WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Плавання: сторінки історії, визначення і зміст предмету, класифікація і термінологія - Реферат

Плавання: сторінки історії, визначення і зміст предмету, класифікація і термінологія - Реферат

7.59,52. А також бронзову медаль здобув Володимир Ніколайчук на дистанції 100 метрів на спині. І знову нас порадувала Яна Клочкова вже на рідному комплексі, пропливши дистанцію 200 м за 2.14,13, харківчанка на дев ять сотих секунди побила один з найстаріших рекордів Універсіад з 1991 року, який належав китаянці Лін Лі. В ячеслав Ширшов завоював бронзу на 100-метрівці вільним стилем 49,81. І це ще не кінець. Найкращим для українських плавців став четвертий день змагань, де були виграні 2 золоті, 2 срібні нагороди. Чемпіонами Універсіади стали Олег Лисогор з рекордом ігор на 50 м брасом 27,99, і що найприємніше, давно не радував нас своїми успіхами Ігор Снітко, який став переможцем дистанції 400 м вільним стилем 3,51,94. Андрій Сердинов встановив особисте досягнення, завоювавши срібло на дистанції 100м батерфляєм 52,88, а на дистанції 50 м кролем другою була Ольга Мукомол 25,72.
ВИЗНАЧЕННЯ І ЗМІСТ ПРЕДМЕТУ
Плавання це вміння людини триматися на поверхні води і пересуватися в певному напрямку без допоміжних підтримуючих засобів.
В учбові плани факультетів фізичного виховання педагогічних інститутів, університетів фізичної культури та спорту введена спортивно-педагогічна дисципліна "Теорія і методика плавання", основним завданням якої є навчання студентів знанням, умінням і навичкам з тих видів спорту, для занять якими є обов язкове вміння плавати, це плавання спортивне і прикладне, водне поло, стрибки у воду, підводний спорт, художнє (синхронне) плавання, ігри та розваги на воді.
Як спортивно-педагогічна дисципліна, "Теорія і методика плавання" є складовою частиною загальної "Теорії і методики фізичного виховання". Отже, в методологічному плані базується на вивченні психології, педагогіки, а також медико-біологічних і спортивно-педагогічних дисциплін.
Як науково-практична дисципліна, "Теорія і методика плавання" займається вивченням закономірностей фізичного розвитку людини за допомогою специфічних засобів, методів, форм і організації занять з використанням, в залежності від задач, різних педагогічних, фізіологічних, біомеханічних і біохімічних методів і методик дослідження.
Заняття з плавання проводяться так, щоб поряд з засвоєнням спеціальних знань, навичок і умінь, заняття давали знання і навики, які студенти могли б використовувати в їх практичній діяльності при викладанні інших спортивно-педагогічних дисциплін.
Виходячи з цих завдань, в процесі освоєння предмету студентам читається курс лекцій, проводяться методичні, практичні, семінарські заняття, заняття з підвищення спортивної майстерності і навчальна практика. Студенти також виконують вимоги зі спортивної підготовки, курсові і дипломні роботи, здають екзамени і заліки. Студенти, які проявили здібності і практично довели своє вміння займатися науковою діяльністю, залучаються до написання наукових робіт з метою подальшої розробки теорії і методики плавання, стрибків у воду, водного поло, синхронного плавання та підводного спорту.
Класифікація і термінологія
Класифікація
Відповідно з прийнятою класифікацією, плавання ділять на такі основні групи: плавання спортивне і прикладне, ігри і розваги на воді, синхронне плавання, водне поло, стрибки у воду, підводний спорт.
Спортивне плавання характеризується подоланням спортивної дистанції без спеціальних пристроїв з використанням техніки рухів, регламентованої правилами змагань.
Змагання з спортивного плавання проводяться з таких видів: вільний стиль, брас, батерфляй, на спині, комплексне і естафетне плавання, плавальне багатоборство.
Проводяться також змагання і показові запливи на відкритій воді, деякі запливи, пірнання.
Прикладне плавання поділяється на надання допомоги потопаючим; переправи вплав через водні перешкоди (з підсобними засобами і без них); прикладне пірнання.
