WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Методика підготовки до державного іспиту та оцінювання курсантів за виконання контрольних нормативів фізичної підготовленості - Реферат

Методика підготовки до державного іспиту та оцінювання курсантів за виконання контрольних нормативів фізичної підготовленості - Реферат

особливостям швидкості і амплітуди рухів.
Однак швидкісна підготовка не може бути обмежена швидкісними вправами з максимальним і близьким до нього рівнем інтенсивності. Удосконаленню різноманітних видів швидкісних здібностей і їх складових допомагають вправи, які виконуються і зі значно меншою інтенсивністю. Наприклад, при удосконаленні швидкості виконання окремого руху треба застосувати різноманітний темп - від помірного (30 - 40% від максимального) до близького до граничного (85-95%) і граничного. В кінці кожного руху слід розслабляти м'язи. При удосконаленні частоти рухів вправи виконуються в граничному і близькому до граничного темпі. Удосконалюючи швидкість реакції, рухи треба виконувати з максимальною швидкістю, увага курсанта повинна концентруватися на гранично швидкому виконанні початкових елементів руху у відповідь на отриманий сигнал.
Залежність між швидкістю проходження дистанційних відрізків у циклічних видах діяльності і тривалістю пауз між вправами.
При цьому як сигнал слід використовувати різноманітні подразники - звукові, тактильні, світлові, постійно змінювати місця їх подачі, порядок і ритм чергування.
Широка варіативність вправ, що виконуються, умов їх виконання, інтенсивність роботи при обов'язковій наявності у підготовці значного обсягу засобів, які вимагають граничної мобілізації швидкісних якостей, є однією з обов'язкових умов планомірного підвищення рівня швидкісних можливостей курсантів і профілактики явища "швидкісного бар'єру" - жорсткого стереотипу, який обмежує подальше удосконалення швидкісних якостей.
Розвиваючи швидкісні якості, тривалість пауз слід планувати таким чином, щоб до початку чергової вправи збудженість ЦНС була підвищеною, а фізико-хімічні зрушення в організмі значною мірою нейтралізовані.
Якщо паузи будуть коротшими, в організмі курсанта відбудеться швидше накопичення продуктів розпаду, що призведе до значного зниження працездатності в чергових вправах. Подальше продовження роботи в цих умовах буде значно більше підвищувати анаеробну (гліколітичну) продук-тивність, ніж удосконалювати швидкісні можливості.
У процесі швидкісної підготовки паузи відпочинку коливаються в дуже широкому діапазоні, їх тривалість залежить від координаційної складності вправ, об'єму м'язів, які задіяні при виконанні конкретної вправи, від тривалості вправ, інтенсивності їх виконання. Між складними в координаційному плані вправами, пов'язаними із високим навантаженням на ЦНС, паузи повинні бути довшими, ніж між відносно простими вправами, добре засвоюваними курсантами. Між швидкісними вправами локального характеру, коли задіяно менше 30% м'язової маси, паузи коротші, ніж між вправами часткового (за участю в роботі до 60% м'язової маси) або глобального (більше 60% м'язової маси) характеру.
Паузи між короткочасними (менше 1 с) вправами локального характеру (наприклад, укол у фехтуванні, окремий короткий удар у боксі, удар по м'ячу в настільному тенісі тощо) можуть бути всього кілька секунд.
Тривалі швидкісні вправи (наприклад, біг з низького старту на дистанціях 100 і 200 м, під час виконання яких задіяна велика кількість м'язів, потребують значно довшого відпочинку - від 2-3 до 8- 10 хв. і більше.
Зменшення швидкості виконання однотипних вправ пов'язане зі скороченням інтервалів відпочинку. При цьому залежність не має лінійного характеру: навіть невелике зменшення швидкості дозволяє суттєво скоротити паузи між окремими вправами. Необхідно лише визначити оптимальну тривалість пауз при роботі з максимальною швидкістю.
Підвищенню рівня швидкісних якостей сприяє періодичне виконання вправ тривалістю 5-30 с із інтервалами відпочинку до 10-20 хв. Відмінною особливістю таких вправ є те, що при їх виконанні курсант отримує завдання досягти рекордних показників швидкості.
Наведена доцільна тривалість пауз між окремими вправами швидкісного характеру при розвитку комплексних швидкісних здібностей залежно від об'єму м'язів, які беруть участь у роботі при виконанні кожної вправи, інтенсивності роботи (в процентах від максимальних показників швидкості).
При цьому слід враховувати, що багаторазове виконання швидкісних вправ із високою інтенсивністю навіть при оптимальних паузах викликає кумуляцію фізико-хімічних зрушень, зниження рівня психічної готовності до виконання високоінтенсивної роботи. Збільшення обсягу роботи в оптимальних умовах при серійному виконанні вправ сприяє розвитку швидкісних здібностей.
Кількість вправ, що входять у кожну серію, як і загальна кількість серій, залежить від тривалості вправ, їх інтенсивності, обсягу м'язів, що беруть участь у роботі. Наприклад, в одній серії може бути до 10-15 короткочасних вправ локального характеру. Якщо ж виконуються досить тривалі вправи часткового і глобального характеру, то їх кількість в серії може бути зменшена до 3-4 або 2-3. Тривалість пауз між серіями також залежить від характеру вправ, їх тривалості, кількості в серії, інтенсивності роботи і звичайно коливається в межах 2-6 хв.
Умови виконання вправи на швидкість:
- біг 100 метрів.
Обладнання. Секундоміри, що фіксують десяті частки секунди, відміряна дистанція, стартовий пістолет (або прапорець).
Опис проведення виконання вправи. За командою "На старт!" учасники тестування стають за стартову лінію в положення високого старту і зберігають нерухомий стан. За сигналом стартера вони повинні якнайшвидше подолати задану дистанцію.
Результатом тестування є час подолання дистанції з точністю до десятоїчастки секунди.
Загальні вказівки і зауваження.
Дозволяється тільки одна спроба.
У разі відсутності стартового пістолета подається команда "Руш!" з одночасним сигналом прапорцем для хронометристів.
У забігу можуть брати участь двоє і більше учасників, але час кожного фіксується окремо.
Бігова доріжка повинна бути прямою, в належному стані та розділена на окремі доріжки.

