WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Практика пластування: сигналізація - Реферат

Практика пластування: сигналізація - Реферат

КШП.
Числа надаються як окремі слова.Наприклад, 27.03.1994. Після 27 Н. чекає на відповідь Е від П, тоді надає наступне число 03 і знову чекає на Е від О. і, нарешті, надає третє число 1994.
У семафорі при надаванні групи чисел перед кожним числом треба надати і число, а годі чекати на відповідь Е від Ц, знову надати і друге число іт.д.
Як практично передається депеша. Н;
Провідник записує на папері депешу .іничайною азбукою. Далі наказує: "Заклик!". Сигналізатор надає УЕУЕУЕ або АААА як одну довгу букву.
а:Обсерватор, помітивши заклик, повідомляє провідника. 11 ровідник наказує: "Готовий, надавай!" або "Чекай, іще не готовий!"
Сигналізатор надає К (для ютовий) чи 0 або А5 (для не готовий)
Н:Обсерватор повідомляє відповідь провідникові. Після відповіді К від П провідник диктує спочатку ціле речення, далі все слово, потім кожну букву окремо (звичайною абеткою). Сигналізатор сам перекладає їх на азбуку Морзе.
Піo Обсерватор розшифровує і повідомляє знаки провідникові. Провідник записує депешу. Сигналізатор чекає на наказ від провідника.
Способи надавання рисок і крапок:
Одним прапорцем.
Розміри прапорця мають бути 60см х 60см або 24см х 24см. Прапорець складається з двох трикутних половинок білого і червоного кольору. Такий прапорець прив'язують до пластової палиці або до дрючка такої довжини. На коротші віддалі можна вживати меншого
прапорця 45см х 45см або 18см х 18см. Його прикріпляють до палиці 60-75см (24-ЗОсм) завдовжки. Коли для сигналізування уживаємо більшого прапорця, то лівою рукою тримаємо кінець палиці на одному місці на висоті пояса. Правою рукою, тримаючи палицю на висоті рамен, описуємо вісімки, надаючи крапки та риски. Менший прапорець тримаємо лише правою рукою, ліву закладаємо за спину.
Крапку означає помах прапорцем з вихідного положення (прапорець над головою) вліво, потім вправо і назад у вихідне положення, у вигляді вісімки (вісімкою описуємо кут близько 60 градусів). Риску означає подібний помах, тільки направо прапорець ведемо майже до землі (описуємо кут приблизно 180 градусів). Можуть бути і інші способи надавання рисок і крапок. В ЗСА, наприклад, крапку передають вісімкою вправо від того, хто надає, а риску вліво від нього.
Двома прапорцями.
Прапорці розміром 45см х 45см, як подано в попередньому пункті. Крапку означає піднятий горизонтально вбік один прапорець, риску - два прапорці, підняті вбік одночасно.
Світлом.
Сигналізувати можна лампою аболіхтаркою. Лампу завішують на грудях. Якщо не сигналізують, то обидві станції мають відкрите світло. Перед початком передавання депеші світло гасять. Крапку сигналізуємо світловим сигналом - відкриванням лампи на 1 секунду (раз). Риску - на 3 секунди (раз, два, три). Кінець букви означає коротке закриття лампи, кінець слова - довше закриття, кінець депеші - коло лампою.
Коли збираємося сигналізувати ліхтаркою, то світло має бути вимкнене. Коли надаємо крапку, то вмикаємо ліхтарку на 1 секунду (раз), риску - вмикаємо ліхтарку на 3 секунди (раз, два, три).
При сигналізуванні кольоровим світлом червоне світло означає крапку, зелене - риску. Для надавання інших знаків вживається біле світло.
Свистком або сиреною.
Риску надаємо сигналом втричі довшим, ніж крапку. Між буквамі робимо коротку паузу, в кінці слова робимо паузу довшу.
