WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Практика пластування: в’язання вузлів - Реферат

Практика пластування: в’язання вузлів - Реферат

розв'язування в'яжіть йоготак (мал. 15).
Купецький вузол. Використовуйте як вузол-стопор на кінці линви. Звичайно петля на його основі, придатна для зв'язування пакунків.
Затока на гак. Варіант завіски на і'ак для підйому грузів. Він безпечний під великим навантаженням і тому вживаний в подібних роботах.
11.2. В'ЯЗАННЯ.
Скісне в'язання. Завдання - сильно стиснути балки разом, коли вони не с під прямим кутом, або під навантаженням. Починаєм теслярським вузлом, а закінчуєм піонірським.
Поперечне в'язання. Найефективніше, коли балки знаходяться під прямим кутом. Починаємо піонірським або теслярським вузлом, При зміні напрямку в'язання (обхід линви навколобалок) старайтесь затримати якнайбільший натяг, допомагаючи бруском і молотком, При закінченні стягнути н'язання (мал 19) два рази навколо, акуратно зав'язати піонірськті нузол. ___
Паралельне в'язання. Знадобиться щоб продовжити палицю, чи зв'язати двоногу або триногу для варения'ч'жі. Починається і закінчується піонірським вузлом. Важлива його цільність і таке положення, аби він не міг прокручуватись на балках (мал 192).
ІІ.З.КОРИСНО ЗНАТИ ...
^ Прусик. Цей вузол найбільш вживаний, коли потрібнозакріпитися для підйому вгору. Він буде ковзати, якщо звільниться від натягу. Використовується у верхій підв'язці, для кріплення 33. основу. Важливо навчитися в'язати одним кінцем. ,
Маючії міцний шнур <напр. парашутні корди), можна зробити Гамак. Вибирається палиця діаметром 3-5 см, на якій в'яжемо. Закріплюєм прусиком линву. Ширина гамака, який отримаєм, після в'язання. ^ 3/8 від довжини вибраних линв.
Їздона петля. Якщо на середині линви потрібно мати міцну ключку, то вона,правильно зв'язана,будьте псині, нсзрадить. Зручнов'язати на жилці для додавання повідків, якщо є досить шнура,то можна зробити драбину.
Тунцевий вузол. Надійно витримає гачок. Складніше в'яжеться (1,2). Візьміть 8 см вільного кінця жилки, 3-4 петлі (1) мотайте легко, розтягуючи їх. Підніміть їх наверх (2), розправте, сильно датягніть.
СтупІнчатий вузол. Втримає надійно гачок паралельно до жилки Щоб добре його в'язати, потрібне тренування.
Абсолютна петля. Не стягується під натягом ні на одній штучній линві, громіздкий, але потрібний для слизької, синтетичної линви, вузол.
Трав'яний. Практичний для зв'язування стрічок, поясів.
Виплаті, (мандрівничий) Кріплення карабіну до основна
Амфорний вузол. Дуже старовинний. Служить для переносу по суду, що має потовщення. Вільні кінці зв'яжіть пластовим. Отри маєте дві ручки. _
Якщо потрібно підняти щось важке, то зробіть блоки так:
11.4. У МАНДРІВЦІ.
Ви вирішили піти у мандрівку. Мабуть, Вам стануть у пригоді знання про те, як переправитись через річку, піднятись по крутому схилу. Для переправи по заваленому дереві натягуєм над ним линву і використовуєм верхню обв'язку "(мал. 32-1, II), а для навісної переправи ще й нижню <мал. 32--'ІІІ). Для обох беремо 4.20 м міцної линви, нижня: зв'язуєм кінці прямим, або рибацьким вузлом і складаєм петлю вдвоє.
1,11. Верхня: А - рятівнича петля, В - прусик, С - довжина витягнутої руки, кінці а і в зв'язуєм рифовим із забезпеченням. III. Петлі стягуєм карабіном, до нього чіпляєм ще один.
Спосіб, як натягнути основу.
11.5. ПІОНІРКА НА ТАБОРІ.
Які моменти запам'ятає юнак з табору найкраще? Це, звичайно, успіхи в змаганнях, веселі ватри, та гарну вежу чи браму - невід'ємні атрибути стаціонарного табору. Найкраще приймати вмілість піонірка саме на юнацькому таборі, де для цього є найкращі умови. Інструктор з піонірки повинен вміти зв'язати не лише пластові вузли чи в'язання. Потрібно мати в запасі знання вузлів, що иикористовуються на флоті, в туризмі, побуті і т, д. Після того, як юнаки вивчили обов'язкові вузли, покажіть якийсь старовинний, чи запропонуйте придумати свій під певні вимоги: надійність, простота, повинен швидко розв'язуватись та інш.
В залежності від рівня підготовки юнаків до піонірки на таборі необхідно спланувати час, наприклад: ЗО хв - безпека праці; 1 год - підготовка балок, шнурів: 1+1 год - повторення вузлів та в'язань, гра; 2+2 год - в'язання столів; 2+2 год - в'язання брами, В середньому на піонірку потрібно 10-12 год для занять. Цікаво для дітей влаштувати між ними конкурс на кращі проекти брами чи столу.
11.5.1. Брами
Пропонуємо декілька варіантів: - 15 в'язань, 60-70 м шнурка (мал. 34) та 18 в'язань, 70-80 м, в залежності від товщини вибраних балок (мал. 35) Древка вкопуються в ямки ЗО см в діаметрі, 40 см глибиною. Перед тим як засипати балки, їх слід обсипати камінням та добре його ущільнити.
Ця споруда може виконувати функції вежі, якщо обладнати місце для (тійкового, Приблизно 26 в'язань- 100-110м линви (мал.36)-
11.5.2. Столи
Цей стіл'доситі, стійкий та зручний. 12 в язань - 48 м шнурка + тонкий міцний шнур, щоб прив'язати наст Побажано опорні балки вкопати в ямки (мал. 37)
В даній конструкції використано стійкість зрізаної піраміди 16 поперечних в'язань - 60 м + шнур для насту (мал. 38)
Ваші брами, вежі, столи будуть стійкими, якщо бокові сторони утворюватимуть трапецію, трикутник, укріплений діагоналями пря мокутник. Балки слід підбирати однакової товщини. В місцях стику можна зробити зарубки.
11.6. ЯК МОЖНА ПОДАТИ МАТЕРІАЛ.
Найкраще, коли вчитися цікаво. Тому пропонується влаштовувати змагання. Добре, коли можна пофарбувати линви в різні барви, наприклад: в червону та жовту. За перший раз показуєм, за другий ділимо гурток по двоє. Зголошуватись до перевірки можна тоді, коли один одного вже перевірив. Далі ділимо по троє. Мета: навчити співпраці. Без неї важко добре зробити справу.
Використана література
www.upu7.plast.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...