WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Психологічна підготовка в футболі - Курсова робота

Психологічна підготовка в футболі - Курсова робота

зробити все, для того, щоб не зірвати поставлені перед ним завдання і завоювати визнання і першість;
В команді таких тренерів, як правило є "улюбленці" і їм протилежні спортсмени, оскільки такі тренери не люблять коли їм суперечать і висловлюють самостійну точку зору. Не вміючи знайти оптимальний, рівний тон в спілкуванні зі спортсменами і друзями, тренер-автократ при невдалих виступах зривається, заряджається сварками, звинуваченнями, а при вдалих виступах навпаки.
Демократичний або колегіальний стиль керівництва характеризується передачею тренером частини своїх повноважень і функцій членам команди, або своїм помічникам. Такий тренер обговорює свої рішення з усіма членами команди.
Контролюючи діяльність своїх підопічних, такий зосереджує увагу на головному, не переходячи на дрібниці і в своєму окрузі хотів би бачити кваліфікованих, ініціативних спеціалістів.
Ліберальний стиль характеризується мінімальним втручанням тренера в процес управліннякомандою. Такий тренер знаходиться немовби в стороні від всього чим займаються спортсмени. Контроль він здійснює від випадку до випадку, основне своє завдання вбачає в поставці інформації і є посередником між своєю командою і іншими. Вимоги, поради, рекомендації тут відсутні, їх змінюють просьби.
В спортивній діяльності рідко зустрічаються прояви діяльності, яка б точно вкладалась тільки в конкретний стиль керівництва. Переважно тренер застосовує всі три стилі керівництва, але виразність їх відбувається різко. Володіння одним чи двома із розглянутих стилів характеризує той чи інший індивідуальний стиль керівництва тренера.
В спорті порівняно з іншими видами діяльності, частіше серед тренерів, як керівників, переважає автократичний стиль керівництва спортивною командою.
Тренери з демократичним стилем управління можуть добитися більших успіхів, ніж тренери-автократи, в силу наступних причин:
" Менш авторитарний тренер більше доступний спортсмену. Спортсмени вільніше себе почувають з ним і спілкуються з більшим бажанням, тому тренер може краще взнати про їх застереження, проблеми, можливі розчарування і тим самим застерегти небажані тенденції і їх протікання в команді;
" Спортсмени мають можливість проявити ініціативу і самостійність, досягнути певної самостійності в складних ситуаціях, що являється хорошою школою;
" Тренеру вдається передати частину відповідальності за прийняті рішення спортсменам і вони починають відчувати свій авторитет;
" Спортсмени, дії яких не обмежуються авторитарним тренером, можуть приймати більш гнучкі тактичні рішення і тренувати такі навики;
" Більш гнучкий тренер на відміну від авторитарного не приймає авторитарних претензій і заявок з боку інших;
" Авторитарного тренера відрізняє велика нетерпимість і фанатизм.
Більш гнучкий тренер готовий прийняти людей такими, які вони є насправді, оцінити їх позитивні і негативні сторони, поважати не тільки свою, але і чужу думку.
В будь-якому випадку, для ефективного управління спортивною командою тренер повинен мати напрацювання розумного співвідношення авторитарної і демократичної поведінки, виробляти в собі особливості і риси управління, які ведуть до успіху і передчасно відсторонювати ті з них, які є причиною неефективного управління, а саме:
1. "Зіркова хвороба", ілюзійна віра в те, що ти маєш виключне право розпоряджатися долею людей.
2. Надзвичайна підозрілість, помилкова впевненість в тому, що коли ти неправий, то всі навколо схожі на тебе.
3. Амбіційність і , як наслідок, погляди зверху.
4. Незнання необхідностей і інтересів підопічних тобі тренерів і спортсменів.
5. Невміння стимулювати за хороші показники і наказувати за погані.
6. Невміння або небажання бути привітним з членами команди, оточуючими.
7. Невіра в можливості своїх підлеглих.
8. Керівництво справами команди безпосередньо замість того, щоб вміло розподіляти її між своїми підопічними.
9. Утримання керівництва в одних руках замість того, щоб дати підопічним самим приймати рішення і, тим самим, стримувати ініціативу.
10. Невіра в професіоналізм своїх людей і виконання за всіх відповідальної роботи.
11. Невміння розробляти стратегію і тактику діяльності, планувати роботу і передбачати наслідки.
Користуючись будь-яким стилем управління, тренер перш за все повинен пам'ятати, що мистецтво управління спортивною командою залежить від його вміння грамотно і розумно виконувати наступні функції:
" Організовувати - будувати подвійний організм команди, матеріальний і соціальний;
" Розпоряджатися - пов'язувати і об'єднувати, співставляти всі дії і зусилля;
" Передбачати - вивчати майбутнє, прогнозувати і встановлювати програму дій.
При цьому слід знати такі правила:
1. Тільки два стимули заставляють людей виконувати будь-яку діяльність добре - жага заробітної плати і страх її втратити.
2. Якщо у чоловіка немає егоїстичної зацікавленості в справі, то не буде і повної віддачі. Така природа людини і боротися з нею немає сенсу.
3. Секрет успіху формування команди потрібно знаходити у спортсменів, які самі бажають робити те, що хочете їм представити за ту винагороду, яку ви можете їм дати.
4. Потрібно частіше спілкуватися з усіма членами спортивної команди: це сприяє укріпленню у них відчуття прийняття участі до загальної справи.
5. Для того, щоб управляти, порядок і послідовність зі сторони керівника повинні інколи цінитися навіть вище ніж великі подарунки.
6. Якщо тренер не підходить на посаду керівника, не потрібно намагатися змінити людину - краще поміняти посаду.
7. Дуже добре якщо молодий тренер в управлінні командою веде себе радикально - з віком і досвідом він стане консервативним.
8. Всяка робота яку спортсмени виконують охоче не здається їм тягучою.
9. Слова керівника - обов'язок.
10. Чим ближче бажана мета - тим більше вона мобілізує команду.
11. Не можна дозволяти спокійно жити спортсменам і тим хто працює з тренером. Не можна дозволяти їм легко пристосовуватися до чого-небудь. Потрібно, щоб вони переживали і весь час оглядались через плече.
12. У будь-якій справі 80% успіху залежить від того хто керує і тільки 20% від підлеглих йому.
13. Людина, яка надто боїться ненависті неспроможна управляти.
5 Конфлікти, їх вплив на діяльність команди.
Теорія управління говорить про те, що при 30% незадоволених або критично настроєних осіб в команді починається дезорганізація керуючої системи, а при 50% наступає криза, яка породжує конфлікт з усіма наслідками, що виходять з нього. Але, в той же час, повна відсутність конфліктів всередині команди - умова не тільки не можлива, але й небажана.
Аналіз різних конфліктних ситуацій дозволив виділити деякі їх

 
 

Цікаве

Загрузка...