WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Олімпійський урок, присвячений річниці відродження сучасних Олімпійських Ігор - Реферат

Олімпійський урок, присвячений річниці відродження сучасних Олімпійських Ігор - Реферат

торжествами вважалися свята на честь Зевса - наймогутнішого грецького бога.
Однак учені датою проведення перших Олімпійських ігор обрали 776 рік до н. е. Переконав усіх елідський математик та філософ Пп-пій, який жив у V віці до н. е. Він прочитав на мармуровій дошці ім'я першого олімпійського чемпіона. Це був звичайний кухар Коройб, переможець змагань з бігу. До речі, через фонетичні особливості мови різних народів та різні підходи до тлумачення знаків на камені ім.'я елідського кухаря вимовляється та пишеться по-різному. Незмінним лишається лише корінь слова "кор".
Саме з 776 року до н. е. Гіппій склав список усіх переможців Олімпіад, що відбулися за два століття до нього. Зрозуміло, що в цих списках багато білих плям. Це підтверджує випадок з ім'ям першого чемпіону.
Тому Гіппій наполягає, що Ігри, на яких переміг Коройб, були лише 27-ми. Так зазначено на камені. З них починається літопис Олімпіад, оскільки відсутні відомості про переможців та програми попередніх змагань. Погодимося з цим і ми.
Пізніше, у IV віці до н. е., списки переможців, складені Гіппієм, перевірив та доповнив великий Арістотель.
Що ж являли собою спортивні споруди давньої Олімпії? Проведені вченими розкопки в середині XVIII - на початку XIX століть показали, що там було п'ятьстадіонів, послідовно споруджених один за одним. Вони мали вигляд прямокутника або видовжену підковоподібну форму. Вздовж арен розміщувались трибуни для глядачів, яких іноді збиралося до 50 тисяч.
Змагання з бігу відбувалися не на крутих доріжках, як це прийнято зараз, а по прямій - туди і назад. По сусідству розміщувались місця для поєдинків борців, метальників, кулачних бійців, ігор з м'ячем. Тут були також лазні, кімнати для масажу, інші приміщення. Неподалік височіло кілька приміщень "олімпійського селища", де розташовувались атлети - учасники ігор.
Змагання розпочиналися урочистими парадами, релігійними обрядами, посвяченням у ранг олімпійців.
На перших Олімпіадах спортсмени вели боротьбу з бігу на один стадій (звідси - стадіон). Не у всіх місцях стадії були однакові. Найбільший дорівнював 192,27 метра і практикувався саме в Олімпії. Допускають, що він дорівнював 600 ступеням Зевса і був відміряний самим Гераклом.
Нам нічого невідомо про секунди атлетів під час забігів. Досить було прийти до фінішу першим, щоб одержати лавровий вінок і здобути право запалити священний вогонь.
Літературні джерела розповідають про олімпійців, які бігали швидше від зайця. Спартанець Ладас, наприклад, бігав, не залишаючи на піску слідів. Юний Полімнестор із Мілета легко наздоганяв кіз, яких випасав на горах, і навіть ловив зайців.
З історії ми знаємо довжину відстані від містечка Марафон до Афін - приблизно 42 кілометри. Першим цю дистанцію подолав відомий з переказів воїн полководця Мільтіада - Фідіппід. Він повинен був повідомити своїх земляків про блискучу перемогу їхнього війська над персами. Було це у 490 році до н. е. Коли Фідіппід прибіг на міську площу, він зміг вимовити лише двоє слів: "Ми перемогли!" і впав мертвий.
Не злічити кількості спортсменів, які долають сьогодні марафонську дистанцію. Та славнозвісний Фідіппід перед тим, як виконати доручення полководця, збігав через гірський перевалку Спарту і назад, бився на полі бою в перших лавах, де перебували найхоробріші. Саме через це йому й доручили принести радісну звістку до Афін. Не кожному до снаги таке навантаження!
3. Для відзначення героїв змагань існувало багато почестей. На їхню честь встановлювали скульптури, складали вірші, виконували пісні. Експансивні та темпераментні греки над усе цінували благородство та мужність, чесність та відвагу, виявлені у відкритому двобої.
Водночас не дозволялося сміятися над переможеними. Учасникам та глядачам Олімпійських ігор показували статуї, присвячені визначним атлетам. Як було не захоплюватись силою славнозвісного Мілона Кротонського! Він шість разів перемагав на Олімпійських іграх, десять - на істмійських, дев'ять - на німейських, шість - на піфійських. Ще хлопчиком у 532 році до н. е. він здобув свою першу перемогу. А через 20 років, на 63-й Олімпіаді, піддавши на плечі забитого на честь його шостої перемоги здоро-венного бика, він зробив з ним коло пошани по стадіону. А ввечері, на бенкеті, він самотужки з'їв засмаженого бика.
Однак через певні причини на дові століття Олімпійські ігри були припинені і відродились тільки у 1896 р. 19 ст.н.е.
Ігри I Олімпіади (Афіни, 1896 р.)
На цих іграх виступали в основному європейці, за винятком спортсменів США та Чілі. Серед учасників були тільки чоловіки. У змаганнях брало участь 245 спортсменів. До програми Ігор увійшли: греко-римська боротьба, велосипедний спорт, гімнастика, легка атлетика, плавання, стрілецький спорт, теніс, важка атлетика, фехтування. Першим олімпійським чемпіоном став американець Джеймс Коннолі, що виграв змагання в потрійному стрибку. Головним номером програми був марафонський біг по дорозі від містечка Марафон до Афін, по якій у 490 р. до н.е. біг легендарний грецький воїн, що приніс звістку про перемогу греків над персами. Першим фінішував грек Спирос Луїс, що став після цього успіху національним героєм. Нагороджувалися атлети лавровим вінком і маслиновою галуззю, зрізаної у священному гаї Олімпії. На честь переможця виковнувався національний гімн і піднімався державний прапор. Ці ритуали стали традиційними.
Література
1. Дуда О.О., Сухомлинський В.О. про фізичне самовиховання школярів //Пед. пошук: Наук.-метод. вісн. /Волин. обласн. навч.-метод. ін-т післядиплом. освіти пед. кадрів.-1999.-№4.
2. За редакцією Булатової М.М. Твій олімпійський путівник.- Київ: Олімпійська література, 2006.
3. Кондратюк С. Мандрівка з годинником у Країну Здоров'я: Рек.дітям щодо режиму дня //Дошкіл.виховання.-2000.-№8.
4. Орешкин Ю.А. К здоровью через физкультуру.- М.: Медицина, 1990.
5. Бальсевич В.К. Физическая культура для всех й каждого.-М.: Физкультура и спорт, 1988.
6. Леськов А.Д., Дзюбанський А.Б. Рухливі ігри та естафети на місцевості для школярів молодшого шкільного віку. - Тернопіль: СМП "Астронг", 2000,- 132с.
7. Презлята Г.В. Народні ігри та забави. Івано-Франківськ, 1997
8. Кун М.А. Легенди і міфи Стародавньої Греції. - К.:Рад.шк.,1955.-432 с.
9. Олімпійська Хартія /МОК.-К.: Олімпійська література, 1999.-96 с.
10. Ю.Платонов В. Гуськов С. Олимпийский спорт: в 2 т.-Киев:
11. Олімпійська література, 1994.-Кн.1.-494 с.; 1997.-Кн. 2.-384 с.

 
 

Цікаве

Загрузка...