WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

Туристична характеристика Надвірнянського району, с.Бистриця, с.Буковель, ТК Буковель. Перспективи розвитку - Курсова робота

частину займають гори, Привододільні або Внутрішні Горгани, представлені середньогір'ям порізаним верхівями річок, зокрема Бистриці Надвірнянської. Тут знаходиться п'ять вершин висотою понад 1700м, це г. Гропа (1759м), г. Братківська (1788м), г. Дурня (1705м), Чорна Клива (1719м), г. Довбушанка (1754м).
На вододілі Чорної Тиси і Прута знаходиться Яблуницький перевал або Ясинський (931м) перевал, це най східніше шосе, яке зв'язує Закарпаття з Прикарпаттям.
Серед корисних копалин виділяють: нафту, природній газ, буре вугілля, менілітові сланці, озокерит, кам'яна сіль, будівельні матеріали, пісковики, Пасічнянське родовище (піски для вироблення скла) Є джерела мінеральних вод.
1.3 Клімат. Річки.
Клімат - це багаторічний режим погоди у даній місцевості.
Клімат району помірно-контенентальний, вологий, прохолодний влітку та м'який взимку. Пересічна температура січня від -4,3°C (Яремче) до - 7,6°C (Пожижевська); відповідно липня - +17°C; + 12°C.
У районі протягом року в середньому переважають північно-західний та південно-східний напрямки вітру.
На території досліджуваного району річні суми опадів залежно від висоти місця коливаються у межах 700-1500 мм (у верхів'ях Прута). У теплий період випадає приблизно 68% опадів від річної норми.найбільш дощові літні місяці (червень, липень, серпень), протягом яких випадає близько 44% опадів. Максимум опадів здебільшого припадає на червень.
Теплий період в районі триває від260-270 днів; загальний період вегетації відповідно від 200-210 до 165-и днів;період активної вегетації - від 160-165 до 80 днів.
Припинення весняних приморозків на передгірських ділянках в середньому припадає на кінець квітня - початок травня, а настають вони восени в кінці вересня - початок жовтня. Тому середня тривалість безморозного періоду становить 150-155 днів. Весняні приморозки найнебезпечніші для плодових культур під час їх цвітіння і утворення зав'язі.
У літні сезони (червень - серпень) 50% днів мають середні добові температури в межах 15-20 градусів за Цельсієм. У липні (найтеплішому місяці) налічується близько 13 днів з температурами 20-25 градусів за Цельсієм. Протягом року в середньому в межах району буває 28-29 днів з грозами.
Осінь у районі наступає на початку вересня, коли відбувається перехід середньої добової температури через 15 градусів за Цельсієм, і закінчується у перших днях після переходу температури через нуль градусів за Цельсієм. Восени помітно збільшується повторювальність південно-східних вітрів, що спричиняють часте поширення на території області ще теплого континентального повітря. Тому перша половина осіннього сезону тепла.
Метеорологічна весна починається з першої декади березня і закінчується наприкінці травня - початку червня.
Перехід періоду зими на рівнинах характерний повільним пониженням температури від 0 до -5 градусів за Цельсієм і становить близько 40-50 днів. Період підвищення температури становить від -5 о 0 градусів Цельсієм в кінці зими триває 35 днів..
Поява першого снігового покриву припадає в середньому на листопад, і тільки через місяць настає його стійке залягання. Руйнування снігового покриву починається в середньому на початку березня. Загальна тривалість періоду зі сніговим покривом становить близько 115-120 днів. Пересічна висота снігового покриву 44-80см.
