WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Гігієнічні властивості обраних систем фізичних вправ - Реферат

Гігієнічні властивості обраних систем фізичних вправ - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Гігієнічні властивості обраних систем фізичних вправ
Приступаючи до занять. Потрібно користуватися рядом правил і положень, дозволяючи успішно вирішувати поставлені задачі.
Для занять важливо підготувати місце (площадку, ковбик...), предмети, які використовуються для уроку.
Дуже корисно займатися на природі. Не дивлячись на додаткові незручності, ці заняття дуже добре впливають ще й на закалювання організму.
Спеціальний одяг для заняття обов'язковий. Костюм повинен бути зручним, облягаючим по фігурі, або вільним, залежно від виду занять. Якими ви займаєтесь.
Гімнастичні вправи основний або навіть єдиний зміст ранкової гігієнічної гімнастики, яку звичайно називають "зарядкою". Зарядку треба виконувати щодня розпочинаючи з не день. Її задача допомогти нервовій системі по скоріше "прокинутись", це дозволяє скоріше втягнутися в нормальний ритм життя.
Але мало займатись просто фізичними вправами, треба, щоб вони приносили відчутну користь. А для цього необхідно знати, яку користь і яку шкоду вони можуть принести. Але і цього недостатньо. Слід ще мати бажання і терпіння виконати все саме так, як потрібно.
Розпочнемо з гігієни. Зарядка виконується перед раковим вмиванням. Після неї, бажано помитись (або хоча б обтертись) до пояса водою кімнатної температури, або трішки теплішою, провести другі необхідні ранкові процедури - загальні, і спеціально жіночі. Можна прийняти трішки теплу ванну або душ, якщо дозволяє час і умови.
Душ або ванну бажано приймати щодня. Звичайно це зручніше робити перед сном.
Якщо шкіра негативно реагує на таке часте купання з милом, можна через день обходитись без нього, промиваючи з милом тільки найбільш потіючи частини тіла. Якщо і в цьому випадку шкіра сильно сохне, слід для її пом'якшення наносити дуже тонкий шар крему, і бажано рідкого.
Перед тим як приступити до фізичних вправ, треба добре провітрити кімнату. Але займатися з відкритою форточкою в прохолодну погоду можна порадити не всім, а тільки тим, хто не прихильний до простудних захворювань.
Який час вибрати для фізичних вправ? З ранковою гімнастикою вже все зрозуміло, але чи можна займатись, наприклад, перед сном, або в післяобідній час?
Слід взяти собі за правило. Займатися фізичними вправами не менше ніж через півтори-дві години після основного прийому їжі (бутерброд, булочки не рахуються). Тим, у кого нервова система збуджуюча, не слід займатися саме перед тим, як лягати спати: це може викликати безсонницю. Якщо ж ви підвищеною збудженість нервової системи не страждаєте, то можна займатися фізичними вправами і перед самим сном. Звичайно. після них треба добре помитись теплою (але не холодною) водою.
Недобре займатися фізичними вправами на голодний шлунок (тобто, коли відчуваєш голод). В таких випадках. Потрібно випити пів стана солодкого чаю або з'їсти пару цукерок, яблуко, бутерброд.
Розпорядок дня має не менш важливе гігієнічне значення. Потрібно щодня добре виспатись. Але пересип тис також не слід. І те і друге, шкідливо відбивається на нервовій системі, роботоспроможності, настрої. Тому кожний день, потрібно самому становити для себе оптимальний час сну - день в межах 8-10 годин.
При цьому, треба знати, що сон циклічний. За ніч людина встигає пройти 3-4 цикли., кожен з яких включає в себе легкий сон, засипання, глибокий сон, легкий сон просипання. Саме в останній стадії, краще всього прикидатись, в протилежному випадку самопочуття стає гіршим, людина відчуває себе невиспаною, і взагалі "не в своїй тарілці".
Кожен цикл у різних людей продовжується частіше всього 2-2,5 години. Так що, без наказано прибавляти або віднімати від часу нормальної подовженості сну півгодини або годину - не вдасться.
Бажано мати стабільний розпорядок дня. Тобто приблизно в один і той самий час лягати спати, і прокидатись.
Дуже важливо підібрати відповідний одяг для занять. Одяг, в якому виконуються фізичні вправи, повинен бути легким, зручним, не стискати тіло підчас широких духів. При нормальній кімнатній температурі краще всього обмежитись трусами і бюзгалтером (майкою). Якщо в кімнаті прохолодно, допустимі легкі брюки і сорочка (або вільна кофточка). На ноги краще всього одягнути гімнастичні туфлі ("чешки"), або полотняні тапочки. Так звані домашні туфлі (тапочки) незручні.
Для занять на вулиці, одяг повинен бути по погоді, не на ноги краще всього одягати кеди або кросівки.
Для лижної прогулянки одягатися потрібно в міру тепло, але так, щоб не продувало. На ногах повинні бути шерстяні носки, обов'язково чисті (прати їх треба по частіше).
Заняття лижним спортом - це передусім фізична нагрузка і організм повинен бути підготовленим до її сприйняття.
Одним з найважливіших міроприємств являється закалювання. Його значення для закріплення здоров'я величезне. Існує безліч прийомів закалювання. Наприклад, ходьба босоніж по підлозі, а літом, якщо дозволяють умови, то по землі, трав, піску.
Зрозуміло, необхідно поступово привикати до низької температури землі, інакше звичайно, результатом буде простудне захворювання.
