WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Сільський туризм на Чернігівщині - Реферат

Сільський туризм на Чернігівщині - Реферат


Реферат
НА ТЕМУ:
Сільський туризм на Чернігівщині
Що таке справжный сільський туризм - знають європейці. Спробувати сільський туризм на український манер можна в Чернігівській області.
Жовтневий сонячний ранок. Автобус мчить на північний схід країни. Пахне сухою травою і зораною землею. На полях все ще стоїть кукурудза і почорнілі соняшники. За вікном села в кілька хат і зігнуті від ваги плодів яблуні. Старі паркани оповиті червоними листами дикого винограду. Видно багаття - селяни палять сухе листя. Пасуться череди корів і жують траву, яка ще залишилася, самотні коні. Крихітні калюжи відбивають синь неба. Убогість тутешніх місць б'є в очі. І якби не рідкі "кафешки" на узбіччі дороги, можна подумати, що цивілізація не торкнулася цієї землі.
Але після замкнутого простору автобуса свіже повітря миттєво потрапляє у легені і б'є в голову, від чого п'янієш і забуваєш всю демагогію з висоти великого міста.
У таку далечінь, за двісті кілометрів від столиці, на "Соколиний хутір", ми відправилися, аби довідатися: як можна відпочити в українській глибинці, а головне побачити власними очима, що являє собою сільський зелений туризм.
Зелено та молодо
Хоча "сільський туризм" для нас словосполучення нове, воно знайоме європейцям ще з початку 70-х років. Особливо популярний він у Франції і Хорватії, Іспанії й Італії, Румунії і Польщі.
Зірке око туріндустрії помітило, що городяни із середнім статком не проти відпочити від міського шуму у сільській місцевості. Причому, багатьом хотілося б не тільки снідати свіжими овочами і фруктами з грядки, пити парне молоко, але і познайомитися із сільським побутом, прикласти руку до сільської праці. Туристичні агенції відразу стали пропонувати на вибір безліч сільських будинків і замків, у яких можна було пити не тільки свіже молоко, але і молоде вино. В Італії, приміром, модно "зняти номер" у стародавньому млині або древньому монастирі, а в Іспанії - на мальовничій фермі.
Сьогодні, за деякими оцінками, європейський сільський туризм приносить від 10% до 20% від загального доходу туріндустрії, а 35% жителів ЄС віддають перевагу відпочинку в селі. Причиною такого інтересу стала криза сільськогосподарського сектора. Тепер всі бажаючі порівняно за невеликі гроші можуть "повернутися до природи", зануритися в атмосферу народних ремесел, кухні і фольклору.
Крім цього, сільський туризм створює нові робочі місця і приносить доходи в регіон. Кошти від нього направляються не тільки на розвиток зеленого туризму як такого, але і на охорону та відновлення дикої природи.
Поки що ця казка не про нас. Хоча наше село приваблює мальовничою природою і українською гостинністю, вітчизняні досягнення в цій області більш ніж скромні. Про зелений туризм у нас взагалі згадали років десять назад. І сьогодні можна говорити лише про сотню садиб, готових прийняти сучасного вибагливого туриста. Визначилися і найбільш популярні райони відпочинку. По-перше, це Крим з його унікальним поєднанням моря і гір, а по-друге - Карпатський регіон, де народні традиції зберігаються дуже дбайливо. Останнім часом до них додалися Полтавщина, Хмельниччина, Вінниччина і Чернігівщина. Саме розвідкою у Чернігівській області і вирішив зайнятися "Главред".
Екзотики хоч відбавляй
Зупинка у селі Петрушівка на "Соколиному хуторі". Навколо тини і звичайні сільські хати. На одній з них вивіска: "Зелена садиба" - знак приналежності до програми екологічної сертифікації для сільського туризму.
Напроти невеликий будиночок з зеленими дверима і віконицями, за якими ховається музей ремесел. Експонати для нього хазяїн хутору Микола Череп збирав зі всієї округи. Тепер дуже пишається своїм дітищем, а за вхід бере всього шість гривень, що для приїжджої людини "не гроші". Заходимо в музей - невелику комнатку, заставлену предметами старовини і сувенірною продукцією.
"У музеї представлені предмети народних промислів: від іконопису середини 17 - початку 18 століть і Трипільської культури до гончарства і ковальської справи наших прадідів. У музеї можна побачити чіткий підбір від етнографії народних промислів до традицій козаків. Всі експонати музею - автентичні", - стверджує хазяїн шести садиб Микола Череп. Він свято вірить у те, що займається відродженням і відновленням традицій села. А турист у його "садибах" зможе жити не тільки в лоні природи, але і зануритися у атмосферу народних ремесел.
Микола Череп, колись не знайшов себе в місті, вирішив залишитися в рідному селі і почати власний бізнес. На гроші свого "партнера", ім'я якого пан Микола відмовився назвати, він почав реставрувати перші хати. Новоспечений господар вирішив, що туристові треба не так вже й багато: "затишне місце для відпочинку, десь помитися і трохи розважитися - покататися верхи або на човні". "Люди повинні знати, куди можна приїхати відпочити, скуштувати козацької картоплі і пампушок з часником. Тут будь-якому бажаючому ми покажемо справжнє сільське життя: веселе, але без прикрас. Ми хотіли довести, що в селі можна не тільки випивати і годувати корову", - говорить Микола.
Заходимо до хати. Це звичайні сільські будинки з кількома кімнатами. Деякі з них може світліше і чистіше звичайного. У кімнатах не зовсім нові ліжка і крісла, на стінах - кілька рушников і сорочок, старі ікони. Складається таке враження, що господарям хотілося осучаснити приміщення, але це їм не дуже вдалося. Особливо "милують око" штучні квіти нереального зеленого кольору. Найбільший захват у

 
 

Цікаве

Загрузка...