WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Плавання, види плавання - Реферат

Плавання, види плавання - Реферат

розучування рухів руками. Гребок починайте витягнутою рукою і закінчуйте його біля стегна. Виносьте руку з води ліктем вгору і витягуйте її вперед. Гребки руками робіть навперемінно. Коли одна рука гребе, друга витягується вперед. Гребіть руками плавно, не поспішаючи, злегка прискорюючи рух під кінець гребка. Старайтесь у воді не робити різких рухів: вони неефективні і швидко втомлюють.
Кожний гребок рукою супроводжується трьома-чотирма навперемінними рухами ніг. Спочатку плавайте, затримуючи дихання на вдиху, а потім з поступовим видихом у воду. Пропливши 6-10 метрів, станьте, вдихніть повітря і пливіть далі. Потім учіться робити вдих у той момент, коли виймаєте одну руку з води, перед тим, як пронести її вперед по повітрю, а видих, коли рука гребе. Спробуйте плавати, не виймаючи рук з води, а виводячи їх вперед для гребка під водою. Можливо, так вам буде легше.
Доти, поки не навчитеся впевнено триматись на поверхні води, плавайте тільки вздовж берега. Навчившись добре плавати, побувайте на водній станції, порадьтеся з інструктором по плаванню. Він скаже, чим займатися надалі.
СПОРТИВНЕ ПЛАВАННЯ
Існує п'ять способів спортивного плавання: кроль, брас, баттерфляй (з різновидністю дельфін), на спині, на боці. Вони відрізняються один від одного положенням тіла плавця (на грудях, на спині, на боці) і різним поєднанням рухів рук і ніг. Але при будь-якому способі тіло плавця знаходиться у воді в горизонтальному положенні. Вивчати спортивне плавання слід під керівництвом тренера.
Найшвидший і досить поширений спосіб плавання - кроль. Вперше він був застосований на змаганнях у 1912 р. Добрі кролісти пропливають 100 лі швидше як за 1 хв. Наприклад, радянський плавець Ігор Лужковський в 1959 р. встановив рекорд Радянського Союзу, пропливши 100 м за 56.3 сек.
Кроль вважають основою спортивного плавання, бо, вміючи плавати кролем, легко оволодіти всіма іншими способами.
Другий спосіб спортивного плавання - брас. Брасом плавають повільніше, ніж кролем. Але він входить до програми змагань по плаванню. В 1958 р. неодноразовий чемпіон Радянського Союзу Володимир Минашкін проплив цим стилем 100 м за 1 хв. 11,5 сек. і встановив світовий рекорд. Брас дуже зручний під час переправи уплав, оскільки плавець може бачити перед собою значну частину місцевості. Брас широко застосо-вуєгься при рятуванні потопаючих, пірнанні і плаванні на хвилі.
На спині можна плавати і кролем, і брасом. Більш швидкий кроль на спині. Багато нова-ч-ків швидше засвоюють кроль на спині, ніж на грудях. Тому, навчаючись плавати кролем, обов'язково пробують плавати не тільки на грудях, але й на спині.
У четвертому способі плавання людина знаходиться в іншому положенні: вона пливе на боці. Змагання в цьому способі плавання тепер провадяться рідко, але в побуті він поширений.
"Наймолодший" спосіб плавання - баттер-фляй. Він складніший від інших і вимагає хорошої фізичної підготовки. Змагання цим способом провадяться тільки на 100 і 200 м. Той, хто пливе баттерфляєм, нагадує пурхаючого метелика (в перекладі з англійської "баттерфляй" - метелик). Молоді радянські плавці Борис Кисельов і Валентин Кузьмін установили два рекорди Радянського Союзу в плаванні баттерфляєм. Б. Кисельов проплив 100 лі за 1 хв. З сек., а В. Кузьмін 200 м - за 2 хв. 21 сек.
Баттерфляй має різновидність - дельфін. Цей вид плавання виник зовсім недавно. Але вже багато плавнів застосовують його. Характерна особливість дельфіна - хвилеподібний рух тіла з одночасним ударом зімкнутими вкупі погами. Рухи плавця нагадують.рух хвоста
дельфіна. Від цих рухів утворюється хвиля;
стикаючися з інертною масою води. вона створює реактивну силу. яка штовхає плавця вперед.
Дуже цікавий, але вимагає великої витривалості і тренування вид спортивного плавання - заплпв на довгі дистанції. Вперше такий заплив здійснив у серпні 1875 р. капітан англійського торгового флоту М. Уебб. Він переплив протоку Ла-Манш з Дувра в Кале (32 км). В 1912 р. російський плавець Л. Романченко проплив по Каспійському морю близько 48 км. Це було видатним досягненням по дальності плавання в дореволюційній Росії.
