WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Історія Коломийського футболу - Курсова робота

Історія Коломийського футболу - Курсова робота

Михайло Васильович Угорський. Під його керівництвом команда пройшла шлях від учасника чемпіонату Коломийського району до чемпіона і володаря кубка області, третього призера чемпіонату України серед команд колективів фізкультури в першій зоні. Нині Михайло Угорський - президент футбольного клубу "Покуття".
В рік свого дебюту "Будівельник" одразу став другим призером чемпіонату Коломийського району і одержав перепустку в групу "В" облас-ного чемпіонату. У 1983 році коломияни, змагаючись в групі "В" чемпіонату області завоювали друге місце і путівку в групу "Б". Для здобуття путівки в групу "А" команді вистачило трьох років. В 1984 році "Будівельник" вибо-ров четверте місце, а в 1985 році - 3 місце. В 1986 році спонсором команди став завод "Електрооснастка" (директор Анатолій Попов), а команда змінила свою назву. Тоді ж "Електрооснастка" завоювала друге місце в групі "Б" і путівку в найвищий ешелон обласного футболу - групу "А".
Протягом цього періоду за команду виступало багато вихованців футбольних шкіл Коломийщини: Ярослав Гаврилюк, Михайло Угорський (граючий тренер команди 1982-1986 років), Василь Косован, Роман Григорчук, Михайло Кіф'як, Степан Гаєвський (воротар), Михайло Дячук, Михайло Гаврилюк, Мирослав Уграк, Володимир Уграк, брати Василь і Олексій Тороуси та інші.
У 1987 році "Електрооснастка" вперше бере участь в першості області по групі "А". Команда поповнилась молодими здібними футболістами Коломийщини. Ігор Дяків і Володимир Палійчук прийшли з Гвіздця, Володимир Слободян - з Гончарева, Іван Сапович з Матіївців, Іван Конюх з Лісного Хлібичина, брати Наливайчуки, Юрій Проців з Коломиї, Василь Луцик з Тлумацького району. Цей колектив успішно веде боротьбу із старожилами обласного футболу, в 1987 р. посідає 8 місце, а в 1988 році - 6 місце в групі "А". Всі ці роки плідно з юнаками команди працював Петро Хащевський, а з 1988 року йому допомагає Михайло Турянський. Саме завдяки самовідданій праці цих двох відомих у минулому футболістів на Коломийщині виховано цілу плеяду чудових гравців, яких знають не тільки в Коломиї, області, але й на Україні і в Європі.
Роки Назва команди
1982-1985 "Будівельник"
1986-1989 "Електрооснастка"
з 1990 "Покуття"
Турнірні здобутки:
1. 1982 р. 2 місце в чемпіонаті Коломийського району
2. 1983 р. 2 місце в групі "В" першості області.
3. 1984 р. 4 місце в групі "Б" першості області.
4. 1985 р. З місце в групі "Б".
5. 1986 р. 2 місце групі "Б".
в. 1987 р. 8 місце в групі "А" першості області.
7. 1988 р. 6 місце в групі "А".
8. 1989 р. З місце в групі "А".
9. 1990 р. 7 місце в першій зоні чемпіонату України серед
КФК.
10. 1991 р. 1 місце в першій лізі (колишня група "А")
чемпіонату області серед дорослих та в комплексному заліку (дорослі + юнаки).
1991 р. фіналіст кубка області.
11.1992 р. (весна) 5 місце в першій лізі чемпіонату області.
12.1992-93 pp. 9 місце в першій зоні чемпіонату України серед
КФК.
1992-1993 рр. володар кубка області.
13. 1993-1994 рр. З-місце в першій зоні чемпіонату України серед
КФК.
Наставники "Покуття"
1. 1982-1986 pp. - тренер Михайло Угорський.
2. 1986-1989 pp. - нач. команди Михайло Угорський, тренер Дмитро Носович.
