WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

Перспективи розвитку екологічного туризму в Україні - Курсова робота

відношенні озера Синевир (пл. 4,4 га, гл. 21 м) та Озерце (пл. 1, 2 га).Національний природний парк "Синевир" відомий найкоштовнішим своїм скарбом - Синевирським озером, справжньою голубою перлиною Українських Карпат, та унікальним і єдиним в Європі Музеєм лісосплаву на Чорній Ріці.
Багатою і різноманітною є фауна парку. Тут живуть кабани, олені, косулі; зустрічаються ведмеді, глухарі, рисі. Нараховується кілька десятків джерел мінеральних лікувальних вод різного складу - типу "Нарзан", "Арзні", "Єсентуки-17". На території парку розташовані мисливські будинки, рекреаційний комплекс "Рабачинка", бази і будинки відпочинку, турбаза.
Національний природний парк "Вижницький" знаходиться на території Вижницького району Чернівецької обл. У тамтешніх краях за часів Австро-Угорщини серед місцевих жителів побутувала поговірка: "Якщо б Господь Бог вирішив провести відпустку на Землі, то неодмінно вибрав би для цього Буковину". Парк відзначається багатством ендемічних видів рослин і тварин на незначній за площею загалом лісистій території. НПП "Вижницький" перспектинний для розвитку пішохідного, мисливського, велосипедного, кінного туризму.
Ужанський національний природний парк е складовоючастиною першого і найбільшого в Європі трилатерального біосферного резервату "Східні Карпати". На території парку виходять джерела мінеральних вод, збереглись високопродуктивні буково-ялицеві ліси та праліси, знаходяться дерев'яні пам'ятки сакральної архітектури, функціонують 2 бази відпочинку, 2 гірськолижні бази, санаторій, турбаза, туристичний притулок.
Національний природний парк "Сколівські Бескиди" створено з метою збереження середньогірних ландшафтів з унікальними в Європі буковими пралісами. У межах парку знаходиться Всеукраїнська дитяча оздоровниця - курорт "Східниця" з джерелами мінеральних вод типу "Нафтуся". Для науково-пізнавального туризму інтерес становить городище древньоруського літописного міста Тустань на Урицьких скелях.
Яворівський національний природний парк репрезентує ландшафтну область Розточчя. Більшість території парку вкрита лісами, які в поєднанні з горбогірним рельєфом створюють своєрідне пейзажне та ландшафтне різноманіття. У даній місцевості знаходяться цікаві історико-культурні об'єкти, зокрема, Крехівський монастир св. Миколам. По сусідству з національним парком розміщується курорт "Шкло" з сірководневою мінеральною водою. Парк пропонує послуги з організації велотуризму.
Національний природний парк "Подільські Товтри" за площею (261316 га) - найбільший в Європі. Рекрсаційно-пізнавальний інтерес мають розміщені на його території горбогір'я Медобор, або Товтр, з розкішною природною рослинністю та карстовими утвореннями (печера "Атлантида"), величні каньйони Дністра та Смотрича з унікальними відслоненнями силурійських порід, Бакотська затока на Дністрі з Свято-Михайлівським скельним монастирем. До складу парку входить Національний історико-культурний заповідник "Старе місто" з фортецею (м. Кам'янець-Подільський). У межах парку знаходиться курорт "Сатанів" з цілющою мінеральною водою типу "Нафтуся".
Шацький державний природний національний парк створений у 1983 році. Його площа - 32,5 тис. км2. Парк розташований у Любомльському районі Волинської області на межі Польщі і Білорусі. Шацький національний природний парк включає систему Шацьких озер (24) з найбільшим своїм "діамантом" - озером Світязь - найглибше озеро України (площа - 27 км2, глибина - 58 м).
Особливу рекреаційну цінність мають тут озера, які відносяться до басейну Західного Бугу, особливо Світязь і Пісочне. Вода в них чиста і придатна для пиття, гідрокарбонатно-кальцієвого типу, прісна (кількість солей становить 140-160 г/л), насичена киснем, має нейтральну і слаболужну .
На території Шацького парку розвинута рекреаційна діяльність. Тут функціонують понад 40 пансіонатів і баз відпочинку. Місцями рекреаційні навантаження перевищують допустимі норми, тому першочерговим завданням є обмеження кількості відпочиваючих. У межах парку розміщені пансіонат "Шацькі озера" на березі о. Світязь, санаторій "Лісова пісня" на березі о. Пісочне, численні спортивно-оздоровчі та дитячі табори (56), бази відпочинку та інші рекреаційні заклади.
Для організації спортивного полювання, в т.ч. для іноземців, найбільш придатними є державні заповідно-мисливські господарства - Кримське (1957 р., 42,9 тис. га), Дніпровське - Тетерівське (1967 р., 37,9 тис. га), Азово-Сиваське (1957 р., 34,1 тис. га) та Заліське (1957 р.).
Деснянсько-Старогутський національний природний парк створений з перспективою включення його до міждержавного українсько-російського біосферного резервату "Старогутські та Брянські ліси". До складу парку входять ландшафтні комплекси заплави і борової тераси Десни, а також Старогутських переважно соснових лісів і боліт. У парку можливий розвиток мисливського та кінного туризму, спортивне та любительське рибальство, пізнавальна рекреація.
Національний природний парк "Святі Гори" репрезентує природні схилово-височинні ландшафти Донецького північно-степового краю з рідкісними крейдяними відслоненнями. Переважають соснові ліси. До складу парку входять 170 оздоровчих закладів. Культурно-пізнавальний інтерес для відвідувачів парку становить Святогірський Успенський монастир на правому березі р. Сіверський Донець. У даній місцевості знаходяться солоні озера Ріпне та Сліпне з лікувальними сульфідними грязями.
Азово - Сиваський національний природний парк знаходиться в межах приморських ландшафтів, де відповідно до Рамсарської конвенції охороняються водно-болотні угіддя міжнародного значення, які місцем оселення водоплавних птахів та їх зупинок під час осінньо-весняних міграцій. Створено парк на базі заповідно-мисливського господарства з перспективою розвитку в даному регіоні спортивно-любительського полювання та рибальства, водного екотуризму. Так, на о. Бірючий, з його степовим різнотрав'ям останнім часом було зареєстровано 1425 ланей, 987 муфлонів, 830 благородних оленів.
3. Шляхи розвитку екологічного туризму в Україні
Зелений туризм - надзвичайно рентабельний і в той же час досить простий бізнес, якому можна робити в глухомані, фактично на порожнім місці. В Україні сьогодні турфірми не пропонують відпочинок у сільських районах. Тим часом у розвинутих країнах, особливо в Європі, такий відпочинок став уже нормою - це повноправна галузь туріндустрії.
Європа переживає зараз бум зеленого туризму: щорічно сільський туризм приносить континенту $218 млн. На думку ощадливих європейців, вигідніше всього провести відпустка в селі, на фермі, де за порівняно невеликі гроші відпочиваючому забезпечені домашнє, екологічно чисте харчування і весь спектр активних розваг - полювання, рибалка, прогулянки на конях і т.д. У сусідніх з Україною державах Литві і Польщі фермерський туризм розвитий досить

 
 

Цікаве

Загрузка...