WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Кейтерінг – новий напрямок ресторанного бізнесу та індустрії розваг - Реферат

Кейтерінг – новий напрямок ресторанного бізнесу та індустрії розваг - Реферат

запланований захід. В якомусь степені це полегшує задачу виконавцю. Маючи певний досвід проведення подібних банкетів, презентацій, фуршетів і т.д., отримав необхідну інформацію про самого клієнта і його фінансових можливостей, цілі майбутнього заходу, спеціалісти по кейтерінгу запропонують найбільш оптимальний варіант. Фантазії організаторів і можливості клієнтів багато в чому залежать від бюджету заходу. "Шинок у Сені і Гоги" може, наприклад, запропонувати захід за ціною від 30 до 300 грн. на чоловіка. При цьому непотрібно боятися, що за меншу ціну обслужать, вибачте, як бідного родича.
Деколи замовник приходить з своїм баченням проведення свята. Часто йому хочеться, щоб організували свято так як це проходило в його знайомих або як порадили друзі, сусіди. Але вислухавши його, працівник компанії розуміє, що такий сценарій заходу або зовсім не підходить для даного випадку або здійснити його потрібно з деякими змінами. Ні в якому разі справжній професіонал не стане критикувати або відкидати план замовника, так як це означало б втратити клієнта. Зазвичай менеджер або керівник закладу спочатку звертає увагу на успішні моменти плану замовника, а потім тактично пропонує своє бачення заходу. Важливо щоб рекомендації виконавця зійшлися з побажаннями клієнта. а ще краще, якщо виконавець не тільки вгадає і виправдаєочікування клієнта, а в чомусь навіть перевершить їх. Таку задачу завжди ставлять перед собою в кейтерінгу. Саме тому роль "законодавця" завжди залишається за клієнтом, а нарадно-виконавчі функції компанія бере на себе.
На запитання, чи існує таке побажання замовника, яке не могли б виконати виконавці, ні в одному з закладів не почуєте "так". Будь-яка забаганка, найекзотичніше замовлення, в будь-якому місці і в будь-який час, якщо ця послуга по кишені клієнту. Що стосується місця проведення святкувань, вони і насправді стають несподівані. Просто виїхати на шашлики і барбекю на лоно природи вже не є екзотикою в розумінні замовника і виконавця. Замовляють театри, музеї, суди, яхти, катери, круїзні лайнери, теплоходи, літаки, просять катання на повітряних кулях. Один російський ресторатор розповідав, що йому доводилося проводити заходи на дзвіниці Смольного. А ще його компанія повинна була організувати банкет на Північному полюсі під час одного мотопробігу, але захід поки-що відмінили.
Іншим рядком в сценарію свята на замовлення являється його розважальна частина. Організатори банкету стараються, щоб цей рядок став не тільки окремим, але й найяскравішим. Але ж не нами придумано, що після хліба люди бажають получити видовище. В процесі переговорів про майбутнє свято завжди обговорюється його концепція, так сказати, культурна програма. Вияснивши у клієнта, що саме він хоче показати своїм гостям, чим порадувати і здивувати, менеджери і керівники кейтерінгові компаній, починають виконувати його побажання: сценаристів, клоунів, музикантів, артистів естради і кіно, фото дизайнерів, оформлювачів приміщень, піротехніків і всіх інших хто буде потрібен для свята. Всі вони, як правило, являються партнерами компаній і мають необхідний досвід участі в кейтерінгу. Зазвичай замовник зустрічається з такими майстрами хорошого настрою один раз, в присутності організаторів, що опри ділитися в остаточному варіанті сценарію і почати спільну підготовку до його виконання.
Часто для здійснення задуму приходиться заказувати для офіціантів спеціальний одяг, головні убори, парики, аксесуари та ін. Так - це додаткові витрати, і не тільки для клієнта. Але практика показує, що в приготуванні страв, виборі методів обслуговування для всіх суб'єктів ринку кейтерінгові послуг характерний одинаків професіональний рівень, значить, конференція розгортається в площині додаткових послуг, які створюють ті самі ізюминки, які перетворюють застілля в неповторне свято душі.
Не поділяються в кейтерінгу заходи на прості чи складні, всі вони для компанії здійснимі, якщо працює команда професіоналів. Для них основним може бути лише кількість людей, для яких вони здійснюють захід. Самому можна дати відповідь на запитання, що легше, подати гарячі страви 50-100 гостям, чи якщо на банкет буде 500 чоловік. Питання компетентності цієї самої команди професіоналів завжди на одному із перших місць, як і в ресторанах, які не займаються виїзним обслуговуванням. найчастіше в українському кейтерінгу основу трудового колективу складають працівники базового складу. Їх кількість залежить від об'єму продажі послуг. Як правило, постійно в штабі шеф-повари, менеджери, оптимальна кількість офіціантів, вантажників. Ресторани вважають, що краще мати якусь мобільну бригаду із своїх працівників, яку при необхідності завжди можна поповнити, запросивши спеціалістів із зміни ресторану, яка відпочиває. Але ніколи не допускають респектабельні компанії для обслуговування випадкових людей, так як мова йде про репутацію закладу. Будь яка дрібничка з знаком "мінус" може нанести удар. Чи потрібно ризикувати?
Зовсім не маленьким може бути ризик, коли мова заходить про необхідність дотримання санітарних норм приготування, збереження, транспортування і подачі страв для виїзного обслуговування. Як і будь які інші заклади громадського харчування, компанії підпорядковуються "Правилам роботи підприємства громадського харчування", Закону України "Про захист прав споживачів". Для кейтерінгові компаній обов'язковим є наявність документів, які підтверджують обов'язковість технічного процесу приготування їжі. Для кожного запланованого заходу в органи санітарно-епідеміологічного нагляду представляється опис умов попередньої підготовки і приготування продуктів на базовому підприємстві. Відділ гігієни харчування органів санстанції вивчає ці умови і видає заключення про можливість роботи підприємства громадського харчування. Це є дозвіл на проведення фуршету, пікніку або будь якого іншого виїзного заходу.
Організовуючи будь який захід, досвідчені менеджери і адміністратори не обмежуються турботою про блискуче виконання цього замовлення . Головна їх мета - стратегічна: зробити все настільки добре, щоб цей клієнт не кукав нікого іншого для організації наступного банкету, обіду, а на оборот - номер телефону саме цієї кейтерінгові компанії і в майбутньому став ще одним постійним клієнтом.
?
Література
Журнал "Ресторанная жизнь"

 
 

Цікаве

Загрузка...