WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

відходять від сердця. Інерваціоний аппарат сердця розвивається нерівномірно.
Вказані особливості обумовлюютьзначну напруженість у діяльності серцевосудинної системи дітей при м"язовій роботі. М"язова діяльність динамічного характеру при максимальній роботі збільшує ЧСС у юнаків до 196-202 ударів в хвилину. При роботі субмаксимальної потужності ЧСС досягає 180-200 ударів в хвилину. Найбільша частота пульса складає 240 ударів в хвилину.
Морфологічні перебудови організму які проходять при постійних заняттях фізичними вправами сприятливо впливають на дихальну функцію. Про це свідчить той факт, що відношення ЖЕЛ і ваги (життєвий показник) у спортсменів вищий аніж у тих що не займаються спортом.
Показниками зовнішнього дихання можна в деякій мірі керуваться при відборі дітей для спеціалізованих занять боротьбою, а також для визначення ступені їх тренованості. При виконанні м"язової роботи споживання кисню збільшується з віком як в абсолютних, так і в відносних показниках. Максимальне вживання кисню відображає інтенсивність окислювальних обмінних процесів, тобто аеробну продуктивність організму.
МПК також є показниеком фізичної працездатності людини. Визначається МПК по формулі Добльга: МПК=1,29 N/H-60 K, де N-потужність роботи; H-пульс при даній потужності роботи; K-віковий коефіцієнт /від 14-0,863… до 30-0,768/.
N=Phn1,5 де P-вага іспитованого
h-висота лавки-0,35-0,37 см; n-кількість підьомів (циклів) - від 18 до 30 при пульсі 135-155 ударів в хвилину; 1,5-1 підйом. 0,5-спуск.
В боротьбі розробл. Інший розрахунок фізичної працездатності. Проводиться він по тесту-проби
Pwc170…=N1+(N2-N1)(170-f1)/(f2-f1) де
N1(N2)=Phn+1/4Phn N-потужність наватаження
Що стосується анаеробної продуктивності, то це максимальна величина кисневого боргу, котрий може витримати борець при м"язовій роботі. Аеробні і анаеробні можливості повністю характеризують загальні енергетичні можливості людини.
До 17 років вживання кичню збільшується незначно і складає у цьому віці 59,2 см3/кг.
В 18-19 років МПК збільшується до 61,6-61,3 см/кг ваги. Однак всі ці показники значно нижчі, ніж у старших спортсменів, які споживають 70-75 см3/кг ваги кисню в хвилину.
На динаміку МПК сутєвий вплив являє інтенсивність виконучої роботи. Збільшення інтенсивеості сутички супроводжується збільшенням вживання кисню. Але якщо сутичка проходить при великій і максимальній інтенсивності вживання кисню знижується. Цей феномен можна пояснити установленням оптимальної коордінації рухів при боротьбі і збільшуванням питомої ваги анаеробного забезпечення енергетичних попитів.
З віком збільшується стійкість до неостачі кисню у крові /гіпоксемія/. Заняття боротьбою допомогають збільшити стійкість до кисневого голодання. Здібність виконувати роботу в гіпоксимічних умовах при збільшенні віку і заняттям боротьбою збільшується. Все вчення вікових особливостей становлення рухових функцій, розвитку фізичних якостей: швидкості, сили, витривалості має велике значення. Під рухливою функцією розуміють сукупність фізичних яклстей, рухових навичків і умінь дітей, підлітків і дорослих.
Рушійна функція відноситься до числа складних фізіологічних явищ, які забезпечують протидії умовам зовнішнього середовища. Фізичними (або руховими) якостями називають окремі якісні сторони рухових можлдивостей людини.
Фізіологічними предпосилками виховання фізичної якості швидкості в молодшому шкільному віці служить поступове підвищення функціональної рухливості і здубження нервово-м"язового апарату, а також інтенсивний розвиток здібностекей для виконання швидких рухів. Окремими частинами тіла (кістью рукою). Одначе у дітей молодшого шкільного віку здібності до швидких переміщень в просторі розвинутий слабо. Середня швидкість бігу помітно підвищується тільки до 10 років. Величина приросту результатів у стрибках в довжину з місця у хлопчиків у віці від 8 до 11 років складає 8-9 відсотків, а найвища його величина відмічається в 13-14 років. Використовуючи перевагу боротьби і борцовських вправ, спрямовуючи їх в русло гри, підвищуючи емоціональність занять, можна створити необхідні умови для виховання швидкості рухзових реакцій на раптовий подразник, РРО, виховання реакції антиціпації. Віцрним засобом для розвитку швидкості буде підбір короткочасних вправ не визиваючих втоми.
Діти 10-11 років мають низькі показники м"язової сили. Силові, в особливості статичні, вправи викликають у них швидкий розвиток охоронного гальмування. Таким чином, вікові особливості дітей обмежують застосування силових вправ. Дітей цього віку більше приваблюють короткочасні швидкісно-силові вправи. Широке застосування в 10-11 років знаходять стрибкові, акробатичні, динамічні вправи з партнером.
Слід поступово привчати юних борців і до збереження статичних поз (міст, протидії в партері та ін). Застосування статичних вправ визиває необідність підтримання правильного положення при виконанні тезнічних дій. Особливе значення статичні вправи (гімнастичні) мають для вироблення і зберегання правильної осанки. Діти молодшого шкільного віку відзначаються незначною витривалістю. Однак вже до 10-ти років у них підвищується здібності до неодноразового виконання швидкісної роботи (повторення прийомів при вивченні), а також малоінтенсивної роботи (вивчення нових прийомів) на протязі відносно тривалого часу. В якості основного засобу виховання загальної витривалості вже в молодшому шкільному віці можна з успіхом використовувати повільний біг. Добрим засобом розвитку загальної витривалості може служити біг з прискоренням, ходьба на лижах, плавання та ін.
У молодших школярів маються всі задатки до того, щоб надбати такі якості, як гнучкість і спритність. Морфологічні особливості опорно-рухливого апарату - висока еластичність звязок і м'язів, велика рухомість хребта -сприяють підвищенню ефективності спеціальних вправ для розвитку цих якостей.
Найбільш високі істотні темпи розвитку гнучкості спостерігається у віці від 7 до 10 років. В 13-15 років активна гнучкість досягає максимальних показників. Однак підвищення гнучкості у цьому віці не повинна перетворюватися у самоціль. Тренер завжди повинен пам"ятати, що у борців надзвичайна рухомість у суглобах може призвести до відхилення в організмі не має мови вже про шкоду декотрих технічних дій. Крім того надзвичайна гнучкість сприяє плоскостопію, порушенням сприяє плоскостопію, порушенням у формуванні декотрих рухових навичок.
Вік від 7 до 10 років характеризується також високими темпами розвитку спритності рухів. Цьому допомогає висока пластичність ЦНС, інтенсивний розвиток рухливого аналізатора. Використання у заняттях боротьбою ігор, які потребують раптової (несподіваної) зміни дій в змінюючих ігорових ситуаціях, виконання ускладнюючих завдань, потребуючих коордінованих рухів, а також вправ з різними предметами, вдосконалюють стритність юних борців.
В підлітковому віці зміст засобів виховання фізичних якостей суттєво

 
 

Цікаве

Загрузка...