WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту загальноосвітніх навчальних закладах - Реферат

Правила безпеки під час проведення занять з фізичної культури і спорту загальноосвітніх навчальних закладах - Реферат

всю висоту панелей фарбами, що дають змогу легко виконувати вологе прибирання приміщення.
Пофарбування має бути стійким проти ударів м'яча, не обсипатися і не бруднити у разі доторкування до стін.
Стеля залу повинна мати пофарбування, що не обсипається, стійке проти ударів м'яча.
4.1.6. На вікнах спортивних заліві на світильниках слід установлювати захисну огорожу від ударів м'яча; вікна повинні мати фрамуги, що можна відчинити з підлоги.
4.1.7. Приміщення горища спортивного залу потрібно утримувати в чистоті і замикати на замок. Ключі від приміщень горища повинні зберігатися в певному місці, доступному для одержання їх у будь-який час доби. У приміщеннях горища не дозволяється влаштовувати склади спортивного інвентарю та навчального обладнання.
4.1.8. Освітленість спортивного залу має відповідати вимогам СНиП ІІ-4-79 "Естественное и искусственное освещение" та СП 1567-76 "Санитарные правила устройства и содержания мест занятий по физической культуре и спорту".
4.1.9. Коефіцієнт природної освітленості спортивних залів, який показує, у скільки разів освітленість у приміщенні менше освітленості ззовні будівлі, повинен бути не нижчим за 1,5%.
4.1.10. Штучне освітлення закритих спортивних споруд має відповідати вимогам СНиП И-4-79 "Естественное и искусственное освещение", що наведені в таблиці 1.
Таблиця 1.
Норми
штучної освітленості в закритих спортивних спорудах під час занять з фізичної культури у загальноосвітніх навчальних закладах
Найменування виду спорту Освітленість найменша, лк Площина і зона, в яких нормується освітленість Примітка
1 2 3 4
Баскетбол, волейбол, гандбол (ручний м'яч),
футбол:
200
Горизонтальна на рівні підлоги Потрібно передбачити захист світильників від ударів м'яча.
а) при люмінесцентних лампах 75
100 Вертикальна на висоті від підлоги до 2м
Горизонтальна на рівні підлоги Вертикальна освітленість-на площині, що проходить через поздовжну вісь залу обох його боків.
б) при лампах розжарювання
50 Вертикальна на висоті від підлоги до2м
Гімнастика спортивна і художня, боротьба, легка атлетика:
а) при люмінесцентних лампах 150 Горизонтальна на рівні підлоги, килима, помосту
б) при лампах розжарювання 100
Навчальні заняття з фізичної культури в закладі:
а) при люмінесцентних лампах 200
75 Горизонтальна на поверхні підлоги
Вертикальна на висоті від підлоги до 2м
б) при ламп ах розжарювання 100
50 Горизонтальна на поверхні підлоги
Вертикальна на висоті від підлоги до 2 м
4.1.11. Як джерело світла для залів треба використовувати або люмінесцентні світильники типу стельових плафонів, що мають безшумні пускорегулювальні апарати, або світильники з лампами розжарювання повністю відбитого чи переважно відбитого світлорозподілу; при цьому застосовувати світильники із захисними кутами менше як 30° не дозволяється.
4.1.12. Вентиляція спортивних споруд повинна здійснюватися природним наскрізним способом провітрювання залу через вікна й фрамуги, а також за допомогою спеціальних вентиляційних припливно-витяжних пристроїв.
4.1.13. Вентиляція та опалення повинні забезпечувати повітрообмін під час занять фізкультурою 80 м3/год на одну людину і температуру повітря не нижчу за 15°С відповідно до ДСанПіН 5.5.2.008-98(-) "Державні санітарні правила і норми устаткування, утримання загальноосвітніх навчально-виховних закладів та організації навчально-виховного процесу".
4.1.14. Електрична мережа, що забезпечує спортивний зал електроенергією, повинна бути обладнана рубильниками або двополюсними вимикачами відповідно до ДНАОП 0.00-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів".
Рубильники повинні встановлюватися поза приміщенням - у коридорі, на сходовій площадці тощо.
На всіх штепсельних розетках мають бути встановлені запобіжні заглушки і зроблені написи про величину напруги.
4.1.15. Відповідно до ДСанПіН 5.5.2.008-98 "Державні санітарні норми і правила устаткування, утримання загальноосвітніх навчально-виховних закладів та організації навчально-виховного процесу" температура в роздягальнях для дітей повинна бути не нижча за 18-20°С; у душових - 25°С.
4.1.16. У приміщеннях основних спортивних споруд на видному місці повинен бути розміщений план евакуації учнів на випадок пожежі згідно з НАПБ В.01.050-98/920 "Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України". У ньому має передбачатись виведення дітей з території та усіх приміщень і місць проведення занять з фізкультури і спорту, в тому числі з усіх допоміжних приміщень.
4.1.17. Двері евакуаційних виходів у спортивних залах дозволяється замикати тільки зсередини за допомогою засувок, крючків або засувів, що легко відкриваються. Не дозволяється забивати наглухо або захаращувати двері запасних виходів із спортивного залу.
4.1.18. Відповідно до НАПБ В.01.050-98/920 "Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України" спортивний зал у прилеглих до нього рекреаціях має бути обладнаний пінними або порошковими вогнегасниками у кількості не менше двох на приміщення.
4.2. Вимоги до відкритих спортивних майданчиків
4.2.1. Відкриті спортивні майданчики повинні бути розміщені в спортивній зоні на відстані не меншій як 25 м від навчальних та навчально-допоміжних приміщень і відповідати вимогам ВСН 46-86 "Спортивные и физкультурно-оздоровительные сооружения. Нормы проектирования", СП 1567-76 "Санитарные правила устройства и содержания мест занятий по физической культуре и спорту" та ДБН В 2.2-3-97 "Будинки та споруди навчальних закладів".
4.2.2. Майданчики для рухливих ігор повинні бути встановлених розмірів, які визначаються правилами проведення змагань з різних видів спорту, затвердженими національними федераціями.
4.2.3. Відповідно до СП 1567-76 "Санитарные правила устройства и содержания мест занятий по физической культуре и спорту" відкриті майданчики повинні мати покриття із рівною і неслизькою поверхнею, яка не має механічних включень, що приводять до травмування.
4.2.4. Майданчики не можна огороджувати канавами, влаштовувати дерев'яні або цегляні бровки. Не менше ніж на 2 м від майданчика не повинно бути дерев, стовпів, парканів та інших предметів, що можуть спричинити травму.
4.2.5. Бігові доріжки повинні бути спеціально обладнані, не мати бугрів, ям, слизького ґрунту. Доріжка повинна продовжуватися не менше як на 15 м за фінішну позначку.
4.2.6. Ями для стрибків мають бути заповнені піском, розпушеним на глибину 20-40 см. Пісок повинен

 
 

Цікаве

Загрузка...