WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Кейтерінг – новий напрямок ресторанного бізнесу та індустрії розваг - Реферат

Кейтерінг – новий напрямок ресторанного бізнесу та індустрії розваг - Реферат

стабільність і успіх.
По-різному приходили наші підприємці до рішення про створення кейтерінгові компаній. Але в більшості випадків, як базові, вони використовували свої ж ресторани і кафе, при чому, лише з часом в них появилися окремі підрозділи для виїзних послуг. Так починала працювати і кейтерінгова компанія "Шинок у Сені Гоги". За словами її директора Ігоря Сухого, це цілком пояснюване і навіть виправдано. По-перше, скоротилися першочергові затрати на організацію нового виду послуг. По-друге, якщо заклад популярний і має репутацію підприємства з якісною кухнею і високим рівне сервісу, то замовник уже получає деяку гарантію, що все буде виконанонайкращим способом. Виходить, що гарантом тут виступає саме ім'я закладу.
Доречі, невдачі деяких кейтерінгові компаній експерти часто об'ясняють тим, що їх керівництво не відкрило жодного діючого підприємства громадського харчування - кафе, ресторан "фаст-фуд" або бар. Вони не тільки своєрідні тренінгові майданчики для кейтерінгу. У випадку великого замовлення, цей заклад можна закрити на санітарний день і залучити працівників для виконання такого замовлення.
Далекоглядний підприємець розуміє, що на цьому зупинятися не треба. Тому найбільш успішні з них прагнуть виділити кейтерінг як самостійне "господарство". Зусилля додаються, але все буде залежати від правильного розрахунку і організації роботи. Важко представити собі більш результативну PR- компанію закладу, ніж організація кейтерінгові заходів.
Щоб добитися успіху і получити бажаний дохід, важливо мати хорошого менеджера, спроможного знаходити солідних клієнтів. Саме менеджер може правильно спланувати маркетинг кейтерінгу, враховуючи всі важливі позиції. Він повинен проаналізувати існуючу конкуренцію, щоб визначити сильні і слабкі сторони свого підприємства в порівнянні з своїми конкурентами. Важливо все: місце їх розташування, розміри банкетних залів і їх естетичне оформлення, наявність необхідного обладнання і танцювальних площадок, навіть репутацію конкурентів потрібно враховувати. Після такого аналізу простіше визначити ключові ринки. Адже при всій повазі до приватних осіб, які являються індивідуальними замовниками (дні народження, весілля, ювілеї), найбільшу ставку роблять на місцевих корпоративних клієнтів і громадські організації. Менеджер повинен дізнатися все про них, в притик до дня народження секретаря, щоб раніше за них запропонувати свої послуги для організації банкету, або навіть брейк-каву для учасників семінарів, конференцій, презентацій, які вони проводять, і які потребують ресторанного обслуговування.
Маючи список потенційних клієнтів, необхідно встановити цілі діяльності, сконцентрувавши увагу на період низького і середнього рівня попиту. Здійснити це можна, маючи точну інформацію про використання банкетних залів. Така інформація представляє собою корисну статистику, яку необхідно регулярно відстежувати за всіма пунктами. Важливо знати, наскільки завантажені банкетні зали в різні періоди, які типи заходів там проводяться, дні і години не зайняті заходами. Обов'язково необхідна інформація про популярність різноманітних страв, представлених в меню бенкету. Також необхідно вміти розрахувати, який дохід від продажу одного квадратного метра площадки банкетного залу, яка середня сума за банкет по типам заходу, скільки в середньому буває гостей на тому чи іншому заході.
Встановивши ціль, пора переходити до розробки плану дії по їх досягненню. Пункти цього плану будуть залежати від самих цілей, послідовності по їх досягненню. Скажімо, якщо на перше місце поставлена ціль збільшення об'єму бізнесу на відповідний відсоток за певний період часу, то в першу чергу може плануватися рекламна кампанія, пошук необхідних джерел інформації і т.д. Не обов'язково тех. саме почнуть застосовувати на іншому підприємстві.
Але, навіть, досягнувши здійснення запланованих заходів, получивши позитивний результат, неможна заспокоюватися. Для руху вперед обов'язкова оцінка попередніх дій. Моніторинг планів повинен проводитися щомісячно і щоквартально. ефективну допомогу в цьому дасть календар подій, де місяць за місяцем будуть відображені всі дії по продажах, рекламі і зв'язку з громадськістю. Календар дозволить службі маркетингу і продажі точно визначити періоди для найбільш результативного взаємозв'язку з кожним ключовим ринком. В підсумку менеджер по продажам зможе раціонально розприділити загрузку серед персоналу і підготуватися до спеціалізованого заходу. Узгодження цілей і результатів для кожного уставленого сегмента ринку відбувається в період періодичних нарад працівників, які займаються продажем послуг кейтерінга.
На ринку обслуговування замовника за межами приміщення спостерігається поява трошки нового підходу в прийнятті замовлень. Так, за організацію пікніка може взятися не тільки кейтерінгова компанія, але й креативне агентство. Агентство знаходить клієнта, якому необхідно провести такий захід, а кейтерінгова компанія буде виступати в ролі субпідрядника, здійснюючи повністю все заплановане. Як правило, креативне агентство добре орієнтується в ринку кейтерінгові послуг і вибирають такі компанії, які відповідали б тому рівню сервісу, на який розраховує клієнт.
Для забезпечення постійними замовленнями кейтерінгові служби повинні працювати і не заспокоюватися ні на один день. Особлива увага приділяється корпоративним клієнтам. Такими в кейтерінговому сервісі рахують постійних своїх замовників. Часто між ними і закладами складаються дружні, якщо не сказати - родинні відносини. Саме своїм постійним клієнтам завжди віддають пріоритет. Для них завжди, за найкоротший термін організують будь-який захід, знаючи їх смаки і вимоги. Незмінне правило передоплати за послуги заради них може бути порушене, з друзями, як говориться, договір - дорожче грошей. Доречі, говорячи про гроші, то постійні замовники можуть розраховувати на деякі скидки за послуги. Але це право кожного, і вони самі визначають надавати скидку чи ні.
Така виняткова увага до корпоративного клієнта зовсім не означає, що будь-якого іншого приймуть і обслужать по іншому. З кожним замовником необхідно працювати з першої хвилини знайомства і не завершувати спілкуватися, якщо це тільки залежить від закладу. Чоловік який назавжди прийшов у компанію чітко представляє собі як саме він хотів би провести

 
 

Цікаве

Загрузка...