WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Психолого-педагогічні технології безпеки працівників податкової міліції - Реферат

Психолого-педагогічні технології безпеки працівників податкової міліції - Реферат


Реферат на тему:
Психолого-педагогічні технології безпеки працівників податкової міліції
Педагогічна культура офіцера податкової міліції - основа його професіоналізму й безпеки. Педагогічна майстерність - синтез психолого-педагогічних знань, навичок, вмінь, відповідного способу мислення та емоційно-вольових засобів виразності, які дають можливість забезпечити постійну бойову готовність та набуття психолого-педагогічних технологій. Основні елементи програми вивчення психології людей: загальні біографічні відомості, морально-психологічні характеристики, стан здоров'я, фізичний розвиток, емоційно-вольові риси характеру, соціальна активність. Складові педагогічної майстерності: педагогічне мислення, педагогічна спостережливість, педагогічна уява, особливі якості мови й тону, педагогічна вимогливість, педагогічний такт.
Вплив бойової, оперативно-службової та оперативно-розшукової діяльності на рівень безпеки працівників податкової міліції. Інформаційна зброя - способи та засоби знищення, перекручення або викрадення інформації, переборення систем захисту інформації, обмеження або заборону доступу до неї законних користувачів, дезорганізацію роботи технічних засобів, виведення з ладу телекомунікаційних мереж, комп'ютерних систем. Вольовий процес, суть, етапи.
Психологічні види та механізми захисту й безпеки працівників податкової міліції. Захисні механізми забезпечення безпеки: психологічний захист та психологічна розрядка. Види психологічного захисту:
1. Витіснення - усунення із свідомості тих моментів, які заважають стійкій позитивній самооцінці.
2. Проекція - свої недоліки людина переносить на оточення.
3. Фантазування - у важких життєвих ситуаціях можлива втеча у світ фантазій.
4. Раціоналізація - спроба розумно пояснити поведінку в тих випадках, коли вона не піддається розумному поясненню.
5. Екстерналізація - людина нерішуча, соромлива, їй надають можливість здійснити активну дію, але вона цього не робить через свою нерішучість і пояснює це тим, що інші люди упереджено до неї ставляться.
6. Інтерналізація - зворотний процес - людина за своїми можливостями та здібностями варта того, щоб посісти певне місце у житті, однак чисто зовнішні обставини заважають їй реалізувати себе, у кінцевому підсумку, не досягнувши своєї мети, людина так чи інакше знецінює її. Психологічна розрядка: сублімація та ізоляція. Сублімація - трансформування та використання енергії інстинктивного імпульсу, на яку-небудь суспільно-корисну діяльність. Ізоляція - з метою зняття емоційного напруження людина виключає себе з тих ситуацій, в яких вона могла б постраждати, де конфлікти могли б викликати у неї загострене почуття тривоги.
Психіка людини - це властивість людського мозку відбивати оточуючу дійсність. Складові частини психіки людини: психічні процеси, психічні властивості особистості, психічні стани людини, психічні утворення - знання, уміння, навички, переконання , звички, психічніпроцеси, властивості, стани та утворення, процес відчуття.
Психологічна підготовка офіцерів податкової міліції - гарантія їх безпеки.
Основні періоди формування, розвитку й удосконалення професійних психологічних якостей. Психологічна підготовка - комплекс взаємопов'язаних і взаємообумовлених заходів, які спрямовані на формування і розвиток психологічних якостей і станів з метою забезпечення найбільш ефективного їх рішення. Основні форми психологічної підготовки:
1. Психологічна просвіта і систематичне ознайомлення спеціалістів з новою інформацією.
2. Організація занять з вогневої, тактичної, технічної, фізичної, медичної підготовки та інше.
3. Спеціальні форми психологічної підготовки.
4. Безпосередня психологічна підготовка. 5. Професійно-психологічна підготовка.
Професійні індивідуально психологічні якості, які формуються в процесі професійно-психологічної підготовки: професійні відчуття і сприйняття, професійна увага і спостережливість, професійна пам'ять, професійне мислення, розвиток ідеомоторики - здатність до уявлення та розумового тренування подумки виконання дій та операцій у професійній діяльності, навички психічної саморегуляції, навички надання екстреної психологічної допомоги, уміння без конфліктів та ефективно спілкуватися, психологічні знання, навички та уміння особистої безпеки, навички психологічного захисту, тактико-психологічні уміння діяти у складних і екстремальних ситуаціях.
Основні компоненти психологічної готовності:
1. Мотиваційний компонент.
2. Орієнтовний компонент.
3. Операційний компонент.
4. Вольовий компонент.
5. Оціночний компонент.
6. Функціональний компонент.
Оцінка психічної надійності: ситуаційна емоційна витримка, саморегулювання, мотиваційно-енергетичний компонент, стабільність і стійкість до перешкод.
Список додаткової літератури
1. Конституція України: Прийнята на п'ятій сесії Верховної ради України 28 червня 1996 р. - К.: Преса України, 1997 р.
2. Витяг із Закону України " Про державну податкову службу в Україні" в редакції Закону від 24 грудня 1993 року № 3813-XII зі змінами, внесеними згідно з законами від 14 грудня 1994р.№ 287 / 94-Вр від 11 липня 1995 р. № 297 / 95-Вр від 16 травня 1996 року № 203 / 96-Вр, від 5 лютого та 98 р. № 83 / 98-Вр. Розділ V Податкова міліція. Статті 19-27.
3. Закон України "Про боротьбу з корупцією"// Нормативні акти щодо охорони правопорядку - К.: НАВСУ,1998.
4. Закон України "Про державну таємницю"// Нормативні акти щодо охорони правопорядку - К.:НАВСУ,1998.
5. Закон України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" // НАВСУ. 1998.
6. Закон України "Про інформацію" // Нормативні акти щодо охорони правопорядку -К.: НАВСУ,1998-580с.
7. Закон України " Про охорону здоров'я", від 19 листопада 1992 року. // ВВР. - 1993. - № 4.

 
 

Цікаве

Загрузка...