WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

розтягуванні" формуються на основі елементів змагальних дій, вимагаючих найбільшзначної рухливостьі будь-яких ланок опорно-рухового апарату (стросовано видів спеціалізації боротьби).
Вправи "на гнучкість" доцільно проводити у підготовчий або наприкінці основної частини занять. Їм повинні передувати всебічні розігрівання.
Серед фізичних здібностей спритність займає особливе положення. Вона має найрізноманітніші зв'язки з іншими фізичними якостями, тісно пов"язана з руховими навиками і тому носить найбільш комплексний характер.
Під спритністю розуміють здатність: по-перше, оволодівати складними технічними діями; по-друге, швидко навчитися спортивним рухам і удосконалювати їх; по-третє; доцільно застосовувати навиі у відповідності з вимогами змагальної обстановки швидко і раціонально перебудовувати їх.
У спортивній боротьбі, для якої характерна швидка зміна умов та велика змінність дій спортсмена у процесі змагань, являє також інтерес час між сигналом до виконання прийому та початком виконання. У швидко змінюючийся обстановці необхідна велика спритність для того, щоби реагувати швидко, доцільно та послідовно. Тут мерилом спритності може служити мінімальний час з моменту зміни обстановки до початку руху у відповідь.
VI. Вікові особливості фізичної підготовки.
В останній час у спортивній боротьбі намічається курс на ранню спеціалізацію. Зараз у секціях можна зустріти борців 11-12-ти і навіть 9-10 річного віку. Правильність курсу на омолодження займаючихся боротьбою підтвержує не тільки тренерський досвід, але й висловлювання вчених…
Заняття з дітьми такого віку і старше повинні будуватися з врахуванням вікових особливостей. Кожен віковий період має свої особливості в будові, функціях окремих систем і органів, які змінюються у зв'язку з заняттям боротьбою.
В наш час у практиці роботи з дітьми прийнята слідуюча вікова періодизація: 7 років - кінець періоду першого дитинства; 8-12 років - період другого дитинства; 13-16 років-підлітковий вік; з 17 років - починається юнацький вік.
Що стосується розподілу вікових груп у секціях з боротьби, то вони уявляють собі 4 групи: 1-підліткова-10-11 років; 2-молодша юнацька група-12-13 років; 3-середня юнацька група-14-15 років; 4-старша юнацька група-16-17 років.
Вік 10-13 років найбільш сприятливий для занять фізичними вправами і спортом. Однак, при заняттях боротьбою, необхідно зважати, що в 11-12 років у дітей скелет ще еластичний і легко піддається покривленням. Тонус м'язів згинателів у підлітків переважає над тонусом м"язів розгинателів, що виражається у поганій осанці.
Основною частиною опори тулуба є хребет, який складається з 24 вільних хребет шийного, грудного та поясничного відділів, кресця і копчика. Вільні хреботи, зв"язані між собою зв"язками і еластичними міжхреботними дисками, забезпечують рухливість хребта.
Дорослій людині притаманні чотири чітко виявлені згиби хребта: шійний, грудний, поясничний і крестцевий. У дітей на початку шкільного періоду формується шійний і грудний згиби. Поясничний згиб повністю формується тільки до періоду вдосконалення.
Особливості формування скелету повинні обов'язково прийматися до уваги при заняттях боротьбою. Різкі поштовхи під час боротьби, нерівномірне навантаження на ліву і праву ноги можуть привести до зміщення кісток тазу і невірне їх зростання.
Надмірне навантаження на ніжні кінцівки, якщо процес окостеніння ще не закінчився, може привести до появи плоскостоп"я. У розвитку сили окремих м"язів, також маємо вікові відмінності. Станова сила у хлопчиків до 12 років збільшується на 11 відсотки, у дівчат на 36 відсотків. У підлітковому і молодшому юнацькому віці відмічаються високі темпи росту, збільшення ваги тіла і показників м"язової сили. У 13-14 років ріст збільшується з 147 см до 156 см, а в 14-15 років з 156 см до 163 см (середні показники).
У старшому шкільному віці пропорції тіла вже наближуються до показників дорослих. У 14-16 років з'являються зони окостеніня в епіфізарних хрящах у міжхребетних дисках. Ріст тіла в довжину у юнаків, в основному, закінчується к 17-18 рокам.
Надзвичайне м"язове навантаження, прискорює процес окостеніня, може негативно діяти на рісті трубчатих кісток у довжину. У підлітковому та юнацькому віці спостерігаються також високі темпи набування м"язової маси. До 12-ти років вага м"язів складає 29,4 відсотків, до 15-ти років-32,6 відсотків, а до 18-ти - до 44,2 відсотків по відношенню до ваги тіла. Із збільшенням м"язової маси росте і м"язова сила. Станова сила у 12-ть років в середньому складає 52, в 15 років - 92, в 18 років - 125 кг.
Максиммальний приріст сили відбувається до 13-14 років. Після цього темп приросту відносної сили знижується. У темпах приросту швидкісно-силових якостей є наявним істотна різниця, яка зв"язана з віком. Приріст результатів при виконанні стрибків в довжину з місця йде до 14-15 літнього віку. Вікове збільшення дальності метання також закінчується у цьому віці. Висота випригування збільшується до 13-14-річного віку - це параметри які характеризують вибухову силу.
До 11-12 рокам у хлопчиків з"являється відносна висока витривалість до динамічної роботи. Витривалість до статичних зусиль виявляється у дітей від 10 до 14 років. Статична витривалість юнаків значно уступає витривалості дорослих борців. Втомленість підлітків борців у 14 років в 2,5, а в 16 років - в 2 рази вище, ніж у дорослих. Удосконалення витривалості у борців після 15 років досягає тільки при спрямованому впливі.
Найбільший приріст витривалості у борців - юнаків спостерігається в 13-14 років. В 15-16 років витривалість знижується. Це пояснюється великим приростом максимальної швидкості і збільшуючою внаслідок цього потужністю роботи. До 17 років у борців витривалість знову збільшується.
Під час проходження сутички часто виникає ситуація, коли один із борців захищаючись від поразки, змушений прийняти положення моста. Істотно, щоб протистояти супротивникові цьому небезпечному положенні, а також з успіхом здійснювати різноманітні атукуючі і контратакуючі технічні дії, необхідно з перших же днів занять боротьбою приділяти велику увагу розвитку гнучкісті хребта і закріпленню м"язів шиї та спини.
Найбільший приріст рухливості хребта у борців відмічається від 10 до 16 років. Від 16 до 18 років приріст рухливості хребта сповільнюється, а після 18 років рівень гнучкості знижується. Отже, найбільший ефект у розвитку гнучкості досягається в молодшому віці.
Вікові обмеження величини фізичних навантажень, які вимагають значного напруження апарату кровообігу зв"язані з незакінченістю його функціонального і морфологічного розвитку. Відомо, що до 18 років об"єм серця юного спортсмена досягає показників дорослих борців. Однак, повного морфологічного і функціонального вдосконалення серце досягає до 20-21 року.
У дітей 7-11 років відносно низький артеріальний тиск, що зв"язаний з досить великим зазором великих і малих судин, які

 
 

Цікаве

Загрузка...