WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Олімпійський урок, присвячений річниці відродження сучасних Олімпійських Ігор - Реферат

Олімпійський урок, присвячений річниці відродження сучасних Олімпійських Ігор - Реферат

спорту і краси припинялись (порівняти традиції тих часів і сучасність).
Звернути увагу учнів на те, що цивілізація і технічний прогрес сьогодення, звільнили людство від тяжкої, монотонної та примітивної фізичної праці, водночас, ускладнили йому життя, породивши гіподинамію - руховий голод, який призводить до багатьох захворювань. Досвід розвинених країн вказує на значення занять фізичною культуроюі спортом, які розглядаються як найбільш економічно вигідний і ефективний засіб профілактики захворюваності, зміцнення генофонду та розв'язання інших соціальних проблем суспільства.
До програми уроку бажано включити міні-турніри, естафети. Важливим елементом заходу має стати проведення олімпійських ритуалів.
При проведенні уроку в старшій школі доцільно розкрити причини, які побудили П'єра де Кубертена до відродження Олімпійських Ігор, зосередити увагу учнів на ролі олімпійського руху у зміцненні миру і дружби між народами, єдності всього світового співтовариства, ознайомити з основними положеннями Кодексу честі олімпійця України, проаналізувати підсумки 110-річного існування сучасного олімпійського руху, його досягнення та втрати. У старшій школі доцільно використовувати такі форми роботи, як дискусія, диспут, прес-конференція, брифінг, круглий стіл.
Актуальним залишаються положення Олімпійської хартії - основного документу олімпійського руху сучасності, в якому П'єр де Кубертен відобразив суть і мету величних спортивних дійств: "Олімпійські Ігри проводяться раз на чотири роки. Вони об'єднують спортсменів-любителів усіх країн у чесних і рівноправних змаганнях. По відношенню до країн і окремих осіб не допускається ніякої дискримінації за расовими, релігійними або політичними мотивами... Мета олімпійського руху полягає у сприянні розвитку тих прекрасних фізичних і моральних якостей, яких набувають у змаганнях на дружніх полях любительського спорту та об'єднанні молоді всього світу раз в чотири роки на величному спортивному святі, що сприяє міжнародній довірі і добрій волі й створенню кращого і більш спокійного миру...".
Сукупність ідеалів і цінностей, які є засадами Ігор, відомі як олімпізм. Олімпізм - життєва філософія, що звеличує та об'єднує в гармонійне ціле якості тіла, волі й розуму. Поєднуючи спорт з культурою та освітою, олімпізм прагне створити такий спосіб життя, який базувався б на радощах, здобутих через зусилля, освітніх цінностях доброго прикладу та повазі універсальних етичних принципів.
Цікавою для учнів буде інформація про учасників Олімпійських Ігор, які зростали і мужніли у вашій місцевості.
Основою для проведення уроку може стати безсмертне творіння П'єра де Кубертена "Ода спорту", яка увібрала в себе гуманістичні ідеали олімпізму.
О спорті Ти - насолода!
Ти - вірний, незмінний супутник життя. Нашому Духу і тілу щедро даруєш радість буття.
Ти - безсмертний. Ти живеш і сьогодні, після краху загублених у віках Олімпіад.
Ти - урочистий провісник весни людства. Весни, коли зароджувалось захоплення від гармонії розуму й сили.
Ти як естафету передаєш нам цей спадок нащадків. Проходять віки. Життя торжествує.
Ти живеш, не підкладний часу, спорт!
О спорт! Ти - будівничий!
Ти допомагаєш знаходити пропорції найдосконалішого витвору природи - людини, яка торжествує в перемозі й засмучена в поразці.
Ти майстер гармонії.
Ти робиш нас сильними, спритними, ставними, виправляєш недоліки, з якими ми народжуємося.
Ти - особливий, небуденний зодчий. Твій будівельний матеріал - людина в русі.
Ти - довів, що вічний рух - не мрія, не утопія. Він існує.
Одвічний рух - це спорт;
О спорт! Ти - справедливість!
Ти вказуєш прямі, чесні шляхи, котрі шукають люди для досягнення мети, поставленої в житті.
Ти - безсторонній. Ти вчиш, що правила змагань - закон.
Ти вимагаєш: "Жоден спортсмен, який виконує вправи перед глядачами і суддями, не повинен порушити ці правила".
Ти визначаєш кордон між видами спорту. Немає судді, вимогливішого і суворішого, ніж ти сам. Непорушна твоя вимога справедливих оцінок за істинні досягнення.
О спорт! Ти - виклик!
Ти вимагаєш боротьби! Вся сила наших м'язів зосереджена в одному на вибух подібному слові-спорт.
О спорт! Ти - благородство!
Ти нагороджуєш лаврами лише того, хто боровся за перемогу чесно, відкрито, безкорисно.
Ти - бездоганний. Ти вимагаєш високої моралі, справедливості, моральної чистоти, непідкупності.
Ти проголошуєш: якщо хто-небудь доб'ється мети, вводяи в оману своїх товаришів, досягне слави за допомогою негідних, нечесних прийомів, затамувавши в собі почуття сорому, той заслуговує ганебного епітету, який стане нерозлучним з його їм'ям.
Ти будуєш стадіони - театри без завіс. Всі є свідками усьому. Ніякої залаштункової боротьби.
Ти накреслив на своїх скрижалях: "Тричі найсолодша перемога, отримана в благодійній, чесній боротьбі".
О спорт! Ти-радість!
Ти влаштовуєш свято для тих, хто прагне боротьби, і для тих, хто прагне цією боротьбою навтішитися.
Ти - тріумф. Ти розпалюєш кров. Заставляєш прискорено битися серце. Як радісно, як відрадно відгукнутися на твій заклик.
Ти розсовуєш горизонти. Прояснюєш далі. Надихаєш стартуючих на близький фініш.
Ти лікуєш душевні рани. Смуток або скорбота одного відступає тоді, коли необхідно побороти все перед багатооким поглядом багатьох.
О спорт! Ти - плідність!
Ти перешкодою станеш на шляху згубних хвороб, одвічно загрожуючих людям. Ти - посередник. Ти радиш страждальним, слабким, хворим найкраще з ліків.
Ти є прикладом своїх сильних, здорових, статних, мускулистих, загартованих прибічників, що не піддаються хворобам, лікуєш тих, хто у відчаю. Ти розпалюєш кров. Заставляєш прискорено битися серце. Виліковуєш від недугів.
Ти - червона строка у "Кодексі здоров'я". Ти стверджуєш: "У здоровому тілі - здоровий дух!" Ти трубадур. Твій полум'яний, схвильований заклик знаходить відгук у наших серцях. Ти запитуєш у тих, хто вийшов на старт: навіщо ж сила, досвід і спритність, якщо не мріяти про переможний фініш?
Ти стверджуєш - потрібно мріяти. Треба! Необхідно наважитися. Ти переконуєш, вимагаєш, наказуєш. Ти закликаєш людей позмагатися силою. Пересилити себе.
О спорт! Ти - прогрес!
Ти сприяєш вдосконаленню людини -найпрекраснішого творіння природи. Ти - спрямованість. Ти пропонуєш виконувати правила і вимоги гігієни. Стримуєш від надмірностей. Ти вчиш людину добровільно, свідомо, переконливо робити так, щоб ніякі найвищі

 
 

Цікаве

Загрузка...