WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Практика пластування: самозарадність (виживання) - Реферат

Практика пластування: самозарадність (виживання) - Реферат

сліди. 7 Пастки робіть міцними.
1.4.3. Зброя
Лук. Лук можна зробити з дуба, кедра, верби. Зробіть заготовку за зразком,поданим на малюнку. Довжина заготовки-120см. Товщина: посередині - 5см, по краях - 1.5см, Зробіть пази для тятиви на віддалі не меншій - ^1.25см від кінців. Коли заготовка повністю готова, натріть її олією або тваринним жиром. Найкращою є тятива з сирої шкіри, для чого виріжте шкіряну смужку шириною 3 мм. Для тятиви може бути використана будь-яка струна чи мотузка. Довжинатятиви мас бути трохи меншою від довжини заготовки, але натяг не повинен бути сильним. Коли лук довго не використовується, послаблюйте тятиву, щодопо-можс краще зберегти зброю.
Для виготовлення стріл придатне будь-яке дерево, але найкращою с береза. Робіть стріли довжиною 60см, товщиною 6мм. У задній частині стріли зробіть надріз глибиною 6мм для тятиви.
Атака великих звірів є рідкісним явищем, але вона може бути досить небезпечною. При зіткненні з великим звіром:
- опануйте себе, відступіть і спокійно заговоріть до нього. Уникайте різких рухів. У більшості випадків звір відступить також.
- коли звір продовжує наступати, можливо, що Ви блокуєте йом шлях до втечі. Зійдіть з дороги.
- коли стане зрозуміло, що звір хоче Вас переслідувати - втікайте. Біжіть не по прямій лінії, а зигзагами. Усі звірі мають поганий зір і звичайно нападають по прямій.
- досвідчені нічні хижаки добре розрізняють рухомі предмети Проте їх зір не дозволяє чітко розрізняти кольори. Замріть, поки Вас ще не помітив звір.
- врятувати Вас може також дерево.
1.4.4. Транспортування здобичі.
Поранена чи спіймана у пастку тварина може бути дуже небезпечною. Насамперед, переконайтеся, що ваша здобич мертва. Якщо звір тільки поранений, зробіть надрізи на иіиї тварини. Втрата крові обезсилить жертву, дозволить вам рухатися вільніше і без Ьечніше. Найзручніше переносити велики?і звірів способом, показаним на малюнку.Пускання крові. Не марнуйте кров. Вона багата на вітаміни, мінеральні речовини (включаючи солі), котрих так бракує людині. Кров великої рогатої худоби с важливим елементом харчування багатьох африканських племен. Всі тварини швидше втрачають кров, коли їх підвісити догори ногами. Для цього спорудіть конструкцію подібну до тієї, що на малюнку. Для отримання крові переріжте артерію на шиї жертви. Якщо у Вас недостатньо гострий ніж, можна отримати кров, сильно перерізавши горло. Цей спосіб має певний нсдолік:разом з кров'ю можуть стекти частини нспсретравленоїїжі й шлунка,
Знімання шкіри. Набагато легше зняти шкіру зі ще теплої тварини. Зробіть це відразу після того, як пустили кров. Зробіть круглий надріз шкіри навколо задніх лап, трохи вище колін. Зробіть тс саме на передніх лапах. Ріжте вздовж задніх лап, потім вниз, вздовж тул'ба аж до шиї. Продовжтс надрізи до передніх лап. Знімаючи шкіру способом, показаним Неї милюнку, Ви зможете легко і рівно роби ги розріз.
1?иймання нутрощів. Нутрощі треба використати якомога швидше, а решта м'яса може зберігатися довший час. При помірному кліматі підвішена туша може зберігагися 23 дні.
1.5. ЗВ'ЯЗОК ІЗ ШУКАЧАМИ.
Для зв'язку з можливими шукачами чи з людьми, які випадково будуть у Вашому районі, можна використати декілька способів. Сигналом для зв'язку може послужити дим від вогнища. Світло від вог нища вночі буде видно досить далеко. Взимку консервна банка, залишена на безліссі, відблискуватиме і її буде легко помітити. Під бля-ш, і ою можна залишити записку, де вказується місце Вашого п іування. Очевидно, що для зв'язку :і шукачами можна викори-сі вати ще й звук. Наприклад, ті ж бляшанки, вдаряючись одна об од" будуть видавати досить гучний звук
1.6. САМОЗАРАДНІСТЬ НА ЮНАЦЬКОМУ ТАБОРІ.
Безперечно, що вмілості "Одне перо", "Два пера" та "Три пера" с одними з найцікавіших і найбільш захоплюючих на таборі Тому бажано, шоб інструкторами цих вмілостей були люди, котрі самі мали нагоду пережити чар спілкування з природою і завдяки цьому здобули великий практичний досвід.
Як показує практика, на переведення вмілості "Одне перо" достатньо 4-5 годин, Перші 2-3 години інструктор пояснює головні правила побуту серед природи, пояснює і показує практично як розпізнати сторони світу без компасу, як добути воду та ін. Дуже важливо, щоб інструктор сам міг легко розпізнати і показати дітям отруйні та лікарські рослини, розпалити вогонь, збудувати пастку.
У дві наступні години дітям варто дати нагоду використати щойно здобуті знання в тереновій грі чи змазі. під час якого інструктор зможе оцінити, наскільки юнаки засвоїли матеріал.
Вмілість "Два пера" базується на попередній. Діти вже мають необхідні знання щодо способів самозбереження. Перевівши інструктаж з техніки безпеки і теоретичне заняття про правила побудови пасток, сховища, збірника на воду та ін., слід дати юнацтву можливість якнайбільше часу присвятити практиці /2-3 год на сховише, 2 години на збірник на воду, 1 година - маскування, 3 години на ніж, лук, стріли/,
Всього 2-3 години на теорію і 10-12 годин на практику.
Важливо, щоб діти могли відчути прикладне значення усіх цих знарядь. Тому варто організувати змаг зі стрільби з лука чи кидання списа. Під час табору юнакам бажано використовувати зроблені власноруч посуд та знаряддя для їжі. Цс дасть можливість відчути близькість до природи і побачити користь своєї праці.
Логічним і романтичним завершенням програми самозарадності є вмілість "Три пера" Вона вимагає високого рівня підготовки як від юнацтва, так і від інструкторів, Ця вмілість переводиться тільки на КВТ.
1.7. ІГРИ З САМОЗАРАДНОСТІ.
1. Для того, щоб діти почували себе впевнено і спокійно в лісі пропонуємо гру "Маршрут Тарзана" Промаркуйте дистанцію в лісі через густі зарослі так, щоб зі старту не торкаючись жодного разу землі переміститися якомога швидше на фініш.
Ця гра найкраще підходить для юнацтва віком 11-13 років. 2. Команда зі шести чоловік виконує завдання:
а/ Знайти дерево вказаної породи /дуб, граб/. Дерево треба позначити.
б/ Вилізти на нього, не користуючись линвою, зробити сидження.
в/ Рухаючись у вказаному напрямі без компаса, знайти місце, де могла би бути вода, поставити там казанок.
г/ У визначеному інструктором місці одним-двома сірниками розвести вогонь. Загасити його, пронісши казанок з водою між поставленими палицями.
д/ Розрубати надвоє колоду, на обидвох її частинах принести одного члена команди на фініш
е/ Знайти на вказаній стежці сліди, поставити пастку на даного звіра.
Встановлюється система точкування. Перемагає команда, котра якнайшвидше пройшла дистанцію і набрала максимальну кількість очок.
Використана література:
www.upu7.plast.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...