Вистукуванням.Крапку передаємо одним ударом, риску - двома дрібними ударами.Рацією, радіостанцією. Надаємо риски і крапки так, як свистком чи сиреною.
VІ.6. СЕМАФОР.
Для чого використовується семафор.
Часто замість азбуки Морзе застосовують семафор. А причини для цього такі:
o на мандрівках, таборах на недалеких, видимих на око віддалях, зручніше користуватись семафором, бо цс швидший спосіб передава-ня інформації, ніж морзстка;
o це стандартна система комунікації на морі;
o у природі - цс найоптимальніший спосіб комунікації між собою на недалеких віддалях, якщо немає сучасних засобів зв'язку:
радіотелефонів, рацій, радіостанцій і т.п,
Як надають депеші.
Депеші передаються, як у морзстці, по буквах. Букви надають, підносячи руки на певні кути. На рисунку букви зображені так, як їх повинен бачити отримувач депеші. Для знакування, крім рук, можемо застосовувати прапорці чи прямокутні таблички.
На флоті, для передавання вісток вночі, використовують світло неонових ламп.
При передаванні депеші дотримуються таких правил комунікації, як у морзстці (див. пункти: Склад гнізда для передавання депеш, Комунікаційні знаки. Правила комунікації. Як практично передається депеша розділу 7 ділянки, Азбука Морзе).
Знаки семафору. Семафоровий годинник.
Для передавання депеш українською мовою застосовують знаки англійського семафору подібно до морзетки. Значення кодів англійського семафору подано похилим шрифтом. Буква 7 надається
як ЙІ, Ш. - як ШЧ. Ю - як ЯУ. Я-як ЙЛ. М'який знак відсутній Знаки семафору зображені так, як їх повинні бачити з приймальної станції Цс- потрібно враховувати при надаванні депеш.
складе речення, якнайточніше до заданого, той одержує максимальну кількість балів. (Опрацьовано з гри Іванки Нагірної, поданої на таборі "Поклик предків" в 92 році).
2. В тсрені розкидані точки з ключами до шифрограм, які повинні знайти гуртки. Знайшовши точку за картою чи азимутом, гурток приймає з табору шифрограму-завдання. Гуртки виходять з інтервалом 25-30 хвилин, намагаючись якомога швидше виконати завдання і повернутись до табору. Зразки ключів до шифрограм:
o кожна буква алфавіту передається певним числом: А-1, Б-5, В-7, Г-2, і т.д. (різним буквам відповідають різні числа);
o дійсною є кожна друга буква: пйітдсіжткьс - підіть;
o кожна буква алфавіту передається порядковим числом цієї букви у ключовому тексті (наприклад, пластовому обіті), де зустрічаються всі букви алфавіту.
(Опрацьовано з гри Віктора Тютюна, поданої на МВТ Лісова Школа-93).
Правила гри "Пантоміма"
Формують кілька команд по 4-5 осіб. Кожна команда загадує слово - іменник на задану тематику (наприклад, назву рослини чи тварини, назву книжки і т.і). Гра складається з кількох раундів. У кожному раунді команда,що загадує слово, виступає в ролі судді, решта грають. Слово передається представникам від команд, які грають, (по одному від команди), які повинні пояснити, зобразити, продемонструвати, донести жестами, мімікою, імітацією це слово своїй команді. Команда, котра швидше відгадає слово, отримує бал. Після кількох раундів виграє та команда, яка набере більшу кількість балів. Команди-судді чергують по колу, в новому раунді кожна команда міняє свого представника.
VI.10. ПОБАЖАННЯ НА ЗАВЕРШЕННЯ.
Знання і досвід допоможуть Вам в укладанні інструктажів із сигналізації. Додайте краплину фантазії і Вас з цікавістю будуть сприймати діти. Експериментуйте шжаю творчих успіхів!
Використана література
www.upu7.plast.org.ua

 
 

Цікаве

Загрузка...