Другий прийом - повітряний ванни. Поступово потрібно привчати себе до все більш холодного повітря. починаючи з температури не менш як 20о. Але, навіть при такій температурі повітря не можна спочатку довго бути без одягу - достатньо 3-5 хвилин. При цьому не повинно бути протягів або сильного вітру. Кожних пару днів можна або продовжувати на 2-3 хвилини час ванн, або приймати їх при меншій температурі повітря. Дійшовши до температури повітря 17-18о, потрібно десь тиждень не міняти час ванн, і температуру повітря. Після привикання можна продовжувати зниження температури повітря, але нижче 14-15оС зменшувати не варто, поки не переконаєтесь в тому, що у вас вже виробився бар'єр до простудних захворювань.
Літом загартовуюче значення має купування в морі, озері, річці. Переміна теплого повітря на прохолодну воду дає відчутний оздоровчий ефект.
Крім цього. Є ще водні процедури. Найбільш "м'яка" з них - це обтирання вологим рушником. Розпочинати потрібно з обтирання теплою водою (градусів 30), потім щодня знижувати температуру води до 1-2о. Якщо після цього самопочуття не дуже добре, отирайтесь більш теплою водою.
Друга водна процедура - прохолодний душ. Розпочинати потрібно з теплого, потім поступово щодня знижувати температуру. Після душу обов'язково потрібно розтертись рушником і одягнутись.
Хорошим закалюванням є контрастний душ: то гарячий, то холодний. Перехід від гарячої води до холодної, і навпаки, повинен виконуватись швидко, на протязі декількох секунд.
У випадку виснаження, процедури закалювання необхідно відмінити, або в деяких випадках значно пом'якшити (скоротити час, підняти температуру води).
Для того, щоб виглядати краще, молодше, щоб тіло було гнучким, м'язи тренованими, необхідно виховати в собі необхідність в заняттях фізичними вправами - займатись щодня.
Ритмічною гімнастикою бажано займатись 2-3рази на тиждень. Дуже важливо підготувати місце, апаратуру для сприйняття музики.
По можливості вправи слід виконувати перед дзеркалом, в провітреному приміщенні.
Займатись можна рано, до роботи, вдень або ввечері після роботи - в залежності від можливостей. Дуже важливо зосередитись на виконанні комплексу і бути в світі прекрасних рухів музики. Для спеціальної форми краще всього мати декілька гімнастичних купальників, і тренувальних костюмів з трикотажу, шерсті або еластичний, але повітряпроникаючої тканини.
Слід сказати і про режим харчування, який має важливе значення для підвищення рухової активності і оздоровлення.
Харчування повинно бути збалансоване. Необхідно забезпечити організм тою кількістю їжі, яка відповідає його енергетичним затрата.
Збільшення рівня поступлення енергії в організм, приводить до зайвої ваги, викликає негативні явища в організмі: серцево-судинні захворювання, порушення обміну речовин.
Щоб зменшити вагу, необхідно інтенсивно займатись ритмічною гімнастикою, вправи виконувати в швидкому темпі. Збільшуючи їх кількість і повторювання. Дуже важливо з'єднати заняття ритмічною гімнастикою з обмеженням в їжі.
Крім цього, для здоров'я, велике значення має сон. Займаючись, слід пам'ятати, що перед сном не рекомендується виконувати комплекс вправ. Потрібно вивчити себе. І вдосконалювати свій режим дня.
Фізичні вправи, з яким би видом спорту вони не були зв'язані, тренують рухові можливості, впливають на центральну нервову систему, виробляють властивості швидко перестроюватись при зміні зовнішніх умовах, передусім в руховому режимі.
В будь-якому виді спорту слід на одному рівні боятися як сильного переохолодження. Так і перегріву. Причому перегрів значно небезпечніший сильно спітнівши, ви швидко охолодите зупинившись під час вітру. Все це може привести до простуди, особливо спочатку, поки ваш організм не пристосувався до різної зміни температури.
Наприклад, після катання на лижах, особливо після пробіжки, зніміть нижню сорочку. В крайньому випадку її можна пере одіти задом на перед, тоді спина і поясниця будуть в теплі.
При сильному морозі, та ще й з вітром, уважно слідкуйте один за одним. Якщо на лиці ваших сусідів з'являються білі плями, це перші признаки обморежння. Зразу ж ці плями рекомендовано енергетично розтерти м'якими шерстяними речами, але не снігом - ним можна пошкодили шкіру.
У наші дні впливає на спорт усе: телебачення, реклама, нові технології, політика. Як і багато чого іншого, в сучасному світі високих технологій, спорт стрімко змінює свій вигляд, у всякому разі, набагато швидше, ніж будь-коли. У мірі того. як наше високорозвинене суспільство демонтує, на думку багатьох усе більшу схильність до насильства, зростає й цілком обґрунтована тривога, що ми остаточному підсумку можемо повернутися до спорту гладіаторів, коли атлети, як у Стародавньому Римі. Будуть боротися на смерть, на потіху кровежливій публіці. Тому багато хто хотів би бачити спорт вільним від духу безжалісної конкуренції і чіткої хватки великого бізнесу, що люди могли просто радіти від участі в спортивних заходах. Нові ігри типу ерзбола, правила яких були розроблені в США, спеціально призначені для того, щоб люди збиралися разом, і займалися спортом собі на втіху.

 
 

Цікаве

Загрузка...