WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Практика пластування: самозарадність (виживання) - Реферат

Практика пластування: самозарадність (виживання) - Реферат

ссавець, поширений в лісовій зоні Європи, Пн. Америки, Середньої Азії. На Україні живе в Карпатах, північних районах Волинської, Рівненської та Житомирської областей. Довжина тіла 80-105см, маса-8-20кг. Рись харчується переважно дрібними тваринами.Сліди рисі (мал.31) є досить подібні до слідів котів, але більші за них.
Лисиця - належить до роду хижих ссавців, родини собачих, поширений майже по всіх материках, на Україні - по всій території. Довжина тіла до 90см, маса 2-14кг. Волосяний покрив густий і пухнастий, здебільшого рудувато-жовтий.Живиться тваринною (гризуни, зайці, птахи, комахи) і рослинною їжею. Сліди лисиці (мал.32) подібні до слідів вовка, але менші за розмірами.
Свиня, кабан - нарнокопитний ссавець родини свинячих, зустрічається в Європі, Африці, Японії, Азії, на Україні - по всій території. Довжина тіла 2м, маса -до 275кг. Волосяний покрив темно-сірого кольору. Всеїдні. Копита залишають сліди, досить подібні до слідів оленів. Свині живуть переважно в чагарниках і очеретяних заростях у зволоженій місцевості. Тримаються стадами по 3-Ю голів Ведуть переважно нічний спосіб життя, тому нападати на них найкраще в обідню спеку. Обережно! Гострі ікла можуть завдати Вам значних пошкоджень, особливо оберігайте ноги. Пастки слід ставити, використовуючи міцні сталеві сильця. Свині їдять все, тому як приманку можна використовувати будь-що.
Олень звичайний - парнокопитний ссавець роду олень. Поширений у степових і лісостепових місцевостях Європи, Пн.Америки і Пн.Африки. На Україні зустрічається в Карпатах і Криму, Довжина тіла 220-250 см, висота в холці 90-165 см, маса - до 500 кг. Досить обережні і полохливі, тому їх важко заманити у пастку. Позитивний результат можуть дати тільки пастки, розміщені на стежках. Обережно! Великі самці можуть бути агресивними і настирливими при нападі.
Заєць - рід ссавців, поширений в Євразії, Пн.Америці, в Україні відомо два види: русак, або заєць сірий, (по всій території) і заєць білий (зрідка в північній частині). Довжина тіла 45-47 см, маса - 1.5-4 кг. Забарвлення волосяного покриву -сіре, брудно-жовте, буре і біле. Живляться рослинною їжею. Як пастки використовувати звичайні сильця, котрі піднімають жертву над землею. Зайці можуть задовільнити першу потребу в їжі, але їх мясо не містить жирів і вітамінів, необхідних для життєдіяльності людського організму. Відомі навіть смертельні випадки, спричинені отруєнням заячим м'ясом.
Бобер річковий (ОД) гризун родини бобрових. Поширений в Європі, Пн. Америці, в Україні окремі колонії збереглися по річках Київської, Чернігівської, Волинської, Рівенськоїта Житомирської обл. Пристосовані до напівводяного способу життя. Довжина тіла70- 100см, маса - до 30кг, Сліди із знаками 5 пальців з кігтями величиною 10-15 см. Живляться корою, молодими гілками, трав'яниста ми рослинами. Будують нори. Пастки: сітка або аркан, сильце поперек течії річки. Смертельні пастки в місцях, де бобри валять дерева.
їжак - рід ссавців роду комахоїдних. Тілодовжи пою 15 25см. На Україні відомо два види: їжак звич, та їжак вухатий. Живляться переважно комахами та дрібними хребетними. Малорухливі, тому їх легко піймати. Ведуть нічний спосіб життя. Протягом дня сплять у гніздах.
