WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Плавання: сторінки історії, визначення і зміст предмету, класифікація і термінологія - Реферат

Плавання: сторінки історії, визначення і зміст предмету, класифікація і термінологія - Реферат

плаванні на спині К.Альошина багато разів показувала високі результати, а в 1935 році на дистанції 400 м вона показала результат, що значно перевищував світове досягнення американки Ф.Хардінг.
Плавці Л.Мешков і С.Бойченко не поступалися 17 років (1935-1952) жодному зарубіжному плавцеві в брасі і батерфляї.
Плавець В.Ушаков перевершив європейські досягнення у плаванні вільним стилем.
Друга світова війна перешкодила проведенню Олімпійських ігор 1940 і 1944 рр. Найвідомішою фігурою в спортивному плаванні того періоду була голландка Р.Хвегер, яка встановила 42 світових рекорди.
У 1948 році відбулися Олімпійські ігри в Лондоні. На змагання мали перевагу американські плавці, які виграли 8 з 11 золотих медалей.
У 1952 році відбулися ХV Олімпійські ігри в Хельсінкі. Спортсмени колишнього Радянського Союзу виступали вперше. Найкраще з них виступила киянка Марія Гавриш, яка зайняла 6-те місце в плаванні брасом.
Американські плавці поступилися своїми позиціями, виборовши тільки 3 золоті медалі. Великого успіху домоглися угорські плавчихи: вони стали олімпійськими чемпіонками в чотирьох видах змагань.
З 1953 року батерфляй виокремлено в самостійний спосіб плавання. Першим світовим рекордсменом в батерфляї був видатний угорський спортсмен Д.Тумпек.
У 1956 році в Мельбурні відбулися ХVI Олімпійські ігри. Австрійські плавці, виступаючи в себе на Батьківщині, завоювали 8 з 13 золотих медалей. Особливо відзначилася Д.Фрезер, вигравши золоту медаль на дистанції 100 м вільним стилем. Вона не знала поразок протягом багатьох років і перемогла ще на двох Олімпіадах у Римі і Токіо.
Вперше з радянських плавців, в Мельбурні, Х.Юнічев завоював бронзову медаль на дистанції 200 м брасом.
ХVII Олімпійські ігри, які відбулися в 1960 році у Римі, показали, що найкраще виступили американські спортсмени. Вони виграли 9 з 15 золотих медалей. 5 золотих нагород завоювали плавці Австрії і 1 Великобританії.
В 1964 році на ХVIII Олімпійських іграх в Токіо було встановлено 55 олімпійських і 14 світових рекордів, майже вдвоє більше, ніж на попередніх іграх. Впевнену перемогу завоювали американці. Найбільше відзначився 18-річний Дон Шоландер, який здобув 4 золоті медалі (2 на дистанції 100 і 400 м вільним стилем і 2 в естафеті).
Вперше в історії українського плавання севастопольська школярка Галина Прозуменщикова стала олімпійською чемпіонкою в Токіо на дистанції 200 м брасом, а львів янин Г.Прокопенко срібним призером, С.Бабаніна з Ташкента завоювала бронзову медаль.
ХIХ Олімпійські ігри, які проводилися в Мехіко в умовах середньогір я, принесли знову перемогу американцям, а другими були австрійці. Успішними були виступи радянських плавців, особливо чоловіків, які здобули 15 срібних і бронзових медалей.
Першу золоту медаль виборов в Мехіко плавець з Німецької Демократичної Республіки Р.Маттес. Згодом він став дворазовим чемпіоном світу.
У 1972 році на ХХ Олімпійських іграх в Мюнхені знову лідерами стали спортсмени США. Серед них особливо виділявся М.Спітц, який став володарем 7 золотих олімпійських медалей. Блискуче виступила й австралійка Ш.Гоулд (3 золоті медалі).
ХХI Олімпійські ігри в Монреалі були позначені зміною співвідношення сил: конкуренцію американцям тут склали посланці НДР, які завоювали 11 золотих медалей, лише на 2 менше, ніж представники США.
Значних успіхів в Монреалі досягли і наші спортсмени. Так на дистанціях 100 і 200 м способом брас здобуто 5 з 6 розіграних медалей, а М.Кошова виграла заплив на 200 м з новим світовим рекордом, другою була М.Юрченя і третьою Л.Русанова.
У 1980 році в Москві відбулися ХХII Олімпійські ігри. Спортсмени з Радянського Союзу здобули 8 золотих, 9 срібних і 4 бронзових медалей. Кращими українськими спортсменами були С.Фесенко і А.Сидоренко, які на протязі 5-12 років виступали на рівні високих світових досягнень.
