WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

на Прикарпатті, але все ж він не такий, яким його хоче бачити ТзОВ "Скорзонера" і готова вкласти чималі кошти для розбудови. Вз'язку з цим був розроблений "Мастер-план розвитку туристичного комплексу "Буковель"", який передбачає розширення існуючого гірськолижного комплексу у курортний центр. За цим планом курортний центр зможе приймати до 10000 відпочиваючих власною готельно-туристичною інфраструктурою та надавати послуги ще до 25000 рекреантів за рахунок спорудження 26 канатно-крісельних доріг, облаштування 75 км лижних трас та відповідної інфраструктури. Основна концепція "Мастер-плану "Буковель"" передбачає поступове освоєння території в чотири етапи терміном від 3 до 5 років, при чому з кожним етапом відкривається нова лижна станція. Лижні траси заплановані так, щоб лижник зміг легко досягти всіх станцій по нескладних трасах.
На рисунку 3.1 зображено схему розташування об'єктів туристичного комплексу "Буковель" після втілення в життя кожного з чотирьох запланованих етапів: Буковель А; Буковель B; Буковель C; Буковель D. (за"Мастер-планом "Буковель"")
Після втілення 4-го етапу даний туристичний комплекс володітиме проектною потужністю курортів в 10 тис. ліжко-місць. При цьому транспортна потужність канатних підвісних доріг на Буковелі А, В, С, D досягне рівня 8,0 млн.п.м/год.; щоденний прийом рекреантів на гірськолижних трасах Буковелю А, В, С, D - рівня 13 тис. лижників.
3.2 Вплив проектів інвестора на ситуацію в с. Поляниця
Втілення у життя "Мастер-план "Буковель"" супроводжується наступними змінами в житті населеного пункту Поляниця (як позитивними, так і негативними). Найбільше зацікавлення для розгаляду становить його вплив на довкілля, комунікації, зайнятість та добробут корінних мешканців села.
3.2.1 Вплив на довкілля
Мега-проект поглинає чималі території:
1. Загальна площа під будівництво котеджів і готелів:
- двоповерхові котеджі - 100 га;
- готелі - 50 га.
2. Інфраструктура котеджно-готельного комплексу (25-30% від житлової забудови) - 45 га;
3. Загальна площа для гірськолижних трас та підйомників (з розрахунку від 30 до 50 м ширини однієї траси) - приблизно 300 га.
4. Загальна площа для резервуарів води, що передбачені для засніження 60 га лижних трас (три резервуара глибиною 3 м та об'ємом 16 тис м3 кожен) - 0,55 га.
5. Площа автомобільної дороги для сполучення між с.Паляниця та туристичним комплексом "Буковель" (загальна ширина 7,0 м, протяжність 5,0 км) - 3,5 га.
Проект заглиблюється в зону природного заповідника "Горгани". Сучасна площа охоронної зони заповідника становить 3852,8 га. Загальна площа Паляницького лісництва становить 551,5 га, з них планується до вилучення 76,1 га або 13,8 %. Тобто, при впровадженні запропонованої діяльності розширення курорту "Буковель" з загальної площі охоронної зони природного заповідника "Горгани" планується вилучити 1,97% земель.
Приймаємо, що всі проектні рішення щодо організації роботи очисних споруд та каналізаціних комунікацій ТК "Буковель" дотримуються. Тобто ці умови запобігають появі забруднень чи інших згубних впливів на довкілля села Поляниця та прилеглих до неї територій.
3.2.2 Зайнятість населення та добробут села.
Даний високогірний регіон має низький ступінь розвитку промисловості та малосприятливі умови для ведення сільського господарства. А оскільки сучасні курортні комплекси потребують одного обслуговуючого робітника на 3-4 відпочиваючих під час основного сезону, тобто при розширенні курорту "Буковель" додатково з'явиться 2500-3300 нових робочих місць. А отже, реальна можливість влаштуватися на роботу чи займатися "зеленим" туризмом (адже не всім відпочиваючім буде по кишені вартість номерів). Щодо середньої зарплатні працівників на даний час, то за два тижні вони заробляють від 500 до 1000 гривень. Крім того, навіть зараз на будівництві працює до тисячі робітників, а в разі розширення курорту "Буковель" їх число значно збільшиться. А це при рівні безробітності на Західній Україні досить не малі числа. Крім того, за рахунок податків відбудеться покрашення фінансо-економічного стану с. Поляниця та всієї Івано-Франківської області.