Птахи. Всі птахи придатні до вживання в їжу. Щоби вбити паразитів та інфекцію, птахів треба зварити або добре просмажити,
Комахи. З комах найбільш придатними до їжі с мурахи, жуки, коники-стрибунці, саранча, бджоли та гусениці. Впродовж дня вони звичайно неактивні. Знайти їх можна під корою дерев. Приготуван ня: більшість комах можна їсти сирими. Варені комахи мають кращий смак, але менше поживних речовин, хоча оброблені таким способом вони не мають бактерій і паразитів. Простішим є смаження (один із способів - покласти на розпечений камінь або на жар). Перед споживанням відірвіть у більших комах (саранча, коники-стрибунці, цвіркуни) лапки та крила. Волоски на лапах можуть подразнити або заблокувати стравохід. Не їжте також волохатих гусениць. Видусіть нутрощі, а шкіру викиньте. Вам пощастило, якщо ви натрапили на гніздо диких бджіл. Ви можете отримати і поживний мед, і самих комах. Вдень бджоли збирають мед, а вночі вони всі збираються у вулику. Це найкращий час для нападу. Зробіть факел з трави. Запаливши, тримайте його коло входу у вулик, він скоро заповниться димом, який вб'с комах. Перед їжею повідривайте у бджіл лапки,крила та жала. Комах можна їсти сирими, вареними або смаженими. Не збирайте комах, котрі харчуються покидьками або сміттям (можлива інфекція). Яскраво забарвлені комахи звичайно отруйні. Яскрава барва - сигнал небезпеки.
1.4.2. Пастки
Найпростіший спосібспіймати тварину чи птаха без використання спеціальних знарядь /рушниці, лука, списа/ - пастка.
Пропонуємо Вам декілька найбільш поширених видів пасток.
І. Звичайне сильце(мал-38) - найпростіший вид пастки. Складається з петлі, що затягається, а другий кінець якої міцно прикріплюється до стовпця.
2. Пружне сильце. Після того, як звір потрапив у петлю, сила пружності піднімає жертву над землею. Такий вид сильця добрий для зайців, лисиць Можливі різні варіанти кріплень, (мал. 39, 40, 41, 42, 43,44,45).
3. Сильце з наживкою.
а) Механізм цієї пастки такий, як і в попередньої. Зрушивши з місця наживку, звір звільняє кріплення, потрапляє в петлю. Ця пастка придатна для тварин середньої величини: зайці, лисиці. Вона може бути споруджена на відкритому місці, бо наживка приверне увагу тварин.
б) Пастка 48 - для великих тварин, таких як ведмеді, олені.
в) Пастка 49 У Використовуйте чотири петлі, котрі ефективно закривають усі доступи до наживки.
Пастки 50-52 діють за тим же принципом, що й 46.
4. На мал. 53-57 зображені пастки, які звичайно вбивають тварин.
5. Набагато складнішими для побудови с пастки, котрі проколють своїх жертв. Ці пастки ефективні для полювання на диких свиней або оленів, але вони можуть бути надзвичайно небезпечними для людей. Завжди ставайте позаду загостреного вістря. Ніколи не залишайте таких пасток без нагляду! Постарайтеся привернути увагу людей маркуванням.
6. Пастка-лук. Ніколи щ- залишайте цієї пастки без нагляду.
Ось головні правила, яких слід притримуватися, наставляючи пастку;
1. Не ставте пасток поблизу від нори і водопою (це місця, де звірі особливо обережні).
2. Шукайте природнього звуження стежок.
3. Не порушуйте природнього оточення (не наступайте на стежки звірів. Робіть усі приготування поза стежкою).
4. Доторкайтеся до якомога меншої кількості предметів (використовуйте рукавиці).
5. Не робіть пасток з хвойних дерев, а також не використовуйте їх у поєднанні з листяними. Кожне дерево мас свій запах.
6. Замаскуйте свіжі зрізи дерева землею. Знищіть свої

 
 

Цікаве

Загрузка...