Але після 1982 року досягнення плавців колишнього Союзу ставали з кожним роком нижчі і нижчі. Так кількість місць в світових десятках скоротилася з 41 в 1982 році до 24 в 1986 році. На чемпіонаті світу в 1982 році було завойовано 14 медалей, в тому числі 4 золотих і 105 очок в командному заліку. В 1986 році результати різко знизились 10 медалей (2 золотих) і всього 49 очок в командному заліку.
Причина одна недостатній резерв з молодіжної збірної, сильне форсування підготовки. Швидкий прогрес, який був сильно помітний в 1978-82 роках, змінився періодом застою і зниження результатів, а також ряд перспективних юних спортсменів залишили плавання.
У команді з плавання потрібна була суттєва перебудова методики підготовки, її організаційних і матеріально-технічних основ на базі використання можливостей перш за все інтенсивних факторів.
Однак всебічного аналізу даної ситуації зроблено не було, почалися організаційні і методичні випадки в сторони. Досить відзначити, що за три роки (1982-1985) тричі мінялися головні тренери збірної команди, які нічого нового, суттєвого не приносили.
За останні роки серйозною підготовкою спортсменів високого класу почали займатися в багатьох країнах Азії, Африки, значно виріс рівень результатів в Італії, Швейцарії, Франції, Угорщині, Румунії, Болгарії і Китаї. В даний час китайський спорт займає провідне місце в азіатських країнах, але поки що плавання не приносить великих досягнень.
ХХIII Олімпійські ігри відбулися в 1984 році у Лос-Анжелесі (США). В змаганнях з 29 видів програми брали участь не всі найсильніші плавці світу із-за неможливості їх безпеки з сторони організаторів, а також з політичних міркувань. Олімпійські медалі отримали плавці з 13 країн. Плавці з Радянського Союзу участь в змаганнях не брали.
ХХIV Олімпійські ігри 1988 року проходили в м. Сеулі в Південній Кореї. Розігрувався 31 комплект нагород. Медалі отримали представники 22 країн світу. Найбільшого успіху серед українців досяг В.Ярощук з Кривого Рогу. Серед радянських плавців нагороди отримали В.Сальніков (1м.), І.Полянський (1,3 м.), Д.Волков, Г.Пригода (3 м.), Е.Дендеберова (2 м.).
ХХV Олімпійські ігри 1992 року відбулися вБарселоні, Іспанія. Команда України виступала в складі збірної СНД. Медалі отримали плавці 17 країн, з 31 виду програми. В складі команди виступав український плавець з Вінниці Павло Хникін, який здобув 2 бронзові нагороди в естафеті 4х100 вільним стилем та комбінованій естафеті.
ХХVI Олімпійські ігри 1996 року проходили в Атланті, США. Збірна України вперше виступала окремою командою. Команда плавців була представлена 16 спортсменами. Кращою була С.Бондаренко, яка посіла 4 місце на дистанції 100 м брасом. П.Хникін посів два 6 місця на дистанціях 100 м в/с і батерфляєм. Д.Сілантьєв посів 8 місце.
ХХVII Олімпійські ігри відбулися в Сіднеї, Австралія. На цій Олімпіаді наша команда плавців виступила набагато краще. Дворазовою переможницею стала вихованка з Харкова Яна Клочкова (200 та 400 метрів комплексне плавання), а також вона посіла 2 місце на дистанції 800 м вільним стилем.
2 місце посів плавець із Запоріжжя Денис Сілантьєв на дистанції 200 м батерфляєм. О.Волинець 8 місце, І.Червінський 7 місце, С.Бондаренко 13 місце, О.Мукомол 14 та 17 місця, С.Фесенко 16 місце, В.Ніколайчук 16 місце. Взагалі команда з плавання принесла медалей більше, ніж всі інші види спорту.
Сьогодні українське плавання на підйомі. Свого найкращого успіху на студентських іграх українські майстри голубих доріжок здобули у 1997 році в Палермо, де ними було завойовано 4 золотих і 1 срібна медалі. Останнім часом плавці України досягли значних успіхів на світових змаганнях, не стала винятком й остання універсіада в Пекіні. Це доводять результати виступів українських плавців на світових і континентальних змаганнях останніх років. На початку змагань в Пекіні рахунок медалей нашої команди відкрила Яна Клочкова, яка впевнено перемогла заплив на 800 метрів вільним стилем

 
 

Цікаве

Загрузка...