WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Практика пластування: сигналізація - Реферат

Практика пластування: сигналізація - Реферат

(відповідно вдень і вночі).Сигнал небезпеки передають трьома вели-ки стовпами диму. Сигнал "Збірка сюди!" передають серією малих стовпів диму. "Стій!" передають одним довгим стовпом диму. Аби запустити серію коротких стовпів диму, слід відкрити вогонь на дві секунди, а потім закрити на вісім секунд, повторити кілька разів. Щоб отримати великий стовп диму, потрібно відкрити вогонь на чотири-шісті. хвилин. Вночі, як удень димом, сигналізують за допомогою вогню. Ватру закривають від тих, кому передають сигнали, вогким покривалом. Подібним чином можна передавати й інші накази чи вістки.
Знаки свистком, прапорцем, світлом.
Довгі свистки позначені довгими рисками, короткі - крапками, а паузи між сигналами - скісними рисками.
Для сигналізування прапорцем стаємо на видному місці. Вихідне положення - випростана права рука над головою. Риску передаємо як велику вісімку, її починаємо над головою, ведемо в лівий бік, знову над головою, вправо вбік і знову у вихідне положення. Крапку означає коротка вісімка лише над головою. Замість прапорця можемо вживати хустинку, кусень полотна, шапку, папір, або інший прсд мет. '.і^иіі добре видно здалека. Вночі застосовуємо ліхтарики, смолоскипи і т.і.
Знаки в терені.
Тому, хто йде за нами, залишаємо, при потребі, знаки-повідомлення. Можемо рисувати їх на піску, відкритій землі, викладати з гілок, каміння. У степу вживаємо траву. Використовуємо такі знаки:
І ) дорога сюди
2) не йди сюди, небезпечно
3)іди вправо
4) ми пішли додому
5) ми розійшлись
6) ти іди додому
7) вістка для тебе на віддалі... кроків
Знаки руками.
У випадках, коли не можна застосовувати знаки чи накази свистком, прапорцем або світлом, послуговуємось руками Переважно йдеться про те, щоби ці сигнали не помітили інші.
Права рука вгору позір, небезпека Права рука поземо вбік збірка в лаві Права рука поземо вперед збірка в ряд
Обі руки поземо вбік у відступах 5-10 кроків розступись
Обі руки поземо вбік і помах у відступах 5-10 кроків
стій, чекати на місці Ліва рука вгору
Правою рукою вісімковий рух ходом руш над головою
Права рука вгору, потім скорий бігом руш рух вниз і кілька разів
Помахи обома руками: догори - схрестити над головою, потім позе- кінець, усі до мене. мо руки вбік, знову до кілька разів
VІ.5. АЗБУКА МОРЗЕ
Для чого пластун повинен знати морзетку?
Ось перелік лише основних причин: це стандартна система комунікації у війську, на залізниці, пошті, радіо; вона корисна для всіх тих, кому залежить на швидкій передачі інформації недорогим способом; в природі - на мандрівках чи таборах, деколи не існує інакшого способу порозумітись між собою чи зі зовнішнім світом;
знаючи, що в разі потреби ти зможеш зв'язатися з іншими, почуватимешся більш впевнено сам і інші менше переживатимуть за тебе;
зібравши прості і недорогі апарати, члени гуртка можуть ко-мунікуватись між собою, не маючи телефону.
Азбука Морзе.
Інформація в депеші передасться по буквах. Кожну букву чи цифру надають за допомогою "крапок" і "рисок" ("довгих" і "коротких" знаків чи сигналів) прапорцем, звуком, наприклад, свистком, або світлом, наприклад, ліхтаркою, потиском руки. Депеші українською мовою передають, використовуючи коди міжнародної азбуки Морзе і оригінальні коди символів, яким не знайшлося відповідника в міжнародній азбуці. Знаки азбуки Морзе.