Ведеться капітальний ремонт автодороги сполученням с. Татарів - с. Поляниця, яка проходить центральною частиною села Поляниця.
ТК "Буковель" сплачує до бюджету села левову частку його (бюджетних) надходжень. Це дає змогу сількській раді оперувати належними коштами для задоволення потреб сільської громади: витрати на школу, комунікації, прибирання тощо.
4 Прогноз впливу діяльності ймовірного інвестора на ситуацію в с. Бистриця
Варто розуміти, що, в разі приходу інвестора, левова частка бюджету села складатиметься з податків майбутньогоінвестора. А враховуючи те, що сільська рада Бистриці є дотаційною і, плануючи сій бюджет, має своїх доходів лише 28 тисяч гривень, а решту - 131 тисячу гривень, надає районна рада, перспектива розвитку туризму є вагомим аргументом.
Майбутнього інвестора варто розцінювати не лише як додаткове джерело надходжень до бюджету, але ще як зацікавленого партнера у здійснені задуманих цілей. Адже інвестиції надходять від певних людей, які не бажають, щоб їхні кошти десь "осідали" чи "зависали" на тривалий термін. А тому інвестор буде особисто слідкувати за шляхом проходження грошей до призначеної цілі. В такому випадку можна бути певному, що ремонт доріг, побудова каналізації, інші ремонтні роботи будуть проходити не тільки на папері чи для "галочки". До того ж, всім відомо, що, чим дишевший матеріал, чим за швидший термін зроблена робота, тим дешевше обійдеться усе в комплексі. Проте скупий платить двічі, чого не люблять робити розумні люди (а ми припускаємо, що саме таким буде інвестор, адже, щоб заробити такі гроші, потрібно до везіння бодай трохи розуму).
Все ж проблема, яка найбільше цікавить мешканців села, це далеко не нові котеджі, які з'являться неподалік їх домівок, і навіть не відремонтовані дороги , де час від часу буде ходити їх худоба; не машини, які забиратимуть їх сміття і навіть не люди, які замітатимуть центральні дороги, де з'явиться дуже багато модних магазинів - людей все ж буде цікавити їх працевлаштування. Чи зможуть вони щось придбати у тих же магазинах і бодай раз на місять посидіти у кафе. Прихід інвестора приносить нові робочі місця і це факт. Звичайно, розраховувати на керівну посаду, можливо, і не варто, проте отримати робоче місце з приблизною заробітною платнею 500 гривень за два робочі тижні є реальною перспективою. А саме це прогнозується з приходом інвестора.
Під час написання роботи зіткнулася з фактором духовного, інтулектуального занепаду молоді. Цю проблему (погоджуюся з думкою сільського голови Яремчука Петра Петровича) вбачаю в відсутності стимулу до пізнання нового, неясних перспективах в майбутньому, байдикування через відсутність ефективної зайнятості. В разі розвитку туристичного комплексу (за рахунок інвестора) молодь буде зацікавлена в покращені свого рівня знань. Адже це дасть змогу кар'єрного росту безпосередньо за місцем проживання. Крім того, покращенню освіти та всебічному розвитку молоді буде сприяти збільшення інформаційних центрів (інтернет-клуби, поширення преси та постійне її оновлення), можливе спілкування з іноземними туристами.
На рисунку 4.1 виконано спробу спрощено та умовно зобразити шлях залежності добробуту села від інвестицій, що будуть вкладені інвестором. Автором

 
 

Цікаве

Загрузка...