпочинок на свіжому повітрі, включаючи спортивне полювання і рибальство, особливо в екологічно уразливих областях, повинні керуватися так, щоб вони відповідали задачам збереження біорозмаїття і вже існуючим нормам охорони і стійкого використання видів.
- Особливу увагу треба звертати на те, щоб об'єкти живої природи і вироби з них продавалися тільки на основі стійкого природокористування відповідно до місцевого законодавства і

 
 

Цікаве

Загрузка...