WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

змінюється. Збільшуються вправи, які забезпечують появу специфічних для боротьби якостей. Однак основні методичні напрями у вихованні фізичних якостейзберігаються у всіх вікових групах.
Виховання швидкості здійснюється за допомогою швидкісно-силових вправ, що виконуються з максимальною швидкістю, після попереднього опанування технікою вправ, прийома і т.д. Найбільший приріст показника швидкісно-силових можливостей приходиться на 12-13 років.
До 14-15 років темпи вікових функціональних і морфологічних перебудов забезпечуючих приріст швидкості, знижуються. У зв'язку з цим дещо зменьшується ефективність швидкісних і швидкісно-силових вправ.
В старшому юнацькому віці принципової зміни у засобах формування швидкості не відбувається. Змінюється в сторону збільшення об"єм швидкісно силових вправ.
До юнацького віку, внаслідок відносно високої морфологічної і функціональної зрілості рушійного апарату створюються сприятливі можливості для розвитку сили.
На заняттях з боротьби рекомендується застосовувати вправи з навантаженнями, лазанням по канату, боротьби з більш важким суперником.
У віці 15-16 років у зв"язку з підвищенням силової витривалості звеличується кількість вправ з навантаженням (штанга), проводиться лазання по канату на швидкість.
Засобами розвитку витривалості у юних борців може бути малоінтенсивна боротьба, комплексне застосування методів повторного, перемінного, рівномірного вдосконалення техніки з суперниками різної ваги і віку.
Добрий ефект у розвитку витривалості дає перемінний метод тренування: чергування інтенсивності сутичок 60-80 відсотків від максимального з вивченням техніки боротьби без опору.
В 14-15 років стає доступним декілька темпових сутичок, що проводяться з високою інтенсивністю.
До 16-17 років помітно збільшується загальна витривалість. Таким чином, складається сприятливі умови для виховання спеціальної витривалості. В цьому випадку засобом спрямованого впливу на організм для придбання нової спортивної якості будуть кросовий біг, спортивні ігри, тренувальні сутички, проведення учбових сутичок перемінним і повторним методами.
Вдосконалення гнучкості у підлітковому і юнацькому віці відбувається під час занять спеціальними вправами (парні, з повною амплітудою, на ростягування), властивими спортивній боротьбі. Спираючись на експеріментальні дані при найбільш сприятливому сполученні і послідовності застосування вправ для виховання фізичних якостей можна дати таку рекомендацію: на початку основної частини уроку повинні бути передбачені вправи для розвитку швидкості, потім - сили і витривалості. У залежності від конкретних задач уроку силові вправи можуть виконуватися раніше швидкісних. Вправи на витривалість слідують після швидкісних і силових. Фізіологічними передумовами такої черги вправ служать особливості нейродинаміки і стан переферійного апарату рухів.
Для ефективного виконання швидкісних, а також і силових вправ необхідною умовою стає висока функціональна рухливість і збудження рушійних центрів, достатня сила нервових процесів. Погіршення ціх показників при тренуванні, які направлені на виховання витривалості неменуче призводить до зменшення ефективності вправ, які розвивають швидкість і силу. Підвищення функціональних показників нервових центрів сприяє суттєвому зростанню витривалості. Зараз ні для кого не секрет, що рання спеціалізація, при правильному до неї підході приносить бажаний результат. Відомо, що початкові групи з боротьби комплектуються з підлітків 9-10 років, і, природно між ними силача не знайдеш, але фізично розвинутих, з хорошою коодінацією, сміливих і досить вольових достатньо. Як правило, більш підготовлені скоріше стають переможцями серед підлітків, юнаків, юніорів. Ті, що слабші, поступово наливаються силою і також стають переможцями, але пізніше. Тому питання: що головне при визначенні придатності підлітка до занять боротьболю? Який повинен бути тест, щоб набір був хорошим?- є завжди актуальним.
Залікові вимоги - це не проста формальність, тому треба підібратидостатні для поступаючих вправи, по виконанню яких тренер, міг би визначити, чи відповідає той чи інший юнак вимогам секції боротьби.
Велике значення має будова тіла підлітків (не повино бути ніяких відхилень від норм).
Після переходу в розряд юніорів і дорослих, маючи в наявності перший спортивний розряд, він повинен вміти добре грати в футбол, баскетбол, волейбол, добре плавати, вміти виконувати гімнастичні вправи на гімнастичних приладах, лазати по канату з грузом і на час, бути хорошим акробатом і виконувати вправи зі штангою.
І після того, як старші юнаки зміцніли фізично, оволоділи різноманітною технікою, мають змагальний досвід, їм обов'язково треба тренуватись по індивідуальному плану мікроциклу. Тренер повинен ставити перед ними задачі, виходячи з їх індивідуальної фізичної, технічної і тактичної підготовленості. До цього часу борці повинні знати комплекс тактико-технічних дій (ТТД), тобто захист і контрдії. Їм необхідно вивчати комбінації прийомів.Перехід від боротьби стоячи до боротьби лежачи і наоборот. В одному з днів тижневого циклу слід проводити тренувальні заняття змагального характеру. Борці вчаться складати вигідні для себе ситуації до проведення улюблених коронних прийомів. Вони вчаться боротися у високому темпі, нав"язувати супернику вигідну для себе стійку, зберігати до кінця сутички силу, спритність і витривалість.
В юнацькій боротьбі часто спостерігаються факти форсованої підготовки підлітків які випереджують своїх однолітків по темпам розвитку…
Вправи підбираються на координацію, гнучкість, силу. Причому, вправи які характеризують фізичну підготовленість повинні визначити психічну сферу юнака (волю, витримку, самостійність, впертість і т.д.)
Літературні джерела вказують нам, що такі якості як воля, коордінація, м"язова чуйність-народжені якості. Та якщо коордінація рухів і м"язова чуйність в процесі правильної постановки учбово-тренувальної роботи можна виховати і поліпшити, то воля, якщо її не було, чи вона була слабка, дуже погано піддається вихованню.
Що потрібно, щоб дитина яка прийшла у секцію з боротьби у найкоротший час її не покинула?
Перш за все важливо виховати підлітків мужність, відвагу, впертість, прагнення до перемоги, тобто високі морально-вольові якості. Для цього у зміст занять доцільно ввести простіші форми боротьби-боротьба за захват рук, боротьба без кидків (хто кого відірве від килима, чи звалить на килим), боротьба ногами, боротьба за предмет (м"які, короткі палки та ін.), "бійка" вершників, виштовхування з кругу, а також парні вправи в опорі і переборювання ваги суперника і т.п. Боротьба у простих формах зручна тим, що їм можна організувати не тільки індивідуально, але і в колективі, по командам, а цим виховується первинні форми патріотизму, вірність своїй секції, виду спорту, прагнення до боротьби за свій колектив.
Половина занять перших двох років з підлітками повинна бути

 
 

Цікаве

Загрузка...