WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Структура і зміст проведення ранкової гігієнічної гімнастики - Реферат

Структура і зміст проведення ранкової гігієнічної гімнастики - Реферат


РЕФЕРАТ
на тему:
Структура і зміст проведення ранкової гігієнічної гімнастики
ПЛАН
1. Значення гігієнічної гімнастики
2. Правила проведення гігієнічної гімнастики
3. Фізкультурна пауза, физкультхвилинка
4. Ранкова гігієнічна гімнастика, комплекс вправ
Використана література
1. Значення гігієнічної гімнастики
Однією із найпоширеніших форм фізичних рухів є гігієнічна гімнастика. Вона повинна стати необхідною формою щоденної фізичної активності кожної людини, зокрема, осіб з обмеженим фізичним навантаженням на роботі і в побуті. Завдяки-широким можливостям індивідуального вибору, дозуванням вправ, їх різноманітності і ступеня складності, гімнастика вважається універсальною формою реалізації фізичної активності людини. У зв'язку з широким залученням різних ділянок організму до фізичних рухів, гімнастика здійснює активний вплив на весь організм, насамперед, на м'язову систему, органи дихання і кровообігу.
В гімнастичних вправах використовують статичні (присідання, згинання, повороти тулуба, рухи ногами, руками) і динамічні (ходьба, біг, їзда на велосипеді, катання на ковзанах, лижах, плавання) вправи. Дія кожної з них на організм різна, але в раціональному поєднанні вони спроможні сприятливо впливати на стан всього організму і його численні функції. Наприклад, вправи з присіданням зміцнюють м'язи ніг і черевної стінки.
Потягування поліпшують діяльність бронхолегеневої системи і функціональний стан хребта, стояння на одній нозі з витягнутими вперед руками покращують координацію рухів. Повільна ходьба або неквапливий біг мають позитивне значення для стану серцево-судинної системи. Плавання сприятливо впливає на систему дихання. У випадках, коли необхідно досягти комплексного впливу на організм, використовують різні види гімнастичних вправ.
2. Правила проведення гігієнічної гімнастики
Заняття гімнастикою найчастіше проводяться зранку, безпосередньо після пробудження (ранкова гімнастика), а також в процесі професійної діяльності (виробнича гімнастика). При опрацюванні комплексу гімнастичних вправ виходять із того, що ранковою гімнастикою залучаються до активності всі основні органи і системи, а виробничою насамперед ті, які під час трудового процесу перебувають у малоактивному стані.
Гімнастичні вправи слід виконувати у спокійному темпі, без затримки дихання. Спочатку залучають до рухової активності дрібні, а потім середні і великі м'язи. У осіб похилого віку, залежно від індивідуальних фізичних можливостей, об'єм і тривалість виконання гімнастичних вправ можуть бути скорочені до половини, порівняно з людиною середнього віку.
До найважливіших факторів формування здорового способу життя належать фізична активність і загартування організму.
Режим руху, усвідомлення потреби в активній діяльності, ритми активності, відпочинку і сну є обов'язковими компонентами здорового способу життя, мають біологічну, а не тільки соціальну природу і відпрацьовувалися в процесі адаптації, еволюції і природного добору протягом мільйонів років. Вони генетичне закріплені в регуляторних системах організму в якості інстинктів, біологічних ритмів, тісно пов'язаних із ритмікою природних процесів у геокосмічній сфері.
Філософські принципи - рух як засіб існування матерії, а життя - це рух мають реальне втілення в біологічному світі у житті людини. Мускулатура опорно-рухового апарату і внутрішніх органів забезпечує цю механічну форму руху, а саме рух обґрунтовує необхідність існування мускулатури і систем її забезпечення, тобто вісцеральних систем.
Японські дослідники розрахували, що для нормального активного стану організму і підтримки здоров'я, людина повинна робити щодоби до 10000 кроків, тобто при середній ширині кроку 70-80 см проходити за день 7-8 км.
3. Фізкультурна пауза, физкультхвилинка
Є формою активного відпочинку в процесі робочого дня, попереджає стомлення і підтримує високу працездатність. Вона включає всього лише кілька вправ комплексу, тривалість її до 5-7 хвилин.
Терміни включення фізкультурних пауз протягом робочого дня встановлюють, співставляючи з особливостями трудових процесів - ступенем фізичного навантаження, нервово-психічною напругою, часом настання стомлення і т.д. Для професій де необхідні швидкі і точні реакції, велика напруга уваги фізкультурні паузи можна проводити 1-3 рази в день звичайним груповим методом. Для працівників розумової праці, а також зайнятих легкою і середньої ваги фізичною працею, у тому числі і для тих чия робота вимагає перебування більшої частини дня на ногах, рекомендуються індивідуальні фізкультурні паузи чи фізкультхвилинки (2-3 хвилини) під час коротких перерв у роботі з метою зниження стомлення, що виникає внаслідок тривалого сидіння, стояння, змушеної незручної робочої пози, сильного напруги уваги, зору.
Фізичні вправи в комплексах бажано періодично урізноманітнювати замінюючи (приблизно 1 раз у 10-14 днів) новими, подібними по впливу на організм. Час проведення фізкультурних пауз і физкультхвилинок встановлюють у залежності від розпорядку робочого дня. У першій частині дня физкультурну паузу треба робити приблизно після трьох годин роботи, можна проводити її і в другій половині дня. Заняття гімнастикою проводять, якщо дозволяють умови, безпосередньо на робочому місці, бажано під музику. Приміщення перед проведенням гімнастики повинне бути провітрено. Систематичне проведення гімнастики на свіжому повітрі дозволяє підвищити стійкість організму до переохолодження.
4. Ранкова гігієнічна гімнастика, комплекс вправ
Ранкова гігієнічна гімнастика має особливе значення під час переходу організму людини від стану сну до бадьорості, здатності підвищення тонусу нервової та м'язової систем, працездатності, її потрібно виконувати кожного дня всім

 
 

Цікаве

Загрузка...