WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

комфортними умовами, його можна задовільнити тільки у туристичному центрі "Водограй" та приватній садибі "Любава". Тут умови (звичайно, можна порівнювати лише умови номерів, не враховуючи бази комплексного відпочинку) не сильно відрізняються від того, що можуть запропонувати вже "розкручені" туристичні центри в інших куточках Карпат. Щоправда, ціни тут значно привабливіші:
Туристичний центр "Водограй" - Рисунок 2.4 (додаток):
Може розмістити 24 чоловіки, при чому майже в усіх комбінаціях, в наявності є:
" Дві кімнати на двох чоловік
" Одна кімната на чотири чоловіка;
" Одна кімната на шість чоловік;
" Дві кімнати на п'ять чоловік.
Наявність санвузлів та сауна. Кафе, що знаходиться в приміщені туристичного центру і розраховане на 30 чоловік, виступає головним місцем для харчування відпочиваючих. Крім того в приміщені розміщений магазин, в якому можна знайти усе необхідне. При потребі зателефонувати можна скористатися таксофоном, який знаходиться в магазині і, до речі, єдиний у селі. На даний момент ціни на проживання є досить навіть привабливими, 40-50 гривень за добу з чоловіка (без харчування). І, незважаючи на це, відсутність достатнього напливу туристів відчутна.
Приватна садиба "Любава" - рисунок 2.5 (додаток):
Може розмістити 18 чоловік:
" Чотири чотирьохмісні номери;
" Один номер двохмісний.
Вартість від 90 до110 гривень (двохмісний номер) з чоловіка за добу, разом з харчуванням. Харчування триразове на основі традиційної української кухні.
Санвузли, сауна, більярд та аура домашнього затишку, яку створюють господарі вже протягом певного часу, допомагає утримати своїх клієнтів.
Проте в с. Бистриці є гуртожитки, які залишилися ще після СРСР і слугували для робітників, які працювали на лісокомбінаті. Зараз їх усі викупили і тепер вони вже - приватна власність. Наразі це приміщення, які не опалюються, не мають санвузлів, без відповідних ремонтів і зовсім не придатні для відпочинку взимку. Проте влітку деякі школи привозять сюди своїх школярів (під час краєзнавчої практики). Вартість таких номерів становить 5 гривень за добу, ціна відповідає умовам - рисунок 2.6 (додаток).
Звичайно, школярів чи туристів, які подорожують із наметами, такі умови не лякають, але в такому випадку розраховувати на інший клас туристів (які здатні заплатити чималі кошти у випадку комфортабельного і цікавого відпочинку) розраховувати не слід. А отже, очікувати надходжень до бюджету за рахунок розвитку туризму (що є дуже перспективним для даної території). не варто.
Разом з тим відсутність в с. Бистриця лижних трас та підйомників (прокату тих же лиж) створюють ситуацію, в зв'язку з якою місцевість, яка "природопридатна" для розвитку лижного відпочинку та розваг, не має чим потішити туристів взимку. І це, за словами Баб'юка Віктора Юрійовича (власник туристичного центру "Водограй") та Фронзея В'ячеслава Ярославовича (власник приватної садиби "Любава"), головна причина відсутності туристів взимку, адже, коли повно снігу, хочеться не на природу дивитись, а кататися на ковзанах, лижах чи бодай санчатах. Ось і шукають вони способів розважити туристів: беруть на прокат коней (звичайно, з санами), або ж, як це робить Віктор Юрійович, вивозить своїх мешканців до Буковеля чи Яремче, де ті і катаються протягом дня.
Ситуація, яка склалася в с. Бистриця, потребує негайної зміни.
3 Аналіз ситуації в с. Поляниця після приходу інвестора
