WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Урок – основна форма фізичного виховання дітей - Курсова робота

Урок – основна форма фізичного виховання дітей - Курсова робота

техніку на середній швидкості, поступово збільшуючи її.
Не перевтомлюйтесь перед виконанням спеціальних вправ для розвитку швидкості, їх краще робити відразу після розминки.
Розвивай спритність
Чим вищий рівень розвитку спритності, тим швидше і точніше ви зможете оволодіти технікою виконання різних фізичних вправ, особливо гімнастичних, легкоатлетичних, борцівських, лижних, ігрових та ін. Загальну і спеціальну спритність (здатність до засвоєння техніки відповідного виду фізичнихвправ) виховуйте, дотримуючись певних правил. Обов'язково намагайтеся оволодіти новими різноманітними рухами і вправами. Це поліпшить вашу координацію рухів.
Змінюйте умови оволодіння навичками, добирайте вправи, які відрізняються координаційною складністю (рухливі і спортивні ігри, біг із подоланням різних перешкод, лазіння і перелізання, різні акробатичні вправи тощо).
Вправи для розвитку спритності виконують на початку домашніх занять з фізичної культури одразу ж після розминки. Вправ в одному занятті має бути небагато, проте тренуйтеся в спритності систематично.
Удосконалюй гнучкість
Чим більше ваші м'язи будуть здатними до прояву сили й швидкості, чим більше вони зможуть розтягуватись і розслаблятись, тим кращою буде ваша гнучкість. А вона визначається ступенем рухливості у будь-якому суглобі, яку ви можете виявити за допомогою партнера чи приладу або самостійно, використовуючи лише силу своїх м'язів. Вправи на гнучкість добирайте залежно від своєї підготовленості. Вони мають бути спрямовані на розтягування м'язів і збільшення сили тих із них, які сприяють розвиткові гнучкості. Розвивайте гнучкість систематично. Вправ може бути небагато, але їх слід часто повторювати. Вправи на гнучкість обов'язково чергуйте з вправами на розслаблення. Ви сприятимете швидкому розвиткові гнучкості, якщо вправи для її поліпшення виконуватимете щоденно (або двічі на день), їх можна включати в комплекс ранкової гімнастики, а також виконувати під час приготування домашніх завдань з фізичної культури.
Гнучкість розвивайте до настання втоми. Дозуйте вправи довільно, в залежності від вашої підготовленості, статі й віку.
Розвивай силу
Найбільший приріст сили відбувається в 15-18 років. Одні фізичні вправи вимагають короткочасних силових напружень, інші - швидкості подолання опору, наприклад, опору власного тіла. Сила тісно пов'язана зі швидкістю й витривалістю. Вона залежить від цих фізичних якостей і впливає на їхній розвиток.
Розвивають силу різними засобами (бігові, стрибкові й метальні вправи, вправи в подоланні власної маси, вправи з гантелями й штангою малої маси). Уникайте специфічних занять, спрямованих на піднімання гантелей, гир і штанги значної маси, бо це може призвести до деформації (порушення форми) хребтового стовпа, кісток, грудної клітки, затримки росту, зниження рухомості, порушень у роботі серця й виснаження нервової системи.
Добирайте вправи переважно швидкісно-силові та ті, що пов'язані з подоланням маси власного тіла. Майже всі вправи, які ви виконуєте, сприяють розвиткові сили. А працювати над її збільшенням слід наприкінці самостійних занять. Дозування вправ довільне, залежно від вашої підготовленості, самопочуття, статі і віку.
Висновок
Ще на початку XX століття П. Ф.Лесгафт у передмові до другого видання "Керівництва з фізичної освіти дітей шкільного віку" нарікає, що школи залишають поза увагою фізичну (читай фізкультурну) освіту дитини. Не погоджуючись з таким станом, він наполягає на необхідності відкинути всякі шаблони в школах нового типу, а натомість бачить завдання таких шкіл у тому, щоб будити думку, сприяти розвитку особистості, навчити її володіти і управляти своїм тілом, перевіряти свої думки і самостійно проявлятись. Вирішення останніх завдань П.Ф.Лесгафт бачить лише у фізичній освіті. Більше того, посилаючись на досвід країн Західної Європи, він вірить, що всі негативні прояви дитячої поведінки (бійки, ... , інші "стадні" прояви) можуть бути усунені не поліційними заходами, а за допомогою фізичних вправ та ігор.
Нашому поколінню випала доля відчути болючі точки минулої радянської системи і зрозуміти, які питання має вирішити наша теперішня система освіти загалом і фізкультурної - зокрема, а відтак шукати способи їх вирішення.
Головним з цих питань, на нашу думку, є питання: "Яким шляхом повинна йти сьогодні теорія і практика фізичного виховання, чи маємо лише "косметична підфарбувати" старі погляди і традиційні (звичні для нас) способи педагогічної діяльності, чи потрібно реформувати їх глибинно? ".
Відповідь на це питання тісно пов'язана з вибором стратегії розвитку нашого суспільства і нашої держави. Сьогодні Ті можна розглядати як вихід із штучно побудованого устрою, що гальмував розвиток творчих сил людини і повернення обличчям до громадянського суспільства. Отже, у центрі реформи опинилась людина, і це, власне, зумовлює нові вимоги до освіти і виховання загалом та фізкультурної освіти і фізичного виховання зокрема.
Якщо радянська теорія орієнтувала практику фізичного виховання на те, як підготувати людину (змусити її) служити ідеалам комунізму, не питаючи на це її згоди, то передова українська педагогічна думка (Г.Ващенко, С.Русова, В.Сухомлинський) вказує нам шлях до людської душі, куди, зрештою, не можна потрапити без волі і згоди самої людини. Ця думка орієнтує на створення умов для духовного і фізичного самовдосконалення людини з опорою на християнські та національні цінності.
Головною з цих умов є об'єднання у виховному процесі зусиль сім'ї, школи, церкви та всієї громадськості. Лише в єдності дій усіх названих інституцій можна досягти позитивного результату.
Ефективне особистісне формування учня у процесі фізичного виховання передбачає, що навчання і виховання переростає в самонавчання і самовиховання. При цьому останнє повинно стати окремим предметом навчання і не може бути реалізоване на основі традиційної практики фізичного виховання.
Здійснюючи процес фізичного виховання, пам'ятаймо, що формуємо тих, хто покликаний змінювати існуюче буття, тому виховання не повинно наслідувати лише тенденції існуючого буття.
Воно повинно орієнтуватись на найближче майбутнє, в якому будуть жити наші учні.
Література:
1. Абрамян А. Массовые гимнастические выступления. - Физкультура и спорт, 1966.
2. Авсеев Е. По спирали сложности // Гимнастика.-М.: Сов. Спорт, 1989.
3. Білокопитова Ж.А. Гімнастика, краса і здоров'я. - К.: "Здоров'я", 1991.
4. Богомолов А.П. Психологическая подготовка гимнастов. - М.: ФиС, 1974.
5. Болобан В.Н. Юный акробат К.: Здоров'я, 1982. - 160 с.
6. Болобан В.Н. Обучение в спортивной акробатике. К.: Здоров'я,1986.
7. Болобан В., Коркин В. Школа семейной акробатики. К.: Молодь, 1991.
8. Беляков В.Т. Мастерство советских гимнастов. - М.: ФиС, 1955.

 
 

Цікаве

Загрузка...