WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Забезпечення диференційного підходу до учнів при формування рухових умінь і навичок у дітей різного шкільного віку - Реферат

Забезпечення диференційного підходу до учнів при формування рухових умінь і навичок у дітей різного шкільного віку - Реферат

свого дозвілля з включенням фізкультури і спорту може бути направлена на вибір фізичних вправ і пошук засобів найефективнішого їх використання.
У період статевого дозрівання в підлітковому віці найінтенсивніше розвиваються швидкісно-силові якості, в старшому шкільному віці -витривалість, сила і швидкість. Розвиток цих якостей допомагає підлітку відчути впевненість у собі, в спілкуванні з однолітками. Тому, усвідомлюючи особисто для себе значення тієї чи іншої фізичної якості, підліток виконує відповідні вправи свідомо і цілеспрямовано.
Підбір вправ повинен відповідати індивідуальним особливостям фізичного розвитку підлітка. Я заохочую їх до самостійного виконання і вибору вправ. Це важливо ще й тому, що одні і ті самі вправи можуть сприяти розвитку переважно одних або інших фізичних якостей залежна від характеру їх виконання: силової напруги, темпу, тривалості рухів.
Ось за допомогою яких вправ можна розвивати силу м'язів, плечового пояса, спини, черевного преса:
1. В.п. - основна стійка. На рахунок 1 - нахил уперед прогнувшись, на рахунок - 2-3 - руки в сторони, рівновага на лівій нозі ("ластівка"), на рахунок 4 - В.п. Те саме з правої ноги.
2. В.п. - основна стійка. На рахунок 1 - упор присівши, на рахунок 2 - упор лежачи, на рахунок 3 - упор присівши, на рахунок 4 - В.п.
3. В.п. - упор сидячи. На рахунок 1 - зігнути ноги, не торкаючись стопами підлоги, на рахунок 2 - випрямити ноги, на рахунок 3 -розвести в сторони, на рахунок 4 - В.п.
Тривалість виконання цих вправ буде сприяти розвитку витривалості. Виконання 2-ї вправи з поступовим збільшенням темпу буде впливати на розвиток швидкості.
Я завжди даю пораду, на розвиток якої фізичної якості учневі слід звернути увагу.
Підібрати вправи для зарядки з урахуванням своїх можливостей і поставленим завданням під час її виконання підліток повинен сам, оперуючи здобутими раніше знаннями, що розвивають здібність логічно мислити.
У підлітковому віці категоричні вимоги недоцільні. Ефективнішими є непрямі вимоги у формі поради, рекомендацій, прохання тощо в поєднанні з поясненням суспільної і особистої цінності виконання фізичних вправ. Вимоги мають стосуватися не тільки необхідності включення в режим дня засобів фізичної культури, а й характеру виконання фізичних вправ.
Похвала за старанність, ініціативу в роботі, позитивні зрушення в розвитку фізичних якостей є мотивом до осмисленого і систематичного використання фізичних вправ та інших засобів фізичної культури.
Пошук мотивації правильного сприйняття, уваги, запам'ятовування, самостійності в роботі - це одночасно пошук заходів стимулювання психічних процесів.
Для учнів бажано організувати самоконтроль за своїми рухами, куруючись запропонованими батьками критеріями оцінок виконання вправи, відзначати вміння його здійснювати.
Можна з'ясувати спосіб запам'ятовування вправ. Якщо запам'ятовування спирається на логічне осмислення рухів, воно ефективніше. В подальшому потрібно заохочувати спроби розмірковувати й шукати раціональний спосіб рухів.
Найважливішим завданням у своїй роботі вважаю зміцнення здоров'я кожного учня, формування в нього необхідних рухових якостей, уміння самостійно займатися фізичними вправами. Провідну роль у вирішенні цих завдань я відводжу методиці проведення уроку. Відмінними рисами сучасного уроку є висока моторна щільність, інструктивна спрямованість, організаційна чіткість, керівна роль педагога з суворим додержанням техніки безпеки. Чітко реалізовую оздоровчі, навчальні та виховні завдання.