Донедавна часу с. Поляниця було занедбаним гірським селом: відсутність камунікацій, занедбаний стан доріг, низька зайнятість населення тощо. Ця характеритстика цілком відповідає теперішній ситуації у с. Бистриці. Але у 2000 році селом Поляниця зацікавився потужній інвестор ТзОВ "Скорзонера", що розпочав свою діяльність з відновлення і перебудови ТК "Буковель". Надалі подається оглядова інформація про потужності, можливості та вплив ТК "Буковель" на ситуацію в с. Поляниця. Доступ до детальної інформації такого гатунку обмежений.
Довідка: ТзОВ "Скорзонера" зареєстроване на території села Поляниця Яремчанської міськради у 2000 році з метою будівництва туристичного комплексу "Буковель". Засновники ТзОВ "Скорзонера" є Луцьке ТзОВ "Мавекс" та Івано-франківська фірма "Галичина-цукор". Основний інвестор - "Приватбанк".
Директор ТзОВ "Скорзонера" Олександр Шевченко, він же один із співвласників "Буковеля". Заступник директора "Скорзонера" Юрій Добровольський.
3.1 ТК "Буковель"
Туристичний комплекс "Буковель" (збудований у 2001-2003рр.) знаходиться біля підніжжя однойменної гори (1139м) в с. Поляниця Яремчанської міської ради на висоті 900м над рівнем моря за 30 кілометрів від Яремче та 110км від Івано-Франківська. Туристична зона, в якій розташований комплекс, є унікальною за своїми природно-кліматичними умовами. Гори, які оточують "Буковель", захищають його від холодних зимових вітрів, що створює комфортні умови для відпочинку.
На сьогоднішній день, ТК "Буковель" - один із гірськолижних курортів, який розвивається найшвидше в східній Європі. Загальний обсяг інвестицій на початок 2005р. - 158млн. грн. Запланований загальний обсяг на 2005р. - 175млн. грн.
ТК"Буковель" в перспективі має займатиме значно більші тереторії, власники мають намір об'єднати в єдине "золоте кільце" весь комплекс: від "Буковеля" - до "Бистриці", і тоді, вважає ТзОВ "Скорзонера", це буде справжній надсучасний курорт, що зможе претендувати на те, щоб увійти в сотню найкращих зимових курортів світу. Територія, яка передбачає розвиток означеної рекреаційної зони (Буковель) частково захоплює охоронну зону природного заповідника "Горгани". Згідно "Положення про охоронну зону природного заповідника "Горгани", у цій зоні забороняються рубки головного користування, рибальство, влаштування місць для масового відпочинку, прокладання трубопроводів та інших комунікацій, будівництво промислових та інших об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього середовища. Цим "Положенням ...", також передбачено можливість зміни або ліквідація охоронної зони за розпорядженням облдержадміністрації. Проте, наразі голова облдержадміністрації Роман Ткач, цей проект не підтримує. Але навіть без втілення Мастер-плану Буковель "стоїть" значно вище інших відпочинкових центрів Прикарпатського краю, за рівнем розвитку та впровадження новітніх технологій, сервісу обслуговування, розрекламованості, кількості туристів (переважно заможні люди), та кількості інвестицій. Наразі це найбільша і наймасштабніша інвестиція в гірськолижний спорт в Україні. Отже, на сьогодні курорт "Буковель" має у своєму розпоряджені:
- підйомники - один бугельний (820 м), один крісельний (1091 м) та два мультіпідйомника (25-30 м);
- біля 2500 м гірськолижних трас;
- готельний комплекс на 300 ліжко-місць;
- інфраструктура - ресторан, сауна, колиба, магазини, пункти прокату лижного спорядження, автостоянка, біотуалети;
- резервуар для води (штучне засніження лижних трас) - глибина 3 м, об'єм 16 тис м3 - 0,18 га;
- чотири свердловини для господарсько-питного водопостачання з дебітом 20-50 м3/добу;
- станція очистки стічних вод ("Мініклар" ВС-300) продуктивністю 45 м3/добу;
- аварійний дизель-генератор (потужністю 300 кВт, розхід пального 17-18 л/год.);
- асфальтована під'їзна дорога.
Отже, рівень розвитку Буковеля на даний час стоїть значно вище, ніж багато туристичних комплексів

 
 

Цікаве

Загрузка...