WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Організація виробництва на прикладі ресторану «Хрещатик» - Курсова робота

Організація виробництва на прикладі ресторану «Хрещатик» - Курсова робота


Курсова робота
на тему:
Організація виробництва на прикладі ресторану "Хрещатик"
План
Вступ 3
1. Загальна характеристика організаційної та господарської діяльності підприємства 5
1.1. Господарча структура ресторану 6
1.2. Організаційна структури управління виробництвом 9
2. Організація виробничої діяльності ресторанів в готельних комплексах(на прикладі ресторану "Хрещатик") 11
2.1. Виробництво як об'єкт управління 11
2.2. Сутність виробничої системи 12
2.3. Структура виробництва у просторі і часі 15
2.4. Управління виробництвом 16
2.5. Управління якістю у виробничій системі 17
2.6. Планування асортименту та обсягу випуску продукції в ресторані "Хрещатик" 19
Планування процесу випуску продукції 20
Економічний метод планування обсягу виробництва 22
2.7. Організація виробництва на основі інформації 24
3. Удосконаленні виробничої діяльності ресторанів 26
Висновки та пропозиції 30
Використана література: 32
Додатки 33
Вступ
З позиції системного підходу діяльність підприємства в цілому можна розглядати як складну систему, яка складається із підпорядко-ваних менш складних систем. Важливою підсистемою підприємства громадського харчування є виробництво або виробнича підсистема (система).
Виробнича система самостійно чи при взаємодії і іншими системами задовольняє ті чи інші потреби і запити потенційних споживачів за допомогою виробленої цією системою продукції.
Виробнича система є особливим класом систем, яка складається з таких елементів: працівників, засобів і предметів праці, а також інших елементів (технології, організації виробництва), що необхідні для функціонування системи. У процесі функціонування створюється продукція підприємства громадського харчування.
Актуальність обраної теми курсової роботи полягає в тому, що організація виробництва ресторанного господарства в нових умовах визначаються, насамперед, триваючим становленням ринкової економіки, що у свою чергу вимагає перебудови форм і методів організації. Новий механізм організації повинний забезпечувати підприємству як стійкість, так і гнучкість, його сприйнятливість до змін кон'юнктури ринку і різних нововведень. Формування такого механізму - процес занадто дорогий і затяжний. Тому необхідною умовою вирішення поставлених задач є науковий пошук щодо удосконалення процесу виробництва, аналіз та узагальнення практики й обґрунтування такої системи управління підприємством ресторанного господарства, що змогла б забезпечити підвищення ефективності його виробництва в сучасних умовах.
Об'єктом дослідження в курсовій роботі виступає ресторан "Хрещатик", а предметом дослідження - організація виробничої діяльності.
Проблеми розвитку виробничого процесу, аналізу виробничої діяльності підприємств, розглядалися у працях вітчизняних та зарубіжних вчених: П'ятницька Г.Т. Менеджмент громадського харчування. - К.: 2001р.; Громадське харчування і туристична індустрія в ринкових умовах. - К.: 2001р.; Світлична М.Л. Організація виробництва і обслуговування в підприємствах громадського харчування. - К.: 2001р.; Аграновський Є.Д. Організація виробництва в громадському харчуванні. - М.:1980р. Праці цих та інших авторів склали джерельну базу при написанні даної роботи.
Мета написання даної курсової роботи полягає в дослідженні питань, пов'язаних з поняттям, сутністю, видами та методами організації виробництва на підприємствах ресторанного бізнесу.
Також метою написання курсової роботи є поглиблення теоретичних і практичних знань з ресторанного бізнесу, вироблення умінь застосовувати їх при вирішенні конкретних практичних завдань, сприяння розвитку пошуку сучасних наукових досягнень у сфері ресторанного бізнесу та уміння їх самостійно застосовувати при вирішенні прикладних проблем.
Основними завданнями курсової роботи є:
вивчення та узагальнення теоретико-методологічних засад з питань організації виробництва підприємств ресторанного бізнесу;
проведення діагностики виробничого стану ресторану із застосуванням конкретних методів;
пропозиція рекомендацій до вирішення проблеми удосконалення виробничої діяльності ресторану;
1. Загальна характеристика організаційної та господарської діяльності підприємства
Загальна характеристика підприємства.
Ресторан - це місце інтенсивного соціального спілкування. Ресторанний бізнес захоплюючий і перспективний: правильний вибір місця і кухні, атмосфери і гарно організоване обслуговування створюють можливості для притягнення ринку і дають гарний прибуток на інвестиції.
Ресторан "Хрещатик" розташований в центрі місця на вул. Хрещатик, 14.
Тип підприємства - Закрите акціонерне товариство (ЗАТ).
Форма власності - колективна.
В даний час на реставрації. І тому дуже знизилася потужність ресторану. В 1998 році - 450 посадочних місць, а в 2000р. - 100. "Хрещатик" вже був частково реконструйован і в подальших планах подальша реконструкція ресторану. Спеціалісти ресторанного бізнесу відзначають його високий потенціал. Для його фінансування будуть використані довгострокові й дешеві західні кредитні ресурси.
Якщо є формула успіху в ресторанному бізнесі, то вона повинна звучати приблизно так: придумати нову концепцію і втілити її в життя, - таку концепцію, що якщо і не ідеально підходить до визначеного ринку, то, у всякому разі, краще, чим ті, на яких засновані ресторани-конкуренти. Профіль кожного ресторану визначається його концепцією, і ця концепція визначає його імідж, що апелює до визначеного ринку: буденний, офіційний, дитячий, тільки для дорослих, етнічний і т.д. Концепція повинна підходити для даної місцевості й орієнтуватися на даний ринок. Особливості зовнішнього оформлення і меню спираються на концепцію, а концепція орієнтована на ринок. Так переплітаються між собою ринок, меню й оформлення.
Атмосфера, утворювана рестораном, робить негайний вплив на відвідувача - і на свідомому, і на підсвідомому рівні.
Відвідувачі ресторану звертають велику увагу на дизайн інтер'єра, і чим більш він допомагає створити визначений настрій, тим краще. Атмосфера залів ресторану "Хрещатик" різниця. Перший зал за атмосферою мало чим відрізняється від звичайних їдалень, тобто в ньому не створено якогось неповторного "мікроклімату": це звичайна простора зала з рівномірно розставленими столами, нічим непримітним інтер`єром.
Цього не можна сказати про другий зал. Тут все витримано в червоних кольорах. Бархат та дерево, які одразу оточують відвідувачів, створюють якесь враження, ніби ти потрапив якщо не в інший період часу, то в інше місто або країну. Свою роль відіграє відсутність вікон. В Ресторані "Хрещатик" дуже затишно і приємно.
1.1. Господарча структура ресторану
Господарча діяльність ресторану поділяються на три групи:
1.Передзакупівельні процедури: розробка виробничої програми підприємства; розробка прейскуранта напоїв по меню вечері; розрахунок сировини по менювечері; складання заявки на отримання продуктів; представити стандарт якості на сировину, продукти або напівфабрикати.
2.Оргнізація приготування їжі: розробка технологічних карт; розробка схем технологічного процесу приготування страв; матеріально-технічне забезпечення

 
 

Цікаве

Загрузка...