WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Знакування (маркування) туристських шляхів (маршрутів) - Реферат

Знакування (маркування) туристських шляхів (маршрутів) - Реферат


Реферат на тему:
Знакування (маркування) туристських шляхів (маршрутів)
?
1. Загальні засади та правові підстави застосування.
Ця інструкція встановлює: порядок організації і проведення знакувальних робіт, класифікацію знаків, які служать для орієнтації туристів на туристських шляхах під час їх подорожей за визначеними маршрутами (крім спортивних), вимоги до виготовлення знаків, а також правила та порядок їх розміщення.
Знакування туристських шляхів (маршрутів) проводять з метою підвищення інформативності та безпеки туристів, з урахуванням вимог чинних нормативно-правових актів та цієї інструкції.
Інструкція є нормативною базою для знакування туристських шляхів (маршрутів) з активним способом пересування по них і поширюється на всі суб'єкти туристичної діяльності незалежно від форм власності.
Інструкцію розроблено відповідно до: Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про туризм"(№1282 - IV) від 18.11.2003; Програми розбудови туристичної інфраструктури за напрямками національної мережі міжнародних транспортних коридорів та основних транспортних магістралей у 2004 - 2010 роках, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2004 р. №612; Державного стандарту України 4100-2002 "Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування"; Державного стандарту України 3587-97 "Автомобільні дороги, вулиці та залізничні переїзди. Вимоги до експлуатаційного стану"; міждержавного стандарту ГОСТ 28681.1-95 "Туристско - экскурсионное обслуживание. Проектирование туристских услуг".
2. Визначення термінів.
У цій інструкції вживаються наступні терміни.
2.1. Туристський шлях - дороги, стежки, водойми тощо, які використовуються для туристських мандрівок (подорожей) за певним маршрутом. Вони можуть бути сухопутними (наземними, підземними), водними (підводними), повітряними.2.2. Туристський маршрут - попередньо спланований туристами або суб'єктом туристичної діяльності шлях туристської подорожі, що характеризується визначеним порядком пересування туристів через певні географічні пункти.
Складовими туристського маршруту є початковий, проміжні і кінцевий пункти, стежки і дороги, які їх з'єднують безпосередньо чи розгалуженями.
2.2.1. Класифікація туристських маршрутів.
Для роботи з інструкцією їх класифікація приводиться в залежності від:
" території по якій вони прокладені - далекобіжні (міжнародні, національні, регіональні), ближні, місцеві;
" засобу пересування - пішохідні, велосипедні, лижні, водні, кінні, комбіновані;
" тривалості - короткотермінові, багатоденні;
" мети подорожі (призначення) - навчальні, пізнавальні (екскурсійні, краєзнавчі, екологічні), оздоровчі (рекреаційні), спортивні, екстремальні тощо.
2.2.2. Місцеві маршрути - ті, які:
" починаються і закінчуються в одній місцевості (районі);
" тривають не більше одного дня.
До них відносяться: навчальні, прогулянково-пізнавальні та туристично- пізнавальні маршрути.
Навчальні стежки - спеціально розроблені для цілей навчання маршрути тривалістю до 3 годин.
Прогулянково-пізнавальні маршрути - маршрути, які тривають 3 - 4 години.
Туристично-пізнавальні маршрути - одноденні "маршрути вихідного дня" середньою тривалістю 4 - 8 годин.
2.2.3. Ближні маршрути - довготривалі "маршрути вихідного дня", які можуть охоплювати територію як свого, так і сусідніх районів і тривати 2 - 3 дні.
2.2.4. Регіональні маршрути охоплюють територію регіону і тривають більше 3 днів, національні - виходять за межі регіону, міжнародні - за межі держави.
2.2.4. Класифікацію спортивних туристських маршрутів по категоріях складності (ступенях) проводять маршрутно-кваліфікаційні комісії (МКК) при федераціях спортивного туризму. Ті маршрути, які визнані еталонними, заносяться МКК до Переліку класифікованих туристських маршрутів (перевалів, печер).
2.3. Паспорт туристського маршруту (шляху) - документ, що містить загальну інформацію про маршрут (шлях), а також специфічні дані, в залежності від способу пересування по ньому.
Загальна інформація:
" географічний район маршруту;
" номер (згідно з реєстром);
" назва маршруту, його призначення, спосіб пересування;
" довжина маршруту (км);
" перепад висот (м);
" середня тривалість пересування, в тому числі і по відрізках (етапах) між визначеними орієнтирами (год.);
" короткий опис маршруту (географічні особливості, відомості про рослинний і тваринний світ, населенні пункти, екскурсійні об'єкти, перешкоди, пункти відпочинку, нічлігу, зв'язку, медичної допомоги тощо);
" карта відповідного масштабу;
" журнал обслуговування маршруту з переліком застосованих туристських знаків;
" перелік робіт з відновлення знаків;
" зміни в перебігу маршруту;
" поля для його погодження із землекористувачами, санітарно-епідеміологічною службою, аварійно-рятувальною службою, іншими організаціями.
На водному маршруті додається лоція ріки.
2.4. Реєстр туристських маршрутів (шляхів) - документ, що містить перелік прознакованих шляхів (маршрутів) і який створюється з метою їх обліку, обслуговування та інформаційного забезпечення.
2.5. Туристські знаки - спеціальні умовні знаки, призначені для орієнтування туристів на шляхах. (Надалі - "знаки").
2.6. Туристська марка - кольоровий елемент знаку, який підтверджує відповідність приналежності даної точки місцевості до конкретного туристського шляху.
2.7. Блокування знаків - поєднання знаків в один блок у випадку дотикання шляхів.
2.8. Знакування туристських шляхів - це розмітка шляхів за маршрутами туристських походів, подорожей, екскурсій чи прогулянок з допомогою системи умовних позначок, які наносяться на природні або штучні об'єкти згідно з існуючими правилами.
Розмітка та знакування туристських змагальних трас (ліній руху) і дистанцій (відстаней між етапами) проводиться згідно з Правилами змагань зі спортивного туризму.
2.9. Знакувальник - фахівець, який має відповідну підготовку для проведення знакувальних робіт та затверджений комісією із знакування туристичних шляхів.
2.10. Комісія зі знакування туристських шляхів - це уповноважена обласними органами виконавчої влади з питань туризму організація, яка розглядає пропозиції, дозволяє та контролює роботи зі знакування туристських шляхів.
Пропозиції щодо складу регіональних комісій подає Рада з туризму відповідного регіону, а затверджує їх Державна туристична адміністрація.
3. Вимоги до прокладання туристських маршрутів і шляхів.
3.1. Прокладання туристських маршрутів потрібно здійснювати шляхами (територіями), що містять привабливі з погляду природної, історичної, культурної, етнографічної та архітектурної цінності туристські об'єкти з врахуванням наступних вимог:
" маршрути прокладаються, як правило, вже існуючою мережею шляхів, уникаючи доріг із значним дорожнім рухом;
" кінні та веломаршрутирекомендовано прокладати бічними дорогами, а пішохідні - дорогами та стежками без твердого покриття, окрім проходження їх через населені пункти;

 
 

Цікаве

Загрузка...