Ігри у воді можна поділити:
1) ігри, спрямовані на ознайомлення з водою;
2) ігри, які допомагають оволодіти технікою спортивного плавання і її удосконалення;
3) ігри, спрямовані на підвищення рівня загальної фізичної підготовки;
4) ігри з метою засвоєння елементів прикладного плавання;
5) ігри з елементами водного поло;
6) ігри, які допомагають освоїти техніку простих стрибків у воду.
Розваги під час відпочинку на воді (індивідуальні і групові) є різновидністю ігор, в яких відсутній змагальний елемент. Це вправи у воді на мілкому місці, плавання з перешкодами і ускладненнями. Спеціально споруджені пристосування (гірки, обертаючі барабани і т.д.) дозволяють внести різноманітність у воді, що підвищує емоційність занять, особливо з дітьми.
Синхронне плавання поділяється на сольне і групове. Воно включає обов язкову і довільну програму. Рухи оцінюються в балах. Довільна програма виконується під музику. В основі синхронного плавання лежать індивідуальні вправи, групові перестроювання, групові вправи, виконання плавцями різних фігур.
Водне поло командна спортивна гра, яка вимагає від спортсменів високого рівня плавальної підготовки і вміння володіти м ячем на воді. Полем для гри служить обмежена ділянка водяної поверхні розміром 20х30 м (або басейн менших розмірів). Ворота (30 см х 3 м) укріплюютьсяпосередині лицьової лінії. Для участі в грі заявляються по 11 чоловік від кожної команди, а безпосередньо в грі беруть участь по 7 чоловік, які можуть замінятися згідно правилам змагань. Тривалість гри 20 хвилин чистого часу, розділеного на чотири періоди, по 5 хвилин кожний, з 2-хвилинними перервами для зміни воріт. Ціль гри добитися переваги в кількості м ячів, забитих у ворота суперника.
Стрибки у воду вид спорту, який вимагає високої координації рухів, які мають велике спортивне і прикладне значення. Стрибки у воду поділяються на спортивні, які виконуються з трампліну (1 м і 3 м) і вишки (5 м і 10 м), і не спортивні (учбові, прикладні, групові і командні).
Підводний спорт вид спорту, який пов язаний з плаванням під водою, використовуючи спеціальне спорядження і пристрої: дихальний апарат з стиснутим повітрям, ласти, маска і окуляри. При виконанні вправ "плавання в ластах" використовуються ласти (моноласти), маска (окуляри), дихальна трубка. Підводний спорт ділиться на три види: 1) швидкісний; 2) підводне орієнтування; 3) спортивна підводна стрільба.
Швидкісний вид включає наступні різновидності вправ:
а) підводне плавання на 100, 400, 800 м (чоловіки);
б) плавання в ластах на 100, 200, 400, 800 і 1850 м; естафети 4х100 м і 4х200 м;
в) пірнання в ластах на довжину 50 м;
г) дальні перепливи на відкритій воді (рекорди не реєструються).
У юнаків і дівчат (до 17 років):
а) плавання в ластах на 100, 200, 400, 800 м; естафета 4х100 м;
б) пірнання в ластах на 100, 200, 400, 800 м; естафета 4х100 м;
в) пірнання в ластах в довжину на 15 м (дівчата) і на 25 м (юнаки).
Підводне орієнтування включає п ять видів програми: а) орієнтири; б) "зірка"; в) "слалом"; г) "зони"; д) "кут". При виконанні вправ, які входять до програми, враховується час, витрачений на проходження всієї дистанції, і використовуються дихальні апарати, ласти (моноласти), маска, гідрокостюм, ніж, пристрійний вузол, засоби пошуку, сигнальний буй з буйреломом й інші спорядження і устаткування.
В підводному орієнтуванні змагання проводяться на дистанціях, описаних в спортивній класифікації.
Спортивна підводна стрільба включає наступні вправи:
- стрільба під водою по нерухомих мішенях;
- стрільба під водою по рухомих мішенях;
- стрільба по рухомих цілях (рибах);
- кульова стрільба з малокаліберного пістолета (в тирі) на суші МП-1.
При виконанні перерахованих вправ використовуються наступні спорядження: гарпунна гвинтівка, ласти, рукавиці, маска (окуляри), дихальна трубка, пояс з тягарем, гарпуни, ножі, підводні ліхтарі, годинник, глибинометр, рятувальний желет.

 
 

Цікаве

Загрузка...