На території району беруть початок і течуть річки басейну Дунаю - Пруту з притокою Прутцем-Яблунецьким. Басейн Дністра - Бистриця Надвірнянська з притоками Зеленицею, Довжинцем, Вороною. Права притока Дністра річка - Бистриця Надвірнянська бере початок на схилах Вододільного хребта. Особливості їх долин змінюються залежно від геологічної будови місцевості. В місцях, де переважають глинисті породи, течія розширюється і сповільнюється. На кам'яних перекатах вони стають бурхливими. На горганських притоках інколи утворюються великі водоспади. Найвідоміші з них на притоці Бистриці Надвірнянської - Бухтівецький водоспад [1].
1.4 Рослинний і творинний світ. Природоохоронні об'єкти.
На рівнині і в передгірних районах ліси займають понад 18% території, а на схилах Карпат - 55% .
Майже не збереглася у непорушному стані природна трав'яна рослинність, оскільки більша частина безлісих територій розорана під сільськогосподарські угіддя. Болота на рівнині, і у високогір'ї дуже нечисленні.У лісах ростуть бук, дуб, граб, липа, береза, ясен, явір, клен, смерека, ялина, сосна.З кущів можна зустріти брусницю, ліщину, калину, глід, терен, шипшину.Серед трав поширені тонконіг, осока, фіалка лісова, анемона діброва та інші.На освоєних землях рівнинної частини області ростуть яблуні, груші, смородина, аґрус, пшениця, жито, кукурудза, картопля, помідори, огірки. Різнотрав'я полонин: осот, тонконіг, полин, чебрець, примула. В Горганах збереглися реліктові види рослин: тис ягідний, листовик склопендровмй, лунарія оживаюча.
У широколистяних лісах, на рівнинах району можна зустріти таких тварин, як заєць-русак, кріт, лисиця, дикий кабан, козуля; плазунів - ящірка, вуж; птахів- шпак, горобець, синиця, галка, сойка. У річках водяться щуки, коропи, окуні, в'юни.
Зараз у горах можна побачити бурого ведмедя, оленя карпатського, зозулю, рись, дикого кабана, вовка, куницю, а з птахів - глухаря, карпатського, шишкаря ялинкового. Лелеку гірського.
Розводять в домашньому господарстві: основному коней, корів, свиней, овець, кролів, гусей, качок та курей, а також собак та котів.
За довгий проміжок часу завдано неабиякої шкоди, внаслідок людської діяльності, рослинному і тваринному світу. Вирубані значні площі лісів рівнинної і гірської частини району, розорані ділянки з дикорослою трав'янистою рослинністю. З метою збереження і охорони природи в межах району створенно Карпатський Природній Національний парк (державного значення). Заказники: Лісовий Бредулецький, орнітологічний Пожератульський і Садки, ботанічні: Кливський та Товпишірський заказник, комплексна пам'ятка природи - урочища Верхнє озерище, дендропарк Високогірний. Всього місцевого значення - 8 заказників, 31 пам'ятки природи; 17 заповідних урочищ.
Верхнє озерище урочище пам'ятка природи (з 1975р) площа 48га. Охороняться мальовнича гірська улоговина на північних схилах Горган, на висоті 1300м над рівнем моря. Схили її вкриті високогірними яровинами пралісами з невеликою домішкою буку та сосни гірської, вище - субальпійські луки.
Високогірний дендропарк - дендрологічний парк, підпорядкований Надвірнянському лісокомбінату. Закладений 1967р, з1981 - парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва державного значення, сучасний статус з 1983р. Площа 100га. Єдиний дендропарк в Україні на висоті понад 100м над рівнем моря. Колекція парку налічує понад 200 видів місцевих та екзотичних порід дерев і чагарників. Тут закладено географічні культури кедрових сосен: європейські, сибірські, корейської. Успішно культивується цінна лікарська рослина - тирлич жовтий. Науково і дослідницько-виробничий центр досліджень з проблем гірського лісівництва карпатського філіалу українського доуково дослідницького інституту лісового господарства і агролісомеліорації
Джурджійський заказник - ландшафтний заказник державного значення (з 1974р). Перебуває у віданні Надвірнянського лісокомбінату. Площа 754 га охороняється територія з характерною зміною вертикальних рослинних поясів на північно-західному схилі Горган. На висоті до 900м ростуть букво-ялилицеві ліси, до

 
 

Цікаве

Загрузка...