п/п Найменування вправи Результати та бали
"5" "4" "3"
1. Біг 100 м (сек.) чоловіки 13,3 13,9 14,5
2. Біг 100 м (сек.) жінки 14,9 15,7 16,5
Методика розвитку силових якостей
У результаті великої за обсягом і напруженої роботи силової спрямованості у курсантів значно підвищується рівень максимальної сили, силової витривалості, швидкісної сили, однак він проявляється переважно в тих рухових діях і за тих умов роботи, які мали місце в процесі тренування.
Підвищений рівень силових якостей далеко не завжди забезпечує поліпшення силових можливостей при виконанні характерних для даного виду діяльності, прийомів і дій. Часто курсанти, які демонструють високі силові показники у типово силових вправах, виявляються нездатними досягти високих показників сили в силових компонентах ігор, єдиноборств, бігу, веслування, плавання тощо. Це пояснюється відсутністю необхідного взаємозв'язку між силовими здібностями, конкретними проявами техніки і функціональною підготовленістю. А, як відомо, кінцевим завданням силової підготовки курсантів є саме досягнення високих показників сили і потужності рухів, характерних для успішного виконання завдань професійної діяльності. Тому в силовій підготовці виділяється розділ, безпосередньо пов'язаний з підвищенням здатності курсантів до реалізації у професійній діяльності наявного силового потенціалу.
В основі методики удосконалення здатності до реалізації силових якостей у

 
 

Цікаве

Загрузка...