WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

чоловіки (дані станом на 1 січня 2006 рік). Усе інше населення виживає за рахунок розведення тваринництва у приватному секторі та сезонному збиранні: ягід, грибів.
2.3 Становище освіти
Порівнюючи з деякими віддаленими селами, де школи відсутні і діти змушені вставати дуже рано, щоб встигнути добратися до школи іншого населеного пункту, село Бистриця прогресує. Тут функціонує повноцінна школа. Щоправда, ще до 2003 року школа була дев'ятирічкою, і при бажанні продовжувати навчання далі, потрібно було добиратися до с. Зелена, яке розташоване за 12 кілометрів від с. Бистриця. З 2003 року школа вперше змогла запропонувати своїм випускникам продовження навчання до одинадцятого класу. І, як показує практика, майже усі учні продовжують навчання з метою подальшого вступу до вищих навчальних закладів. Наприклад, з випускників 2005-ого року, а їх було 21 учень, до вищих навчальних закладів поступило 17 чоловік. Всього у школі навчається 224 учні (станом на 2005-2006роки). До першого класу поступили 24 учні. А загалом наповненість класів не менше 19-ти дітей, крім того є три паралельні класи.
Разом з тим у селі діє дитячий садочок. Цього року було прийнято двадцять дітей. Дитячий садочок був відкритий ще у 1974 році. Спершу групи були мішані, тобто діти віком трьох, чотирьох, п'яти років були разом. Починаючи з 2005 року, групи почали ділити, і тепер старша група проходить підготовку до школи.
При будинку культури є художня самодіяльність; бібліотека, гуртки та відвідує їх зовсім мала частина школярів, і то переважно тільки дівчата. За словами голови сільської ради Яремчука Петра Петровича, теперішню молодь, у селі, дуже важко чимось зацікавити. Навіть дискотеки, які організовуються при будинку культури, їх вже не так цікавлять. Поруч є бар, де також можна потанцювати і випити щось алкогольне при бажанні, і це викликає більшу зацікавленість у молоді.
2.4 Становище інфраструктури (дороги, зв'язок, сміттєвивіз)
Інфраструктура - це сукупність галузей господарського комплексу, що обслуговують основні галузі виробничої сфери та безпосередньо людину.
2.4.1 Стан доріг
При всьому бажанні написати бодай щось добре чи якимось чином виправдати стан доріг до наших гір, на даний момент є просто не можливим. В бюджеті завжди не вистачає на це коштів, адже є речі які, потребують негайної підтримки влади, а дороги у горах - мало хто бачить, рідко хто жаліється. Хоча, спілкуючись з депутатом районної ради від с. Бистриця Баб'юком Віктором Юрієвичем, я довідалась, що це зовсім не так: "Стан доріг жахливий. Я до пана Ткача звертався неодноразово, запрошував його приїхати до Бистриці. До Голови Надвірнянської райдержадміністрації разів десять, і безрезультатно!" Виникає запитання: "Який іноземний турист буде їхати до нас в гори, залишати свої гроші нашій країні, коли та не може забезпечити нормальними дорогами?!".
Не зважаючи на незадовільні автошляхи за кілька минулих років, відлагодився графік маршрутних автобусів з села до районного центру. Звідти при потребі можна добиратися тим же автотранспортом чи залізницею до обласного центру та інших місць. Періодичність маршрутів - приблизно 1 година з 7-ої до 19 год. Ціна автоквитка від Івано-Франківська до Надвірної - 4 грн, від Надвірної до Бистриці також 4 грн. Залізничний квиток від Івано-Франківська до Надвірної коштує 2 грн.
Екскурс в минуле: До середини 60-х років існувала відома вузькоколійна залізниця "Надвірна - Рафайлів" (тепер с. Бистриця), яка належала Надвірнянському лісокомбінату і по якій в основному перевозився ліс.
2.4.2 Засоби зв'язку.