3. З 1990 року - президент Михайло Угорський, нач. команди Василь Пішак, гол. тренер Василь Блясецький.
Команда "Покуття" свої матчі проводить в Коломиї на стадіоні Юність, який належить ДЮСШ № 1 (директор І. Лопачак) і має 5 тисяч сидячих місць.
В різні часи за команду "Покуття" виступали такі відомі футболісти: Володимир Ковалюк, Роман Григорчук, Ігор Мельничук, Василь Чіх, Юрій Ілюк Ігор Стахів, Василь Блясецький, Гоча Тібілов, Володимир Курліковський, Володимир Борисевич, Ігор Стефанків, Михайло Гепко, Юрій Гринчишин, Віталій Скоков, Михайло Сергенюк, Ярослав Ковальчук, Юрій Тодорів, Павло Палій, Ігор Дяків, Іван Савчук, Михайло Сапович.
РОЗДІЛ ІІІ. ЗДОБУТКИ ФУТБОЛЬНОГО КЛУБУ "ПОКУТТЯ"
3.1. 1989 рік.
Рік був успішним для команди, яка вперше в своїй історії стала чемпіоном області в групі "А" в комплексному заліку (сумарний виступ юнаків та дорослих) і третьою серед основних складів, завоювавши, таким чином, путівку на чемпіонат України серед команд колективів фізкультури. В цьому сезоні "Електрооснастка" поповнилася відомими і досвідченими футболістами: півзахисник Василь Чіх перейшов з надвірнянської "Бистриці", захисник Ігор Стефанків - з команди "Іскра" Старі Кривотули. Успішно виступали впродовж сезону Ігор Дяків, Василь Влясецький, Василь Луцик, Іван Сапович, Гоча Тібілов. Добре вписався в ігровий ансамбль нападник Михайло Сапович, який прийшов із заболотівського "Темпу" і став кращим бомбандиром команди в сезоні. Непогане враження залишили і інші дебютанти команди - Михайло Сергенюк, Віталій Скоков та Володимир Ковалюк.
Чемпіонат області 1989 року в групі "А" проходив в два етапи. На першому команди були розбиті на дві групи. Змагання проходили в два кола. По п'ять кращих команд з кожної групи виходили у фінал чемпіонату. Результати зустрічей між ними зараховувались у фіналі. До вирішальної частини змагання футболісти "Електрооснастки" потрапили без особливих проблем.
У 18 матчах цього етапу здобуто 12 перемог, одну нічию і 5 поразок. Різниця м'ячів: 36-19, набрано 25 очок, 2 місце.
За підсумками матчів першого етапу у фінал вийшли: "Колос" Голинь, "Електрооснастка" Коломия, "Карпати" Івано-Франківськ, "Синтез" Івано-Франківськ, "Нива" Заболотів, "Нафтовик" Долина, "Енергетик" Бурштин, "Агропресмаш" Побережжя, "Хімік" Калуш, "Маяк" Богородчани.
Коломияни потрапили до фіналу, маючи 7 "золотих" очок, а лідирували "Нафтовик" - 13 оч., "Колос" і "Енергетик" - по 11 оч., "Нива" - 7 оч.
Фінал команда розпочала вкрай невдало, програвши в Калуші Хіміку - 0:4, і відстаючи від трійки призерів на 6 очок. Здавалось, все втрачено, але, проявивши міцний характер, бійцівські якості, майстерність і волю до перемоги, футболісти "Електрооснастки" в останніх дев'яти матчах не знали більше гіркоти поразок, здобувши почесне третє місце, а також путівку на чемпіонат України серед КФК.
Впродовж всього сезону командою "Електрооснастка" було забито 57 м'ячів у ворота суперників. Ось автори всіх голів:
Михайло Сапович - 14. Гоча Тібілов - 8. Василь Чіх - 6. Василь Кали-нич - 6. Іван Сапович - 5. Ігор Стефанків - 5. Василь Блясецький - 4. Ігор Дяків - 2. Михайло Сергенюк - 2.Володимир Ковалюк - 2. Віталій Скоков - 1. Володимир Чобанюк - 1. Андрій Глумик - 1.
Крім вище названих футболістів за команду в 1989

 
 

Цікаве

Загрузка...