WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

туристських підприємств при наданні ними специфічних туристських послуг. Результати впливу на навколишнє середовище оцінюються по таких напрямках:
1. Повітря: запах (виробництво і споживання електро- і теплоенергії, приготування їжі, транспорт, використовуваний туристами і персоналом).
2. Вода: водопостачання, споживання води (на кухні, при складі, у сауні, у номерах, при наданні туристських послуг).
3. Грунт і ґрунтові води: охорона ґрунтових вод (при наданні туристських послуг, утилізації відходів).
4. Шум: склад і рівень шуму (у місці відпочинку, при наданні туристських послуг).
5. Візуальні впливи; територія; навколишня місцевість; ландшафт; будинки; маркетинг; відходи; туристські послуги.
Екоревізії дають відповідь на те, яким чином туристські підприємства на практиці вирішують екологічні питання, наскільки зацікавлено в їхньому рішенні керівництво, яке екологічне підготування співробітників, як поширюється екологічна інформація і яким чином туристські підприємства враховують інтереси своїх клієнтів-туристів.
Відповідно до програми екологічного розвитку підприємства при наданні туристських послуг повинні включатися питання екології у всі сфери діяльності - від планування і закупівель продовольства й інвентарю до рішення повсякденних практичних питань.
Система управління екологічним розвитком турпідприємств може бути офіційно засертифікована в Європі відповідно до вимог стандарту ВS 7750 Британської організації стандартизації, що підготувала його в 1992 р.
Задачею стандарту ВS 7750 є стимулювання добровільної екологічної діяльності підприємств у розробці продукції,послуг, методик і інструментів, поліпшення якості продукції й ефективності використання ресурсів, застосування новітніх технологій для зменшення негативних наслідків впливу на екологію.
Екологічні проблеми займають значне місце в діяльності Міжнародної готельної асоціації. У рамках МГА створений фонд ІХЕЯ (Міжнародна готельна екологічна ініціатива), головною задачею якого є збір і поширення інформації з екологічних питань, пов'язаних із готельним господарством. Фондом підготовлені навчальні посібники і компакт-диски, для індустрії туризму організуються навчальні семінари по екології, а також щорічні конкурси на кращі методи, розроблені і використовувані гостинно-ресторанним сектором із метою поліпшення екологічної обстановки.
Гостинно-ресторанна рада і міністерство охорони навколишнього середовища Фінляндії випустили посібник "Екологічно дружнє гостинно-ресторанне господарство", із якого випливає, що будь-яке туристське підприємство при розумному управлінні може зменшити шкідливий вплив на навколишнє середовище.
До основних завдань програми розвитку екотуризму в Україні відкосяться наступні:
o законодавче оформлення здійснюваної в межах територій НПП екотуристичної діяльності;
o впровадження економічного механізму надання платних туристичних послуг, створення на засадах самозабезпечення, самофінансування та самоокупності госпрозрахункових рекреаційних структурних підрозділів НПП України;
o забезпечення національних природних парків рекреаційно-туристичною інфраструктурою відповідно до міжнародних стандартів (умови проживання і харчування туристів, транспортні засоби, спостережні вежі тощо);
o розробка та облаштування науково-пізнавальних туристських маршрутів та еколого-освітніх екскурсійних стежок відповідно до параметрів внутрішнього та зовнішнього пейзажного різноманіття природних ландшафтів (малі архітектурні форми, інформаційно-охоронні знаки, інформаційні щити тощо);
o обгрунтування і механізм визначення допустимих величин рекреаційних навантажень па ландшафтні комплекси природно-заповідних територій, використовуваних в цілях відпочинку, туризму і лікування;
o інвентаризація та кількісно-якісна оцінка наявних на природно-заповідних територіях рекреаційних природних (бальнеологічні, кліматичні, лісові, пейзажні) та історико-культурних ресурсів;
o формування у туристів, відпочиваючих інтелектуально-гуманістичного світобачення та патріотичного ставлення до природної і культурної спадщини країни.
Приклад програми розвитку екотуризму: програма ТАСІС Європейської спілки "Підтримка місцевого розвитку і туризму Карпатського регіону".
Розвиток екотуризму в Україні сьогодні набуває особливе значення. Вже зараз туристична галузь виробляє вісім відсотків валового внутрішнього продукту і 20 відсотків зовнішньоторговельного обороту України. Сьогодні кожний турист, що відвідує нашу державу, лишає тут майже 500 доларів США. Дотого ж, з урахуванням суміжних галузей, туризм дає роботу приблизно 1,8 мільйона громадян.
Отже, це переконливо свідчить про важливість для держави туристичного сектора та його провідних ланок таких, як екотуризм. Не можна ігнорувати той факт, що для повноцінного розвитку екотуризму потрібна акумуляція зусиль багатьох галузей економіки, де задіяні самі сучасні системи транспорту, зв'язку, культури, будівництва, торгівлі. Потрібно постійно враховувати і той чинник, що екотуризм розвивається на стику багатьох сфер науки - психології, філософії, соціології, історії, географії, рекреалогії, екології, курортології.
Проект почали втілювати в життя на території Львівської, Закарпатської, Івано-Франківської і Чернівецької областей із червня 1999 року. Пріоритетним напрямком діяльності в рамках проекту був розвиток зеленого туризму в гірських територіях, а також навчання туроператорів, імідж-рекламі регіону за рубежем і поліпшення українського законодавства в тих сферах, що мають відношення до туризму.
Реалізований проект мав велике значення для підвищення ефективності екотургалузі регіону. Кількість туристів, що відвідали Карпатський регіон, збільшилося на 56 тисяч і досягло 386 тисяч. У 2,1 раз зріс і прибуток від туризм, уклавши біля 51 млн. грн. Виділені ЄС гроші сприяли поліпшенню регіональної туристичної інфраструктури - з'явилося 130 нових турструктур плюс невеличкі готелі сімейного типу.
У рамках здійснення програми європейці відкрили мікрокредитну лінію в 150 тисяч євро. Невеличкі підприємства, що працюють у Карпатському регіоні на ниві туризму, одержали в середньому 3000 євро, із котрих 2000 євро видавалося у формі позики, а решта грошей - у виді допомоги.
Для реалізації закладених у програмі ідей експерти ЄС вибрали в кожній із чотирьох областей "райони", які повинні були стати зразками туристичної діяльності регіону в цілому. Зокрема, у кожній області були визначені зразково-показові будинки, хазяїва яких займаються прийомом "зелених туристів" з-за кордону й України. Їхні будинки були відремонтовані відповідно до європейських стандартів, і тепер можуть використовуватися як місце відпочинку для європейців.
З метою популяризації Карпатського регіону для туроператорів із Великобританії і Німеччини

 
 

Цікаве

Загрузка...