В Бистриці немає покриття жодного оператора мобільного зв'язку, і це тоді, коли мобільний телефон став предметом необхідності, а різні оператори стільникового зв'язку вдосконалюють свої технології і розширюють територію покриття у різних населених пунктах, включаючи і віддалені гірські села.
Щодо таксофонів ситуація не набагато краща. У селі є тільки один таксофон, і той розмішений у магазині, що створює певні незручності. Стаціонарні телефони також розкіш, на ціле село їх тільки 50 номерів.
2.4.3 Сміттєвивіз
Якщо у містах цій проблемі бодай якось дають раду уповноважені підприємства, то селяни залишились з цією проблемою сам на сам. У с. Бистриця ніхто не забирає сміття спеціальними машинами, ніхто не ставить баків для сміття, а молодь дуже часто залишає пляшки від випитого пива просто на дорозі. Дуже часто туристи, та й самі селяни, відпочиваючи на березі річки, так і залишають банки від консерви, поліетиленові пакети, непотрібні речі просто на березі річки. А весняні та осінні повені допомагають це все прибрати і понести подалі від села. Ця проблема існує у кожному карпатському селі. Зараз саме час братися комплексно вирішувати її.
До прикладу, Баб'юк Віктор Юрійович (власник туристичного центру "Водограй") та Фронзей В'ячеслав Яремович (власник приватної садиби "Любава") боряться з цією проблемою самотужки. Проте досить ефективно: сміття, яке протягом певного часу накопичується вони, самотужки вивозять до м. Надвірної, де цією проблемою вже опікуються посадовці. Хоча зрозуміло, що таких дій від селян очікувати не варто.
2.5 Становище сфери туризму
Туризм - це форма активного відпочинку поза місцем постійного проживання, з пізнавальними цілями, в багатьох випадках має елементи спорту.
Отже, якщо говорити про туризм, треба розглядати усе в комплексі. Тобто, наявність місць для відпочинку, місць для харчування (до того ж з розрахунком на людей з різним рівнем забезпеченості) і однією з складових туризму, яку чомусь так часто опускають, цеможливість пізнавальної та спортивної діяльності. Дуже часто, створюючи величезні туристичні комплекси, власники забувають про цілісний відпочинок. Не затрачають жодних зусиль для пошуку кваліфікованих екскурсоводів, які б з великим задоволенням проводили екскурсії: розповідаючи про місцевість, в якій відпочивають туристи, чи про регіон в цілому. Велика ймовірність, що при такому підході туристи затримувалися б на Прикарпатті значно довше, адже саме тут зосереджено багато пізнавального, яке може зацікавити людину з будь-якими уподобаннями.
Бистриця може бути цікавою не тільки своєю природою, чудовими схилами (які підходять для облаштування лижних трас), а і своїм минулим. Адже саме там проходить перевал легіонів, недалеко знаходиться криївка Грома (її ще називають останнім бункером УПА, в якій полковник Грім зі своєю дружиною Ольгою провів останні хвилини свого життя) - Рисунок 2.1 (додаток)
Безпосередньо у селі знаходиться Церква св. Юрія 1924 р. та дзвіниця біля неї. В церкві є унікальний іконостас, який викликає захоплення, адже різьблений з дерева вручну (такого роду іконостасів всього кілька на Прикарпатті) - Рисунок 2.2 (додаток)
Також в центрі села знаходиться старий дерев'яний польський костьол. Зараз ця будівля є грекокатолицькою святинею у селі.
При бажанні влітку можна піднятися на г. Довбушанка або ж пройтися усіма Горганами (включно з двома Сивулями, Хом'яком, Синяком, Малим Горганом), які дуже відрізняються від решти Українських Карпат - Рисунок 2.3 (додаток) - Види на горганські вершини в околицях с. Бистриця
А ось щодо комфортного відпочинку, потужної інфраструктури чи наявності великого вибору відпочинкових комплексів, Бистриця значно поступається багатьом місцевостям.
При бажанні зупинитися на декілька днів у закладах з

 
 

Цікаве

Загрузка...