WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Правовий і соціальний захист працівників податкової міліції - Реферат

Правовий і соціальний захист працівників податкової міліції - Реферат

діяльністю, а так само щодо особи, яка сприяє міліції в охороні громадського порядку і боротьбі із злочинністю, та членів її сім'ї тягнуть за собою відповідальність за законом.
Працівник міліції чи має право оскаржити до суду прийняті щодо нього рішення службових осіб органів внутрішніх справ, якщо вважає, що вони зачіпають його гідність і особисті права, які не пов'язані із службовою діяльністю.
Звільнення працівника міліції зі служби у зв'язку з обвинуваченням у вчиненні злочину допускається тільки після набуття звинувачувальним вироком законної сили.
Правовий захист працівників податкової міліції та громадян, які сприяють податковій міліції у боротьбі зі злочинністю
Соціальний захист працівників податкової міліції.
Держава гарантує працівникам міліції соціальний захист. Працівники міліції користуються пільгами при розподілі житла, встановленні квартирних телефонів, влаштуванні дітей у дошкільні заклади, вирішенні інших питань соціально-побутового забезпечення у порядку, передбаченому законодавством України.
Житлова площа працівникам міліції надається місцевими Радами народних депутатів, відповідними міністерствами та відомствами у першочерговому порядку.
За працівниками міліції, звільненими зі служби за віком, хворобою або вислугою років, зберігається право на пільги за цим законом.
Міліція може мати службовий житловий фонд.
Працівникам міліції, які використовують у службових цілях особистий транспорт, виплачується грошова компенсація у встановлених розмірах.
Дляпрацівників міліції встановлюється 41-годиний робочий тиждень. У необхідних випадках особи рядового і начальницького складу несуть службу понад встановлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні.
Оплата праці в надурочний і нічний час, у вихідні та святкові дні провадиться відповідно до вимог законодавства.
Місцеві Ради народних депутатів можуть встановлювати й інші, не передбачені цим Законом, гарантії соціальної захищеності працівників міліції.
Державне страхування та відшкодування шкоди у разі загибелі або каліцтва працівників податкової міліції.
Працівник міліції підлягає обов'язковому державному страхуванню на суму десятирічного грошового утримання за останньою посадою, яку він займає, за рахунок коштів відповідних бюджетів, а також коштів, що надходять на підставі договорів від міністерств, відомств, підприємств, ус-танов і організацій.
Порядок та умови страхування працівників міліції встановлюються Кабінетом Міністрів України.
У разі загибелі працівника міліції при виконанні службових обов'язків по охороні громадського порядку та боротьбі із злочинністю сім'ї загиблого або його утриманцям виплачується одноразова допомога у розмірі десятирічного грошового утримання загиблого за останньою посадою, яку він займав, і призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника в розмірі місячного посадового окладу.
За сім'єю загиблого працівника міліції зберігається право на одержання житлової площі. Їй надається позачергово житлова площа протягом трьох місяців з дня загибелі працівника міліції у приватну власність.
За дітьми працівника міліції, який загинув або помер у зв'язку з виконанням службових обов'язків, до досягнення ними повноліття, а також за непрацездатними членами сім'ї, які перебували на його утриманні, зберігається право на пільги по оплаті житла, комунальних послуг, палива.
У разі каліцтва, заподіяного працівникові міліції при виконанні служ-бових обов'язків, а також інвалідності, що настала у період проходження служби або не пізніш як через 3 місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце у період проходження служби, йому виплачується одноразова допомога в розмірі від трирічного до п'ятирічного грошового утримання (залежно від ступеня втрати працездатності) і призначається пенсія по інвалідності.
Збитки, завдані майну працівника міліції чи його близьким родичам у зв'язку з виконанням ним службових обов'язків, компенсуються у вста-новленому законом порядку в повному обсязі і за рахунок коштів відповідного бюджету.
Положення частин третьої, четвертої, п'ятої, шостої і сьомої цієї статті поширюються на осіб, залучених до заходів щодо охорони громадського порядку і боротьби із злочинністю, а також пенсіонерів міліції.
Список додаткової літератури
1. Конституція України: Прийнята на п'ятій сесії Верховної ради України 28 червня 1996 р. - К.: Преса України, 1997 р.
2. Витяг із Закону України " Про державну податкову службу в Україні" в редакції Закону від 24 грудня 1993 року № 3813-XII зі змінами, внесеними згідно з законами від 14 грудня 1994р.№ 287 / 94-Вр від 11 липня 1995 р. № 297 / 95-Вр від 16 травня 1996 року № 203 / 96-Вр, від 5 лютого та 98 р. № 83 / 98-Вр. Розділ V Податкова міліція. Статті 19-27.
3. Закон України "Про боротьбу з корупцією"// Нормативні акти щодо охорони правопорядку - К.: НАВСУ,1998.
4. Закон України "Про державну таємницю"// Нормативні акти щодо охорони правопорядку - К.:НАВСУ,1998.
5. Закон України "Про забезпечення безпеки осіб, які беруть участь у кримінальному судочинстві" // НАВСУ. 1998.
6. Закон України "Про інформацію" // Нормативні акти щодо охорони правопорядку -К.: НАВСУ,1998-580с.
7. Закон України " Про охорону здоров'я", від 19 листопада 1992 року. // ВВР. - 1993. - № 4.

 
 

Цікаве

Загрузка...