Зауваження. "Короткі" сигнали позначаються крапкою, "довгі" позначені рисками. Кожен код азбуки Морзе супроводжується словом і виразом "ті-та" для того, аби полегшити вивчення. У правих верхніх кутках подані відповідні букви міжнародної азбуки МЬрзе. Коди цифр в українській і міжнародній абетках збігаються,
Як запам'ятати морзетку.
Вчити азбуку Морзе можна багатьма способами:
а) безпосередньо завчаючи позначення кожної букви;
б) запам'ятовуючи на звук "ті-та-та", де ті - тирс, та - крапка;
в) використовуючи спосіб, придуманий колись пластунами в таборі на Соколі - вивчення слів, які починаються на потрібну букву, причому склад, де є буква "о", означає тире, без "о"- крапку;
г) використовуючи систему вивчення за кількістю крапок та тирс:
Знаки азбуки Морзе
Склад гнізда для передавання депеш.
Гніздо, стсжа або приймальна - надавча станція складається з трьох осіб:
1) провідник - надаючи, диктує, відбираючи, записує депешу;
2) сигналізатор - дас знаки, що їх диктує провідник;
3) обсерватор - обсервус в бінокль за іншим гніздом. Комунікаційні знаки.
Для надавання повідомлень азбукою Морзе користуються такими загальноприйнятими знаками (надаються як одна буква):
УЄУЕУЕ або АААА Заклик, готуйсь приймати вістку
К Надавай,готовий
0 або А5 Чекай,не готовий
Е або Т (тільки для Морзе) Прийняв слово, надавай далі
ЕЕЕЕЕЕЕЕ8(Е) Помилка, скресли слово
ААА Крапка, готуйсь приймати далі
ЛК Кінець депеші
К Прийняв депешу
ІМІ Не зрозумів, повтори
В Пласті вживаємо ще такі знаки:
ПТ Не зрозумів, повтори!
ПВ Надавай повільніше!
СК Надавай швидше!
чм/кчм Чужа мова/ кінець чужої мови
ШП/КШГ1 Шифроване письмо/кінець шифрованого письма
зм Не бачу, зміни місце!
зп Знак питання
Часто застосовують скорочення, сигналізуючи перші букви слів як один знак чи використовуючи умовлені [ухи Наприклад:
Заклик - помахи руками вгору, навхрест над головою і назад Кінець букви - права рука вгору Кінець слова - обидві руки вгору Можна придумувати і свої умовні знаци.
Правила комунікації. , При надаванні депеш між сигналізув-інмям оукв робиться деяка
пауза, між словами паз роблять трохи довшу. Умовні знаки УСУЕУЕ, АААА. А8, 8(Е), ЛАА. АК. ІМІ, ПТ, ПВ, СК, ЧМ, КЧМ, ШП, КШП, ЗМ, ЗП, надаються як одна 5уква.
Надавча станція, далі У, починає ни^авати із заклику і чекає на відповідь К. якщо приймальна станція . ,іалі О., готова, чи 0 або А5, якщо П не готова, Н, отримавши відповідь від П-. або чекас (можна повторити заклик), або починає надавати депешу по буквах (якщо П готова). Після закінчення с.лова перестає надавати і чекас відповіді від 11, а відповідає після розшифрування слова, надаючи Е. Щоино по відпонпі, Н, починає надавати наступне слово.
При вживанні професійного гелеграфл Пне надає знак Е чи Т після кожною слова, а чекає на кінець депеші і тоді відповідає знаком К.
Якщо депеша має більше ніж о.іні речення, то речення розділяються знаком ААА (крапка). як"ій надається як одне слово. Якщо речення є питальним, то в його к.нці ставиться як одне слово ЗП - знак питання.
Якщо в депеші вживається чуж? мова, то перед першим іншомовним словом, після одержання зн^У Р ч" Т від II, Н. надає як окреме слово ЧМ. Після останш.ого слова іншомовного повідомлення, коли від Потримали знак Е. Іінадає знак КЧ М і чекає на знак Е від ЕЬ.
Якщо депеша надасться шифрованим письмом, то це відбувається так само, як v випадку чужої мови, тільки уживаємо знаки ШП та

 
 

Цікаве

Загрузка...