WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

присвячена загальній фізичній підготовці. Дуже корисні дітям акробатичні вправи. Акробатичні вправи допомагають виховувати сміливість, спритність, орієнтування у просторі і,природно, прекрасно розвивають фізично у всіх відношеннях.
З юнаками 14-15 років працювати набагато легше, якщо вони вже займались яким-небудь спортом, чи боротьбою в молодшій групі. З ними можна вирішувати більш трудніші завдання. Но неможна форсувати великі досягнення в цьому віку.
Часто в юнацькій групі з"являються здібні, фізично добре підготовлені хлопці. Вони ще недостатньо бобре підготовані технічно, а тренер у погоні за результатами включає їх в різні змагання. Звичайно, в юнацькому віці за рахунок своєї доброї фізичної підготовки і природних даних юні борці на перших порах добиваються перемоги, компенсуючи свої технічні дефекти хорошими фізичними даними, хорошим м"язовим почуттям, силою, витривалістю і природженою волею. Але дуже часто, при переході в групу юніорів і дорослих, де, звичайно, рішучим фактором перемоги є багатогранна техніка, ці спортсмени, як правило, не можуть добитись хороших результатів. Практика показала, що однією з причин технічної обмеженості наших юнаків і юніорів є натаскування. Юний борець повинен бути різнобічним спортсменом.
Після переходу в розрядюніорів і дорослих, маючи в наявності перший спортивний розряд, він повинен вміти добре грати в футбол, баскетбол, волейбол, добре плавати, вміти виконувати гімнастичні вправи на гімнастичних приладах, лазати по канату з грузом і на час, бути хорошим акробатом і виконувати вправи зі штангою.
І після того, як старші юнаки зміцніли фізично, оволоділи різноманітною технікою, мають змагальний досвід, їм обов"язково треба тренуватись по індивідуальному плану мікроциклу. Тренер повинен ставити перед ними задачі, виходячи з їх індивідуальної фізичної технічної і тактичної підготовленості. До цього часу борці повинні знати комплекс тактико-технічних дій. (ТТД), тобто захист і контрдії. Їм неохідно вивчати комбінації прийомів. Перехід від боротьби стоячи до боротьби лежачи і наоборот. В одному з днів тижневого циклу слід проводити тренувальні заняття змагального характеру. Борці вчаться складати вигідні для себе ситуації до проведення улюблених, коронних прийомів. Вони вчаться боротися у високому темпі, нав"язувати супернику вигідну для себе стійку, зберігати до кінця сутички силу, спритність і витривалість.
В юнацькій боротьбі часто спостерігаються факти форсованої підготовки підлітків які випереджують чвоїх однолітків по темпам розвитку...
Причини прискореного розвитку та інтенсивного росту дитячого організму і нерідко зв"язаного з ним активного статєвого дозрівання вельми різнобічні і ще незовсім вияснені.
Вчені вважають, що ведуче місце серед причин прискореного росту займають безперечно, соціальні та економічні фактори. Велику роль відіграє харчування. Інтенсивний ріст в період пубертатного віку потребує і значного надходження до організму харчувальних речовин. Тому необхідно у цьому віці збільшувати калорійність харчування (наприклад, в 13-15 років організму необхідно 3100 калорій). Організм повинен одержувати в першу чергу білки (в 13-15 років в середньому 85 г, а в 16-19 років до 100 г на добу), а також поширений асортимент солей, вітамінів, вуглеводів та жирів.
Критерій росту і розвитку рахують ряд різних біологічних показників. Частіше всього визначається довжина і вага тіла. У хлопчиків прискорення темпів росту спостерігається, звичайно, у віці 13-15 років, що в середньому веде до збільшення довжини тіла до 20 см (10-30 см)-коливається.
Таким чином середній максимальний приріст довжини тіла складає 10 см. В період пубертатного прискорення темпів росту остаточно визначаються індивідуальні типологічні особливості пропорцій тіла і зовнішного вигляду людини.
Динаміку змін ваги в пубертатний період відрізняється визначеною закономірністю. Середньорічне збільшення ваги у дітей в віці до 10 років складаєх приблизно 2 кг, а в період пубертатного "витягування"-3-5 кг. При цьому, додаток ваги досягає максимуму не раніше ніж через 6 місяців, після максимального витягування довжини тіла. М"язова же сила досягає свого максимуму приблизно через 18 місяців після досягнення верхнього кордону загального збільшення довжини тіла й приблизно на рік пізніше максимального зростання м"язової маси. Тому в цей час спостерігається порушення в коордінації рухів. Мабудь, це визнано тим, що фізична сила м"язів відстає від росту довжини і маси тіла.
Тренеру, який визнав цей період, необхідно передчасно пояснити займаючим, що ці відхилення носять тимчасовий характер і немає основи для тривоги і розчарування. Педагог, вчинивши так може попередити відсів здібної молоді із секції. Тренеру полтрібно чітко знати не тільки фізіологічні зміни, які характерні для підлітків у цей період, але також розумітися, і в психологічних особливостях борців. Зміни в психіці юного борця у цей період яскраво проявляється в його поведінці. Роль тренера, як вихователя, в такому випадку, зростає надзвичайно високо.
Знати всі особливості цього віку тренер може управляти процесом виховання в цілому використовуючи боротьбу, як засіб виховання.
ЛІТЕРАТУРА
1. Верхошанский Ю.В. Основы спецыальной физической подготовки спортсменов.-М: Физкультура и спорт, 1988.-331с.
2. Зациорский В.М. Физические качества спортсмена. - М.: Физкультура и спорт 1980-160с.
3. Кузнецов В.В. Силовая подготовка спортсменов высших разрядов.-М.: Физкультура и спорт, 1970-199с.
4. Матвеев Л.П. Основы спортивной тренировки. Учебное пособие для инст. Ф.К-М.: Физкультура и спорт, 1977.-с.155-224.
5. Платонов В.Н. Теория и методика спортивной тренировки.-Киев: Вища школа, 1984-С.145-190.
6. Харре Д. Учение о тренировке.-М: Физкультура и спорт, 1971.-С.147-216.
7. Шепилов А.А. Выносливость борцов-М.: Физкультура и спорт, 1979-131 с.
8. Бойко В.В. Целенаправленное развитие двигательных способностей человека.-М.: Физкульт. И спорт. 1987-144с.
9. Верхошанский Ю.В. Основы специальной физической подготовки спортсмена.-М.: Физкульт. И спорт. 1968-187 с.
10. Маркиянов О.А. Спортивная борьба и лсобенности развития детского организма //Ежегодник. Сп. Борьба, 1974 с.34-38.
11. Карапетян А.С. Опыт подготовки юных юорцов.//Ежегодник спорт. Борьба. 1981-с.32-34.
12. Настенко В. Петров В. Занятия по спортивной борьбе со школьниками //Ежегодн. Спортивн. Борьба, 1977-с.46-49.
13. Коджаспиров Ю.Г. Методика развития силы юных борцов 9-11 лет //Ежегодн. Сп. Борьба, 1983-с.51-54.
14. Фомин Н.А. Филин В.П. Возрастные основы физического воспитания-М.: Физкульт. И спорт. 1972-176 с.
15. Фомин Н.А. Филин В.П. На пути к спортивному мастерству-М.: Физкульт. И спорт. 1986-159 с.
16. Кудинов Г.Д. Дахновский В.С. Николаев В.В. эффективность учебно-тренировочного процесса в ДЮСШ//Ежегодник. Спорт. Борьба, 1983-с.31-33.

 
 

Цікаве

Загрузка...