В один із серпневих днів 1953 р. радянський спортсмен, військовий лікар Іскандер Файзу-лін, здійснив найдовший у світі заплив. Він проплив за течією ріки Амуру 200 км.
У запливах на зверхдалекі дистанції беруть участь і жінки. Особливо добре знають у нашій країні відважних спортсменок сестер Євгенію і Людмилу Вторових. У 1949 р. заслужений майстер спорту Людмила Второва пропливла по Волзі 150 км.
Юні плавці не можуть брати участі в таких далеких запливах, але зате в швидкісному плаванні на короткі дистанції вони часто не поступаються перед дорослими.
Рекордсмени СРСР по плаванню способом кроль Юлія Кочеткова і Віталій Ушаков у 14-15-річному віці виходили переможцями у змаганні а дорослими плавцями. Заслужений майстер спорту К. Альошина в 17 років завоювала звання чемпіона СРСР і встановила кілька рекордів Радянського Союзу по плаванню. Голландська школярка Мері Кок у 1956 р. в день свого п'ятнадцятиріччя встановила відразу два світових рекорди. Три світових рекорди належали 14-річній дівчинці з Сіднея (Австралія) Ільзі Конрадс. Звичайно, щоб плавати далеко і швидко, треба багато і наполегливо тренуватися.
У віці 7-9 років починають вивчати основні спортивні способи плавання, а з 11-12 років можна виступати у змаганнях на дистанцію не більше 50 м.
У віці 13-14 років можна виступати у змаганнях на дистанціях до 100 м, а по деяких способах плавання (на спині, брас) дозволяються змагання і на 200 м; у віці 15-16років - на дистанції до 200 м всіма способами плаван-ня, а вільним стилем - до 400 лі. Такий поступовий перехід до більш довгих дистанцій дасть можливість юним плавцям поліпшувати свої досягнення і тоді, коли вони досягнуть зрілого віку.
Змагання по спортивному плаванню в басейнах і на водних станціях проводяться для юнаків на дистанціях 100, 200, 400, 800, 1500 м (залежно від способу плавання) Існує і кілька видів естафет. У звичайних естафегах кілька учасників по черзі пропливають 100 або 200 м вільним стилем. У комбінованих естафетах перший учасник пропливає 100 м на спині, другий - 100 м брасом, наступний- 100 м баттерфляєм і останній - 100 м вільним стилем.
Є ще одна різновидність змагань по спортивному плаванню - комплексне плавання. В цьому виді змагань той самий учасник без перерви пропливає кожним із способів (баттерфляєм, на спині, брасом, вільним стилем) по 100 м.
На відкритій воді (на річках, озерах, морях) організовуються масові запливи на різні дистанції. В таких запливах одночасно можуть брати участь сотні людей.
ПІДВОДНЕ ПЛАВАННЯ
Плавання під водою дає можливість побачити багато нового, незвичайного. Під водою можна полювати на морських тварин, за допомогою підводного фотоапарата або кінозйо-мочної камери знімати цікаві кадри. Спускання під воду необхідне і для багатьох важливих наукових розвідок.
Підводне плавання доступне майже кожному, хто вміє добре плавати,здоровий,витривалий, але займатися ним можна тільки з дозволу лікаря.
Найпростіше легке спорядження для підводного плавання складається з гумової маски із оглядовим склом, яка закриває ніс і очі, дихальної трубки і ласт. Воно призначене для плавання на поверхні води і занурення у воду на глибину до одного метра. При зануренні у воду на більшу глибину застосовується акваланг (по-грецьки - "підводні легені").
Акваланг - це маска, сполучена спеціальними трубками з балонами, наповненими стиснутим повітрям або киснем. Трубки закінчуються мундштуком із загубником, який тримає в роті плавець. Через нього повітря з балонів надходить у легені. Балони з повітрям звичайно прикріплюються в плавця на спині. Після попереднього навчання людина може пробути під водою з аквалангом до 2 годин, пірнаючи на глибину 40-60 м, а іноді й глибше.
Людина, яка перебуває під водою в легкому водолазному спорядженні, не відчуває своєї ваги, ніби ширяє у воді.
Гумові ласти, одягнені на ноги, допомагають швидко переміщатися під водою. Руки при цьому залишаються вільними, і це дає можливість плавцю користуватися під водою рушницею, фотоапаратом або виконувати які-небудь роботи.
Для полювання під водою є спеціальні рушниці з гумовим або пружинним боєм. Стріляють у воді стальними стрілами з гарпунами або тризубцями на кінцях.

 
 

Цікаве

Загрузка...