WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Гігієна та профілактика травматизму на заняттях атлетичними видами спорту - Контрольна робота

Гігієна та профілактика травматизму на заняттях атлетичними видами спорту - Контрольна робота


Контрольна робота
Гігієна та профілактика травматизму на заняттях атлетичними видами спорту
ПЛАН
Розділ І Роль і санітарії в системі фізичного виховання, спорті і спортивній боротьбі.
Розділ ІІ Добові коливання працездатності людини, - циркодні біоритми.
Розділ ІІІ Гігієнічні вимоги до заходів відновлення організму в спорті.
Розділ IY Особиста гігієна борця.
Розділ Y Культура харчування спортсмена.
Розділ YI Гігієнічні вимоги і особливості регулювання ваги тіла борців.
Розділ YII Гігієнічні вимоги до місць проведення змагань і навчально- тренувального процесу в спортивній боротьбі.
Розділ YIII Травматизм і його профілактика в спортивній боротьбі
Контрольні запитання
Література
І. Роль гігієни і санітарії в системи фізичного виховання, спорту і у спортивній боротьбі
Гігієна (hydicinos - гр. та яка дає здоров'я) - наука про здоров'я вивчає зв'язок та взаємодії з навколишнім середовищем, а також вплив різних внутрішніх і зовнішніх факторів на здоров'я людини, нерозривно пов'язана із фізичним вихованням її, з фізичною культурою суспільства тому, що метою фізичного виховання є створення здорового працездатного і потрібного по своїх морально-психологічних якостях і фізичних як члена людського суспільства.
Саме вимога для повноцінного фізичного виховання людини є вимога гігієни.
Саме поєднання фізичного виховання із гігієною складає поняття "фізична культура".
Санітарія (лат. sanitas - здоров'я) складова поняття "гігієни", під S. розуміють методологію гігієни, тобто ті засоби, заходи, способи і методи розроблені гігієною для практичного втілення в життя людини і суспільства.
З перших хвилин життя людини він відчуває вплив гігієнічних норм і санітарних заходів, які засвоюються лікарями, батьками і родичами.
Вимоги до виконання санітарно-гігієнічних норм і заходів в повсякденному житті кожним чином людської спільноти (роду, сім'ї, племені, виробничих і інших колективах, народу, держави, нації) виховуються першими у вихованні моралі - сукупності норм і вимог до його поведінки в суспільстві і норм задоволення його потреб відповідного його місця в ієрархії суспільства.
Саме засвоєння моральних норм в свідомості і в підсвідомості і виконання них добровільно, свавільно і робить з двоногої тварини, істоти - людини.
Що до гігієнічних норм і вимог то вони відбиваються у звичаях і традиціях народів, в релігійних і державних постановах. Відповідно що і їх невиконання карається громадським осудом, релігійними покараннями, адміністративними і судовими органами.
Саме в сфері фізичного виховання і спортивної діяльності формується і засвоюється санітарні норми, гігієнічні змагання і вміння у підростаючого покоління.
Кожний працівник фізичної культури, кожний спортсмен повинний тільки сам знати і повсякденно виконувати санітарні вимоги, бути прикладом для оточуючих, а і з перших кроків вчили своїх учнів здоровому способу життя.
Вже в стародавньому світі в Єгипті, Греції, Римі були втілені в життя норми і вимоги гігієни і санітарії, які були узагальнені і викладені в трудових засновника наукової медицини Гіпократа (460-377 р.р. до н.е.) "О повітрі, воді і грунті", "О здоровому житті" Гіпократ вказує що підтримання здоров'я людина до старості не можливо без активної, систематичної і постійної рухливої діяльності.
Про позитивний вплив на здоров'я людини занять фізичними вправами і в тому числі БОРОТЬБОЮ вказує в своєму ""Канони медицини" великий традиційний лікар, вчений, філософ Бт - Сіта (Авіцета - ЄвроП.) (980-1037 р.р. н.е.)
Мабуть немає в історії людства ні одного видатного вченого - природознавця, який би не підкреслював роль фізичної активності для здорового спорту життя людей.