Я досяг головного - учні полюбили уроки фізичної культури, залюбки їх відвідують, підготовлені до активних самостійних занять як у школі, так і в домашніх умовах.
На своїх уроках часто використовую лазіння. Лазіння - це природні рухи для дітей. Вони дуже легко засвоюють різні види лазіння і щоб з віком інтерес до цієї рухової навички не пропав, лазіння систематично видозмінюю, ускладнюю. Проте лазіння в два і три прийоми по вертикальних канатах перетворюю в захоплююче заняття, якщо його урізноманітнити, наприклад, таким чином:
1. Лазіння в три прийоми (за допомогою рук і ніг) 2 рази підряд. Тобто учень піднімається на 2-3 метри, спускається вниз і, не торкаючись підлоги, виконує вправу ще двічі.
2. Лазіння в три прийоми з вантажем (за спиною учня рюкзак з набивними м'ячами). Вагу рюкзака змінювати.
3. Лазіння по двох канатах одночасно в два прийоми 2-3 рази підряд.
4. Лазіння в два прийоми з вантажем 2-3 рази підряд.
5. Лазіння в два прийоми на час 3 рази підряд.
З великим задоволенням учні початкових класів виконують лазіння по похилих дошках. Дошки завдовжки 2-2,5 м за допомогою спеціальних крючків прикріплюються до гімнастичної стінки. Змінюючи кут нахилу дошки, можна спрощувати або ускладнювати завдання.
1. Лазіння за допомогою рук і ніг.
2. Лазіння на одних грудях без допомоги рук.
3. Лазіння, спираючись на коліна.
Можна урізноманітнити лазіння по дошці, якщо поряд підвісити ще одну. Наприклад, підняття виконується по одній, а спуск - по іншій, що стоїть поряд.
1. Спуск обличчям до дошки.
2. Спуск на руках спиною до дошки ноги нарізно.
3. Спуск на руках спиною до дошки ноги разом.
Всі ці вправи, розвиваючи силу, координацію, прищеплюють дітям стійкий інтерес до уроків фізичної культури.
Для того, щоб розвивати рухову активність школярів я використовую проведення народних ігор, які у свої часи були одним із основних засобів виховання молоді, насамперед фізичного. Проведення таких ігор у будь-яку пору року не потребує ні спортивних залів, ні спеціально оброблених майданчиків.
Брати участь в іграх можуть віл 2 до 40 осіб будь-якого віку. Скільки на вулицю чи у двір не вийшло б дітей , всі можуть грати. Це значить, що народні ігри, з якими учні знайомляться на уроках фізичної культури, можна перенести у двір, де зараз діти різного віку часто нудьгують, не знаючи, чим зайнятися.
Від покоління до покоління старші передавали народні обряди, традиції молодшим. Дитинство й ігри - нероздільні.
Народні ігри прості й різноманітні. Багато з них мають окремі елементи спортивних ігор і є доброю підготовкою до них.
У практиці проведення народних ігор буває так, що з окремих епізодів однієї гри виникає можливість для створення кількох різних за характером ігор, а буває й так, що вдало об'єднавши елементи кількох відомих ігор, можна створити нову, самостійну і захоплюючу гру.
Такі можливості учитель повинен використовувати для збагачення педагогічної практикидобором корисних і цікавих народних ігор, а також для розвитку творчої активності учнів.
Проводячи народні ігри я побачив, що по-перше, зросли рухова активність дітей та показники їхньої рухової підготовленості, по-друге, посилився інтерес до уроків фізичної культури, по-третє, виявився позитивний вплив занять на стан здоров'я учнів.
Значне місце у своїй діяльності відводжу позакласній та позашкільній роботі, проведенню спортивних змагань, свят, вечорів, матчевих зустрічей, туристських походів, у процесі яких я з дітьми вивчаю історичне минуле нашого краю.
Таким чином, питання психічного і фізичного розвитку школярів я розв'язую у взаємодії школи і сім'ї та спільної роботи вчителя фізкультури і батьків, формую рухові уміння і навички дітей шкільного віку, використовуючи різноманітні методи і прийоми роботи.

 
 

Цікаве

Загрузка...