WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

будуть культурно-пізнавальний, тематичний, круїзний, пригодницький та екологічний. Що стосується останнього, то цей вид туризму плідно розвивається в світі на протязі майже 150 років і приносить країнам неабиякі доходи. Так, доходи від відвідування національного парку вулканів Руанди становлять до 1 млн.дол. щорічно. Крім того, урбанізованості та мобільності населення світу, відірваність його від природного середовища, а також погіршення екологічної ситуації в багатьох традиційно рекреаційних зонах і районах світу через неконтрольовану надмірну концентрацію туристів в певні періоди року, сприяють посиленню зацікавленості цим видом туристів та збільшенню кількості його прихильників.
М'який, гірський, природно-орієнтований чи природний, зелений, пригодницький, сільський туризм - такий спектр епітетів, що характеризують частково різні, але в багатьох відносинах близькі один одному форми туризму. Усі ці форми туризму зобов'язані своїм походженням і розвитком могутньому впливу на сучасне суспільство екологічного фактора.
В другій та третій частинах роботи було доведено, що у державі має бути резерв територій і акваторій, які за своїми природоохоронними, ландшафтними, естетичними, природно-історичними особливостями можуть претендувати на заповідання. Для того щоб мати детальні і достовірні дані про наявний та перспективний обсяг природоохоронних комплексів в Україні, потрібно скласти державний кадастр (систематичне зведення відомостей про географічні об'єкти) природно-заповідного фонду.
Автором було показано, яку роль у розвитку регіону грає екотуризм. По-перше, що саме головне, екотуризм сприяє охороні природної території, дуже впливає на екологічне виховання населення, виховує патріотизм і гордість за свою країну, сприяє гармонійному розвитку особистості. Це і політичне значення - туризм сприяє розширенню міжнародних зв'язків, це і вплив на економіку країни, це створення робочих місць.
В курсовій роботі було доведено, що перш за все в нашій країні екологічний туризм покликаний:
1) постійно, систематично і цілеспрямовано культивувати критерій рівноваги навколишнього нас природного середовища;
2) гармонізувати стосунки між екологією, товариством і економікою;
3) орієнтувати турорганізації на зберігання і збільшення споживчої вартості природного середовища за рахунок виділення частини туристських прибутків на рішення пов'язаних із цим задач;
4) підкоряти короткочасні інтереси одержання прибутку від туризму довгостроковим інтересам зберігання природи для майбутніх поколінь, а також для подальшого розвитку туризму;
5) формувати в туристів почуття особистої відповідальності за стан природи і її майбутнє, стверджуючи в їхній свідомості приналежність до неї в якості її органічної частини.
Як очевидно, причини, що стримують розвиток екологічного туризму в Україні, достатньо серйозні. У сучасних умовах політичної й економічної непевності їхнє усунення може затягтися на тривалий час. Це означало б, по-перше, упущену економічну вигоду, а по-друге, що продовжується екологічна стагнація, яку можна було б стримати, сприяючи розвитку екологічного туризму.
У останні роки попит на рекреацію на природі збільшується, тому що середовище життя сучасної людини не відповідає його фізичним і психологічним потребам. У залежності від цього росте популярність екотуризма у світі. А взагалі, екотуризм цей стан душі, цей приплив енергії, це підняте почуття безкраїх обріїв, це живлюще відчуття того, що будь-які місця, у яких буває людина, стають йому близькими.
Щоб показати міжнародне відношення до проблем екотуризмом, автором були приведені для розгляду деякі міжнародні документи. Туристів, прихильних екологічним формам подорожей і відпочинку, можна зустріти всюди - в Антарктиді і Канаді, у США, у всіх країнах Західної Європи, у Центральній і Південній Америці, в Африці, у Японії і Малайзії, на островах Маврикій і Фіджі, в Австралії (це світовий лідер екотуризму, тут існує навіть спеціальне урядове еколого-туристське відомство в ранзі міністерства). Щорічно проводяться десятки симпозіумів і конференцій, присвячених екотуризму. Щороку проходять світові конгреси, що збирають сотні учасників - мандрівників і вчених, бізнесменів, політиків і що також свідчить по важливість орієнтування нашої держави на розвиток екотуризму.
На закінчення автор хоче привести строки Элен Скотт, що можуть стати девізом екотуризму: "Не беріть нічого, крім знятих фотографій; не лишайте нічого, крім слідів ніг; не вбивайте нічого, крім часу".
Використана література
1. Касянова О.М., Костенко Л.В. Природоохоронні території України. - К.: 1996.
2. Коберніг С.Г., Коваленко Р.Р. Географія України. - К.: 1997.
3. Основні тематичні напрямки національної системи туристсько-екскурсійних маршрутів. - К.: 1999р.
4. Внутрішній туризм в Україні: окремі аспекти. - К.: 2002р.
5. Кекушев В.П. Основи менеджменту екологічного туризму. - М.: 2001р.
6. Стратегія розвитку туристичної індустрії та громадського харчування. - К.: 2000р.
7. Сенін В.С. Організація міжнародного туризму. - М.: 2000р.
8. Мацала В.Ц. Рекреаційно-туристичний комплекс України. - Л.: 1997р.
9. Тамойкин И.Ю. Про стан природних комплексів у районі прибережно-морського заповідника в мисів Феолент-Айя-Сарыч у Криму. - Алма-Ата: 1991.
10. Єна В.Г. Проблема створення природного Національного парку " Таврида ": за і проти . - Гурзуф: 1997.
11. Бобильов С.Н. Економіка збереження біорозмаїття. - М.: 1999.
12. Екологічний туризм на шляху до Росії: принципи, рекомендації, зарубіжний досвід. - Тула: 2002.
Додатки
Таблиця складена на основі даних; Географічна енциклопедія України. - К.: УРЕ ім. М. Бажана, 1990. -Т. 2., с. 276.
Табл. 1
Природна зона
К-сть зон відпочинку, шт.
Загальна площа, тис.га
Площа, покрита лісом, тис. га
1
2
3
4
Полісся
ЗО
138
126
Лісостеп
145
646
596
Степ
62
397
85
Карпати
28
397
295
Всього:
265
1330
1092
Табл. 2
Приміські території
Міжселитебні території
Природна зона
к-сть зон
площа,
к-сть зон
площа,
відпочин.
тис, га
відпочин.
тис. га
Полісся
10
49,0
20
14,4
Лісостеп
83
330,0
62
287,2
Степ
20
62,3
42
83,2
Карпати
2
56,8
26
341,5
Всього:
115
498,1
150
833,3
Табл. 3
Області
Площа зелених насаджень
Всього
в т. ч.

 
 

Цікаве

Загрузка...