WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту загальноосвітніх навчальних закладах - Реферат

Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту загальноосвітніх навчальних закладах - Реферат

бути чистим, розрівняним. Перед кожним стрибком пісок слід розрихляти і вирівнювати.
4.2.7. Метання спортивних приладів (диск, м'яч, граната, молот) має проводитися за дотриманням заходів безпеки, які унеможливлюють попадання приладів за межі майданчика. Довжини секторів для приземлення спортивних приладів повинні бути не менше як 60 м.
4.2.8. Місце проведення занять з лижної підготовки-профіль схилів, рельєф місцевості, дистанцію та умови проведення треба вибирати відповідно до вікових особливостей і фізичної підготовленості учнів.
4.2.9. Навчальний майданчик для початкового навчання катання на лижах повинен бути захищенийвід вітру, мати ухил не більший як 0,015.
Розмір майданчика вибирають з таким розрахунком, щоб постійна дистанція між лижниками була не менша ніж 10 м.
4.2.10. Навчальний і тренувальний схил повинен мати ущільнений сніг без будь-яких схованих під ним каменів, пеньків, дерев, глибоких ям і вибоїн, що утворюють трампліни. Схил не повинен мати обледенінь та оголених ділянок землі.
4.2.11. Освітленість відкритих спортивних майданчиків згідно зі СНиП ІІ-4-79 "Естественное и искусственное освещение" має відповідати показникам, наведеним у таблиці 2.
Таблиця 2
Норми освітленості
на відкритих спортивних майданчиках за СНиП ІІ-4-79
"Естественное и искусственное освещение"
Вид спорту Найменша освітленість (загальна),лк Площина і зона, в яких нормується освітленість Примітка
1 2 3 4
Баскетбол, волейбол, гандбол 7x7
Гімнастика спортивна й художня, боротьба
Легка атлетика:
а) стрибки в довжину
б) стрибки у висоту
в) штовхання ядра
г) метання гранати, диска, м'яча
У секторі для приземлення спортивних приладів
д) бігова доріжка
г) метання гранати, диска, м'яча
У секторі для приземлення спортивних приладів
д) бігова доріжка 50
30
30
50
50
30
50
30
10
50
50
30
10
50 Горизонтальна на поверхні майданчика
Вертикальна на висоті від 1 до 5 м від поверхні майданчика
Горизонтальна на
поверхні майданчика
Горизонтальна на поверхні ями і на відстані не менш ніж за 20 м до ями на доріжці
Горизонтальна в зоні відштовхування і приземлення
Горизонтальна на поверхні всередині кільця й сектора
Горизонтальна на поверхні доріжки для розбігу не менш як 10 м перед планкою
Горизонтальна поверхня решти доріжки для розбігу
Вертикальна на висоті до15 м від поверхні сектора
Горизонтальна на поверхні доріжки
Горизонтальна на поверхні доріжки для розбігу не менш як 10 м перед планкою
Горизонтальна поверхня решти доріжки для розбігу
Вертикальна на висоті до15 м від поверхні сектора
Горизонтальна на поверхні доріжки
Вертикальна освітленість повинна бути забезпечена на площині, яка проходить
через поздовжню вісь майданчика з обох боків
4.2.12. Катки із штучним льодовим покриттям повинні мати товщину льоду не меншу ніж 15 см. Ухил має бути не більшим як 0,01.
4.2.13. Катки й ковзанярські доріжки повинні мати рівну поверхню, без тріщин і вибоїн. Усі пошкодження поверхні льоду, що виникають, негайно огороджують палицями з червоними прапорцями на кінцях.
На катках і ковзанярських доріжках на одного учня має припадати не менше як 8 м2 площі.
V. Вимоги до спортивного інвентарю й обладнання
5.1. Усі спортивні прилади й обладнання, які використовуються під час проведення занять з фізичної культури і спорту згідно з навчальними програмами та типовими переліками навчально-наочних посібників та технічних засобів навчання для навчальних закладів, затвердженими Міністерством освіти України, повинні бути справними і надійно закріпленими.
Експлуатація спортивних приладів у спортивних залах та на відкритих майданчиках повинна відповідати вимогам "Типовых правил эксплуатации спортивных залов при проведении учебно-тренировочных занятий" та НАОП 9.1.70-5.01-81 "Инструкция по технике безопасности при эксплуатации спортивных сооружений".
Надійність установлення і результат випробувань інвентарю та обладнання відповідно до правил проведення змагань, затверджених національними федераціями з окремих видів спорту, фіксуються вчителем у спеціальному журналі.
5.2. Гімнастичні прилади не повинні мати у складальних одиницях і з'єднаннях люфтів, коливань, прогинів, деталі кріплення (гайки, гвинти) мають бути надійно закручені.
5.3. Жердини брусів перед початком навчального року треба перевіряти по всій довжині. У разі виявлення тріщини жердину необхідно замінити.
5.4. Робоча поверхня перекладини, брусів повинна бути гладенькою. Пластини для кріплення гаків розтяжок перекладини повинні бути щільно пригвинчені до підлоги і заглиблені врівень з підлогою.
Перед виконанням вправ на перекладині і після їх закінчення необхідно протирати сухою тканиною гриф перекладини і зачищати наждачним полотном у разі необхідності.
5.5. Колода гімнастична не повинна мати тріщин і задирок на брусі, помітного викривлення.
5.6. Опори гімнастичного козла міцно закріплюються в коробках корпусу.
Під час висування ніжки козла повинні вільно встановлюватися і міцно закріплюватися в заданому положенні.
5.7. Гімнастичні мати повинні впритул укладатися навколо гімнастичного приладу так, щоб вони перекривали площу зіскоку та можливого зриву або падіння.
5.8. Місток гімнастичний має бути підбитий гумою, щоб запобігти ковзанню під час відштовхування.
5.9. М'ячі набивні використовують за номерами відповідно до віку і фізичної підготовленості учнів.
5.10. Маса і розміри спортивних приладів для метання повинні відповідати віку й статі учня відповідно до Правил змагань з легкої атлетики, затверджених Федерацією легкої атлетики України.
5.11. Для стрибків у висоту допускається використання стояків будь-якого типу за умови їх достатньої жорсткості. Планка має бути виготовлена з деревини, металу чи іншого матеріалу з круглим поперечним перерізом.
5.12. Лижний інвентар необхідно підбирати відповідно до зро-сто-вікових даних учнів і у відповідності з Правилами проведення змагань з лижного спорту, затвердженими Федерацією лижного спорту України. Поверхня лиж має бути без перекосів і бічних викривлень, тріщин, задирок і відколів. Палиці повинні бути легкими, міцними і зручними, мати петлі для захвату руками, вістря для упору й обмежувальне кільце.
5.13. Стояки, які прикріплюють сітку для гри у волейбол до І поверхні ігрового поля, не повинні мати пристроїв, небезпечних для гравців.
5.14. Ворота для гри у футбол, ручний м'яч мають бути жорстко закріплені.
VI. Вимоги безпеки під час проведення занять з

 
 

Цікаве

Загрузка...