Сучасні основи гігієни і санітарії фізичних вправ і спорту розроблені Петром Францієвичем Лесгафтом на початку ХХ сторіччя. В своїх роботах "Основы естественной гимнастики", "Об отошении аатомии к физическому воспитанию", "Руководство по физическому воспитанию детей шконльного возраста" він визначає ряд конкретних гігієнічних нормативів для процесу фізичного виховання і спорту.
Його учнями і послідовниками В.В. Горішевським, Л.І. Чуліцькою, В.А. Волшанською видається першим навчальний посібник "Гигиєна физических управлений и спорта" у 1939 році. В цьому посібнику сформульовані основні завдання гігієни фізичної культури та спорту:
1. Визначення гігієнічних особливостей професійної діяльності різних колективів і розробка відповідних норм і вказівок для викладачів фізичної культури і спорту;
2. Вивчення впливу різних факторів зовнішнього середовища на здоров'я займаючихся і розробка відповідних гігієнічних норм і санітарних вимог і заходів;
3. Визначення гігієнічних норм і санітарних вимог будівництва їх експлуатації спортивних споруд і обладнання;
4. Розробка норм харчування спортсменів;
5. Складання науково обгрунтованих вказівок по тренуванню, гартуванню, режиму індивідуальної гігієни фізкультурників і спортсменів.
Виховуючі необхідні мати фізичні і психічні якості в своїх учнів тренер повинен знати які і як різні вправи та інші фактори впливають на їх здоров'я і рівень тренованості, повинний вміти враховувати і передбачити їх вплив плануванні навчально-тренувального процесу і змагальної діяльності. Відповідно з гігієнічними нормами він повинний вміти облаштовувати місця змагань і занять, вимагають від обслуговуючого персоналу і спортсменів в підтримці санітарних вимог, організовувати режим дня і харчування.
Боротьба, бокс, групова акробатика, плавання за гігієнічними нормативами займають особливе місце серед інших видів спорту висовуючі підвищені вимоги до гігієни тіла спортсменів, що відображено і в "Правилах змагань" цих видів спорту.
Спортивна діяльність багаторічна і постійна, систематична і напружена стала основою активного довголіття у видатних борців сучасності: А. Ялтиря, О. Спірідонов, Г. Богдан, Я. Пункін, О. Мазур (Україна), В. Дітріх (Німеччина) і багато інших.
Якщо дотримуватись гігієнічних норм в особистому житті і спорті можливо на протязі багатьох років показувати високі спортивні результати:
Анатолій Рощін - класична боротьба, в 43 роки Чемпіон Олімпійських ігор у Важкій вазі ( ХХ, 1972р. м.Мюнхен) учасник ще 2-х Олімпіад;
Олександр Медвідь - вільна боротьба, в Мюнхені став 3-разовим Олімпійським Чемпіоном;
Вільфрид Дітрих - учасник 4-х Олімпіад (рим, Токіо, Мехіко, Мюнхен) по вільній і класичній боротьбі, учасник 12 Чемпіонатів Світу.
Основні гігієнічні вимоги до спортсменів: і їх спортивної діяльності:
1. Поєднання загальної фізичної і спеціально-фізичною підготовкою;
2. Поступовість в збільшенні тренувального навантаження;
3. Раціональне чергування праці і відпочинку;
4. повноцінне, збалансоване по складу харчування.
З певних гігієнічних вимог співпадають з основними принципами фізичного виховання.
До цих 4-х основнихзагально спортивних вимог, що до спортивної боротьби можна додати ще одну вимогу - прискіплива увага борця до чистоти і здоров'я шкірного покрову тіла і волосся, бо за правилами змагань при шкірних захворюваннях атлет не допускається до змагань лікарем вже на зважуванні при якому він проводить зовнішній огляд повністю роздягнутих атлетів.
За правилами змагань в класичній і вільній боротьбі, самбо і дзюдо борець повинний мати з собою в поєдинку носовичок, йому забороняється плювати на місце змагання (на відміну від футболістів, хокеїстів, регбистів).
Основний принцип гігієни - "чистота - основа здоров'я" - чистота тіла, чистота душі, чистота їжі, одягу, місць заняття втілюється повсякденно в житті спортсмена,

 
 

Цікаве

Загрузка...