WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Кейтерінг – новий напрямок ресторанного бізнесу та індустрії розваг - Реферат

Кейтерінг – новий напрямок ресторанного бізнесу та індустрії розваг - Реферат


Реферат
Кейтерінг - новий напрямок ресторанного бізнесу та індустрії розваг.
?
Деякі українські ресторатори жартують з приводу розвитку вітчизняного кейтерінгу: всі вже легко і правильно вимовляють це слово, що є явним проявом того, що в Україні не тільки розібралися, що це таке, але й з'явився значний рух в розвитку кейтерінгових послуг і почали по-справжньому боротися за клієнтів. Жарти жартами, але якщо зовсім недавно кейтерінг в системі громадського харчування України насправді був новим напрямом ресторанного бізнесу, то на сьогоднішній день він швидко розвивається, відробляє свої прийоми роботи з клієнтами, розширюючи перелік представлених послуг. Все менше ресторани заглядають в словники, щоб вияснити як же точно перекладається слово "кейтерінг". Стало зовсім зрозуміло, що цей вид ресторанного бізнесу вже зараз зарекомендував себе як високоприбутковий і відкриває широкі перспективи для тих хто буде займатися ним по-справжньому, а не періодично, з ціллю получати деякий додатковий дохід для свого закладу. І здається, вже всі зійшлися з визначенням кейтерінга, власне як виїзного обслуговування, послуги на території замовника, чи в іншому місці, вибраному також замовником.
Можна виділити три основні види кейтерінга: приготування їжі в приміщенні; за межами приміщення (виїзне ресторанне обслуговування); контракт на поставку (доставка в офіс, на виробництво, в школу).
Перший вид кейтерінгу - один із найбільш популярних видів і багато в чому схожий на традиційне ресторанне обслуговування. Крім організації стола клієнт получає в розпорядження приміщення, спорядження у відповідності з потребами і тематикою заходу. таке приміщення називається банкетним залом. Найголовнішою його перевагою є те, що все необхідне спорядження розміщено в будівлі, де проходить банкет. Можливість використання інвентарю позволяє зекономити час для підготовки заходу, пов'язане з доставкою, установкою і настройкою необхідного обладнання. Підприємства, які займаються виїзним кейтерінгом (за межами свого стаціонарного приміщення), як правило готують їжу на своїх кухнях і доставляють її до місця проведення бенкету, пікніку.
Досить популярний та званий контракт на поставку, або корпоративний кейтерінг. Деякі компанії, піклуючись про харчування своїх працівників, звертаються за послугами до кейтерінгові компаній. Існує декілька напрямів цього обслуговування: приготування обідів в офісі клієнта, доставка напівфабрикатів з подальшим доведенням страв до готовності і роздачею, доставка готових обідів в одноразовій посуді. В Європі більшість компаній оплачують харчування своїх працівників. З цього приводу контракти на поставку стають виключно вигідним вкладанням грошей. В розвинутих країнах кейтерінг успішно працює не тільки в комерційній але і некомерційній сферах - лікарні, школи, громадські організації, фонди. Наші ресторани впевнені як тільки рівень життя громадян досягне стандартів, близьких до європейських, а уявлення роботодавців про соцпакет наблизиться до західного, ринок кейтерінгу пришвидшить свій розвиток. Хоч уже зараз неможна сидіти і чекати, коли настане той підходящий час - це було б великою помилкою. Ресторанний кейтерінг, без сумніву, яркі ший, красивіший і швидший. Справедливо говорити, що це - "короткі гроші". Але організація корпоративного харчування - це робота на перспективу. Це довгостроковий проект, монотонна клопітка робота. В ній постійно приходиться вирішувати проблему пошуку персоналу. Причин тут декілька, але головними є дві: тут тяжко забезпечити довгостроковий кар'єрний ріст і ставка в ресторанному сегменті вища. Але по ємкості ринок корпоративного харчування більший від ресторанного. В Росії, за деякими оцінками, його об'єм становить 20-25 млн.дол. в рік.
Індустрія кейтерінгу за кордоном дуже розвинута. Технології такого сервісу відпрацьовуються уже на протязі 130 років. Ресторани виїзного обслуговування появилися ще в кінці ХVIII ст. - спочатку при королівських дворах Європи, пізніше такою послугою стали користуватися й інші заможні господи. Без сумніву, що за ці роки там склалися традиції, культура, накопичений немалий стаж, що дозволяє вести продумані і результативні маркетингові планування.
З зарубіжних країнах кейтерінг уже давно став самостійним видом бізнесу, точніше для компаній, які ним займаються, це єдина стаття доходів. В штабі, зазвичай, тримають шеф-повара і менеджера по продажі послуг фірми. Весь інший персонал наймається для проведення конкретного міроприємства по мірі необхідності. Як правило компанії обслуговують:
ў офіційні банкети, які глави держав дають в честь почесних гостей;
ў посольські прийоми і банкети з приводу національних свят;
ў банкети, які організовані громадськими, партійними, науковими і діловими кругами з приводу закінчення різноманітних конференцій, переговорів і виставок, презентацій фірми, проектів:
ў благодійні гала-концерти з пригощанням і розважальною програмою;
ў свята, які організовують керівники фірми для своїх співробітників;
ў весілля, приватні вечірки.
Для зарубіжної індустрії кейтерінгу видається спеціальна література, періодика (газети, журнали, каталоги), які знайомлять бізнесменів з всіма новинами цього бізнесу. В них розповідається про засоби і предмети виробничо-господарського призначення для здійснення кейтерінгу, додаються також фотографії інтер'єру приміщення і дизайн місць для організації спеціальної події, дається короткий опис успішно проведеного свята з в казанням рахунку витрат і назвою фірми, яка обслуговувала даний захід. У вітчизняному кейтерінгу саме цей момент упущений . Українські ресторатори вчаться поки-що традиційно: шляхом проб і, на жаль, на своїх помилках. Деколи вдається ближче познайомитися з роботою московських і петербурзьких друзів, але в основному процес пізнання чисто індивідуальний - як повезе.
Але було б справедливо стверджувати, що в Україні немає заслужених прикладів успішного і, головне, високоякісного кейтерінгу. Всім відома кейтерінгова компанія "Гетьман-фуршет". Але вона не єдина. Успішно працюють також "Arizona catering service", "Шинок У Сєні і Гоги", та ін. Дуже добре, що на сьогоднішній день вони впевнено завойовують нові позиції, доказуючи який раз всім, що будь-яким ділом повинні займатися професіонали, тільки за таких умов можливі

 
 

Цікаве

Загрузка...