WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

Фізична підготовка атлетів (сила, швидкість, витривалість,гнучкість, спритність). - Контрольна робота

домагатися більш значногоприросту сили.
Хорошим доповненням до вправи "підтягування штанги до грудей" є підтягування на перекладині. Його ускладніють додатковим обтяжуванням.
Жим штанги лежачи сприяє швидкому розвитку м"язів рук та грудей.
ІІІ. Методика виховання швидкісних якостей.
Розвити кість та м"язи передпліччя допомагають такі вправи: сидячи на лавці, руки з гантелями (штангою) на колінах, так, аби кісті були в повітрі, захват знизу (зверху). Згинаючи рухи у лучезапясних суглобах, підняти кісті наверх на скільки це можливо, а відтак повільно відпустити.
Таким чином, сучасна система спортивної підготовки ставить великі вимоги до фізичної підготовленості борця. І немає потреби доказувати важливість силової підготовки для підвищення майстерності борців будь-якої спеціалізації. Високий рівень фізичної, і зокрема, силової, підготовленості є і завжди буде основною умовою досягнення видатних спортивних результатів.
Для позначення якостей борця, безпосередньо визначаючих швидкісні характеристики його дій, віддівна користуються узагальнюючим терміном "швидкість". У устанній час він частіше замінюється терміном "швидкісні здібності". Справа в тому, що дослідження конкретних форм прояву швидкості виявляють їх істотні відмінності. Як швидкісні здібності виділяються:
-швидкість простої та складної реакції (вимірюється латентним часом реагування - ЛЧР).
-швидкість окремих рухових актів (вимірюється величинами швидкості та прискорення при виконанні окремих рухів, не обтяжених зовнішним опором)…
-швидкість, що проявляється у темпі (частоті) рухів (вимірюється числом рухів за одиницю часу)…
Спортивна боротьба належить до виду спорту і вимагає максимальних проявів усіх або більшості швидкісних здібностей у варіативних ситуаціях спортивного поєдинку.
Основними передпосилками швидкості є рухливість нервових процесів, швидкісна сила, розтячжимість, еластичність м"язів та здатність розслаблятися, якість спортивної техніки, інтенсивність вольового зусилля та біомеханічні механізми, забезпечуючи рухи швидкісного характеру.
Рухливість нервових процесів.
Тільки при дуже швидкій взаємній зміні збудження та тормозіння і відповідній регуляції нервово-м"язевого апарату може бути досягнута висока частота рухів у відповідності з оптимальним прикладанням сили…
Швидкісна сила. Вона проявляється у боротьбі у вигляді ривка, спурта, а також має значний вплив на частоту рухів…
Еластичність м'язів. Ростяжимість, еластичність м'язів та їх здатність до розслаблення при перемінній роботі у ролі синергістів та антагоністів являютьб собою основні передумови бездоганної спортивної техніки та високої частоти рухів… Тому вправи на розтягування та розслаблення повинні складати постійний органічний елемент у тренуванні борця.
Напруження волі. Досягнення максимально можливої швидкості у вирішальній мірі залежить від максимального напруження волі та інтенсивності вольового зусилля. Потрібно при допомозі свідомо організованої вольової діяльності регулярно вимагати від борця великих вольових досягнень. Для цього спортсмену створюють спеціальні зовнішні подразники. Краще всього це досягається у тренуванні із супротивником, якщо спортсмен отримує конкретні завдання: зберегти або відіграти перевагу, можливо довше "утримувати темп" із дещо більш сильним супротивником і т.д.
У біомеханічному аспекті швидкість особливо залежить від енергетичних запасів м"язи (адезинтрифосфорна кислота та креатин фосфат) та від темпу мобілізації хімічної енергії…
Вирішальний фактор у тренуванні швидкості - це висока (аж домакси-мальної) інтенсивність рухів борця. Спортсмен повинен намагатися при допомозі максимально можливої мобілізації сил та відповідній до його статури тіла оптимальної частоти і амплітуди рухів досягнути своєї вищої швидкості або перевищити її.
Однак це повинна відбуватися у повній відповідності з рівнем засвоєної техніки. Перш ніж виконувати прийом на повній швидкості, необхідно зміцнити техніку на середній швидкості, аби попередити явище непотрібної напруги. Одначе "переніс" вивченої на невеликій швидкості техніки в умовах з більш високими вимогами до швидкості у більшості випадків справа досить складна. Тому потрібно з самого початку прагнути формувати техніку боротьби при зростаючій інтенсивності.
З метою розвитку та удосконалення швидкісних якостей (частоти, швидкості та швидкості рухів) у борців в процесі спортивного тренування використовуються такі вправи: з різних вихідних положень рухи зігнутими та прямими руками на протязі 15"-20"; біг з прискоренням на відстань від 30 до 60 метрів; біг на швидкість з низького старту на 30-60 і 100 м; скоки через скакалку (у вигляді змагання на кількість скоків за 10-12 сек); із різних вихідних положень по сигналу швидке виконання нескладних рухів (з упору присівши перекат назад, з положення лежачи на спині швидко відхилитися назад і зробити міст); зупинка по сигналу під час ходи і бігу; обертання на 180 і 360 по сигналу під час ходи та бігу; кидки манекену нахилом на протязі 10-15".
Для розвитку швидкісно-силових якостей у заняттях з боротьби використовуються інші вправи: скоки з місця і з розбігу у довжину та висоту, скоки на підвищення; метання набивного м"яча; штовхання ядра, метання гир, каміння, кидки двома руками вперед і через себе назад; рухливі ігри, пов"язані з діями на швидкість; естафети з елементами бігу, скоки та з переборюванням різних перешкод; спортивні ігри; скоки на одній нозі і обох ногах з просуванням вперед, назад, і в сторони; скоки вверх з діставанням підвішених предметів.
Так як кращим засобом дії на специфічні групи м"язів є самі технічні дії, одним з окремих методичних прийомів у підготовці висококваліфікованих спортсменів є спеціалізована вправа (технічна дія), яка виконується на "результат"-тестові кидки манекену.
Для розвитку та удосконалення спеціальних швидкісно-силових якостей важливі технічні дії (прийоми) партерної боротьби, так як усе різнобарв"я технічних дій у боротьбі закінчується досить часто прийомами партерної боротьби (переворотами, уходячи з небезпечного положення, утримання). Тим не менш елшементи партерної боротьби недостатньо широко використовуються для підвищення технічної майстерності спортсменів та вирішення задач спеціальної швидкісно-силової підготовки борців. Засоби партерної боротьби необхідно більше використовувати при роботі зі спортсменами різної кваліфікації на усіх етапах підготовки.
Для удосконалення швидкісних та швидкісно силових якостей необхідно використовувати різні методи підготовки (повторний, перемінний, прогресуючого навантаження, а також ударні методи навантаження).
IV. Витривалість та методика її виховання.
Відомо, що високій рівень фізичного розвитку - одна із головних передумов, визначаючих спортивну майстерність борців. Витривалість є найбільш важливою якістю, від розвитку якого залежить результативність як тренувального, так і змагального

 
 

Цікаве

Загрузка...