WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Знакування (маркування) туристських шляхів (маршрутів) - Реферат

Знакування (маркування) туристських шляхів (маршрутів) - Реферат


" слід уникати проходження нового шляху з шляхами інших форм пересування на тривалому відтинку з метою забезпечення безпеки інших учасників руху;
" пішохідні шляхи, якими здійснюється велосипедний рух, та лижні шляхи повинні мати ширину шляху не менше 1,5 м;
" необхідно враховувати можливості ночівлі туристів у відведених для цього місцях та наявних засобах розміщення;
" початкові, проміжні та кінцеві пункти шляхів повинні бути максимально наближені до зупинок громадських видів транспорту;
" прогулянкові маршрути можуть бути кільцевими або радіальними з протяжністю, не більше: для пішохідних та лижних маршрутів - 10 км, кінних та веломаршрутів - 20 км;
" шляхи не повинні пролягати територіями, які є потенційно небезпечними для туристів: де можливі зсуви, обвали, лавини, через болота, річкові пороги тощо.
" слід враховувати можливість профілактичних, ремонтних, будівельних робіт власниками доріг чи об'єктів у районі прокладання нового шляху.
4. Організація знакування.
4.1. Ініціаторами знакування можуть виступати суб'єкти туристичної діяльності, громадські організації, адміністрація природоохоронних об'єктів, заклади розміщення туристів, органи місцевої влади відповідної сфери відання (держлісгоспи, держводгоспи, в галузі туризму та інші).
4.2. Заяви на проведення робіт зі знакування подаються до комісії зі знакування туристських шляхів, що створюється при обласному органі виконавчої влади з питань туризму. При знакуванні туристських шляхів, що проходять по територїї інших областей, заява подається до регіональної комісії.
До заяви додаються: обгрунтування доцільності знакування даного шляху, проект його паспорта, картосхема та перелік необхідних туристських знаків, а також відомості про наявність власних можливостей для проведення робіт зі знакування або потребу в залученні фахівців, терміни робіт.
4.3. Комісія зі знакування туристських шляхів у місячний термін розглядає подані матеріали, робить висновки щодо доцільності знакування, необхідності погодження знакувальних робіт із землекористувачами, аварійно-рятувальною та санітарно-епідеміологічною чи іншими службами.
Після належних погоджень комісія видає дозвіл (ордер) на знакування шляху і його реєстраційний номер.
Нумерації підлягають тільки шляхи, які виходять за межі адміністративної одиниці (району).
4.4. Виконання знакувальних робіт проводиться за рахунок замовника та під керівництвом кваліфікованого знакувальника.
4.5. Після закінчення знакування комісія приймає ознакований шлях, затверджує паспорт маршруту (шляху) та заносить його до Реєстру. Місцеві шляхи реєструються в районних підрозділах виконавчої влади з питань туризму, ближні і регіональні - в комісії зі знакування туристських шляхів при обласних органах виконавчої влади з питань туризму, національні і міжнародні - в Державній туристичній адміністрації.
5. Класифікація та опис туристських знаків
5.1. Знаки повинні підтверджувати туристам правильність вибору шляху, завчасно інформувати їх про напрямок руху, природні, історичні чи культурні пам'ятки, небезпечні ділянки на шляху проходження, об'єкти культурно-побутового обслуговування, місця привалів, заборонені форми поведінки тощо.
Відповідно і знаки поділяються на:
" знаки, які окреслюють перебіг шляху (підтверджувальні, вказівні);
" знаки початку/кінця шляху;
" знаки інформаційні та попереджувальні.
Підтверджувальні знаки підтверджують даний шлях; вказівні - вказують напрямок руху; інформаційні - надають додаткову інформацію; попереджувальні - сигналізують про можливі небезпеки на маршруті та його особливості.
До інформаційних також відносяться інформаційно-вказівні знаки, інформаційні схеми та знаки додаткової інформації.
5.2. Знаки, в основному, мають форму геометричної фігури, на які наносяться відповідних кольорів фон і марка, а також додаткова інформація - кольором марки або чорним кольором.
Туристська марка є первинним елементом системи знакування.
В пішохідних та лижних маршрутах вона має вигляд смуги, трикутника, ромба чи стрілки встановлених розмірів та відповідного кольору.
Для кінних і велошляхів маркою є стилізовані зображення (надалі - піктограми) у вигляді силуетів коня та велосипедиста відповідно. У вказівних знаках піктограма, окрім стрілки, додатково вказує напрямок руху.
Знакування водних маршрутів проводиться інформаційними знаками синьо-білого кольору та попереджувальними - червоно-білого кольору.
Між фоном та маркою можуть виконуватися технологічні проміжки, які дають можливість прискорити процес знакування.
5.4. Місцеві короткотермінові маршрути.
Для знакування короткотермінових (як правило, місцевих) шляхів застосовуються такі кольори марки: червоний, чорний, синій, зелений, жовтий. Кольори фону - білий та оранжевий (для лижних шляхів).
При знакуванні лижних маршрутів рекомендується використовувати кольори в залежності від умовної складності шляхів (маршрутів): від складніших до простіших шляхів - чорний, червоний, зелений, синій, жовтий.
5.4.1. Знаки перебігу шляху навчальних маршрутів (мал.1.1-1.2.) - мають форму прямокутника розміром 100 х 100 мм, на який наноситься марка у вигляді косої смуги під кутом 450. На марці ставиться номер оглядової точки чи об'єкта. Зміни в напрямку руху показує стрілка шириною 45 мм.
Дозволений спосіб пересування по шляху вказується в інформаційній схемі, яка встановлюється на початку шляху.
5.4.2. Підтверджувальні знаки кінних та веломаршрутів (мал.1.3-1.4) мають форму круга діаметром 150 мм, вказівні - фігурної стрілки розмірами 150 х 200 мм з піктограмами висотою 100 мм.
5.4.3. Знаки перебігу шляху прогулянково-пізнавальних пішохідних та лижних маршрутів (мал.1.5-1.6) - квадрат розміром 100х 100 мм, розділений навпіл по діагоналі, в нижній частині якого наноситься марка. Напрямок руху вказує стрілка шириною 45 мм.
5.4.4 Знаки перебігу шляху туристично-пізнавальних пішохідних та лижних маршрутів (мал.1.7-1.8) - квадрати та фігурні стрілки розміром 100 х 100 мм (150 - для стрілки) з марками у вигляді ромба відповідного кольору.
5.5. Багатоденні маршрути.
На всіх багатоденних (ближніх, регіональних, національних, міжнародних) маршрутах колір марки вказує на спосіб пересування туристів по шляху.
Пішохідному способу пересування відповідає червоний колір марки, велосипедному - зелений, лижному - синій, кінному - чорний. Фон знаків є білим та оранжевим (для лижних маршрутів).
Категорія та порядковий номер шляху (згідно Реєстру) розрізняється за допомогою номера.
Знаки, які встановлюються на даних шляхах, можуть бути двох типів - з номерами та без номерів. Порядок встановлення тих чи інших знаків вказується в наступних розділах.
5.5.1. Підтверджувальні та вказівнібезномерні знаки мають форму прямокутника та фігурної стрілки відповідно: для пішохідних та лижних маршрутів (мал.2.1-2.2) - розміром 100 х 150 мм (200 - для стрілки), для кінних та веломаршрутів (мал.2.5-2.6) - 150 х 150 (200) мм. Ширина марки для пішохідних та лижних

 
 

Цікаве

Загрузка...