WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізкультурно-оздоровча робота школі. Комплекси вправ для: очей, постави, психічної саморегуляції - Реферат

Фізкультурно-оздоровча робота школі. Комплекси вправ для: очей, постави, психічної саморегуляції - Реферат

запропонованих фізкультхвилинках діти стежать за рухами рук, імітують різні види рухів, вчаться орієнтуватись в просторі, що спонукає розвиток зорових функцій. Необхідною умовою є повна розкутість у рухах, вільне переміщення в кімнаті.
Ці фізкультхвилинки можна проводити у різних вікових групах.
Вправи для формування
та закріплення навичок правильної постави
1. Прийняти правильну поставу, торкаючись стіни або гімнастичної стінки. Потилиця, лопатки, сідниці, литки ніг і п'яти мають торкатися стіни.
2. Прийняти правильну поставу (як в п. 1). Зробити один-два кроки від стіни, зберігаючи правильну поставу.
3. Прийняти правильну поставу біля стіни, зробити два кроки вперед, присісти, встати. Знову прийняти правильну поставу.
4. Прийняти правильну поставу біля гімнастичної стінки. Зробити один-два кроки вперед, розслабити послідовно м'язи шиї, плечового пояса, рук і тулуба. Прийняти правильну поставу.
5. Стоячи біля гімнастичної стінки, прийняти правильну поставу, стати навшпиньки, утримуючись у цьому положенні 3-4 секунди. Повернутись у вихідне положення.
6. Та сама вправа, але без гімнастичної стінки.
7. Прийняти правильну поставу, присісти, розводячи коліна в боки і зберігаючи пряме положення голови та хребта. Повільно піднятися, прийняти вихідне положення.
8. Сидячи на гімнастичній лаві біля стіни, прийняти правильну поставу (потилиця, лопатки й сідниці притиснуті до стінки).
9. Вихідне положення таке саме, як в п. 8, розслабити м'язи шиї, нахилити голову, розслабити плечі, м'язи спини, повернутися у вихідне положення.
10. Лягти на килимку на спину. Голова, тулуб, ноги складають пряму лінію, руки притиснуті до тулуба. Підвести голову й плечі, перевірити пряме положення тіла. Повернутися до вихідного положення.
11. Лежачи на підлозі в правильному положенні, притиснути поперек до підлоги. Підвестися, прийняти правильну поставу, надаючи поперековій частині тіла те саме положення, що й лежачи.
12. Прийняти правильну поставу в положенні стоячи. Ходьба по залу з зупинками (зберігаючи правильну поставу).
Вправи на зняття
психо-емоційного напруження і саморегуляцію
1. "Прокидайся, третє око". Людина бачить не тільки очима. Мудрість, розум, витримка і спокій можуть прокинутись у твоєму "третьому" оці. Витягни вказівний палець, напруж його, поклади на лоб між брів над носом. Потри цю точку примовляючи: "Прокидайся, третє око". Повторити 6-10 разів.
2. "Заряд бадьорості". Сядь вільно. Витягни руки вперед, великим і вказівним пальцями візьмися за кінчики вух. Помасуй, примовляючи: "Вушка, вушка чують все". Повторити 10 разів в одну сторону і 10 разів в другу. Струсни долоньками.
3. "Дихання". Збери пальці руки у жменьку, знайди на шиї ямку, поклади туди руку і кажи: "Я дихаю, дихаю, дихаю!" 10 разів масуй в один бік і 10 разів - в інший.
4. "Гора з плеч", "Скинь втому". Встань, широко розстав ноги, підніми плечі, відведи їх назад, опусти плечі, відведи їх назад, опусти плечі, зігни ноги в колінах. Повторити 5-6 разів. Ти бачиш, чуєш, почуваєш. Молодець!
5. "Візьми себе в руки". Як тільки ти хочеш когось вдарити, візьми долонями лікті і сильно притисни їх до грудей - це поза витриманого чоловіка.
6. "Врости в землю". Спробуй сильно-сильно надавити п'ятками на підлогу, руки стисни в кулачки, міцно стисни зуби - ти могутнє міцне дерево, у тебе сильні корені і ніякі вітри тобі не страшні. Це - поза впевненої людини.
7. "Пальмінг". Склали руки човником, розтираємо до тепла від сонячного сплетіння вгору (вдих), опускаємо так само вниз (видих), на рахунок 6 кладемо на ніс, розслабились.
Комплекс гімнастичних вправ
з елементами хатха-йоги
І. Ходьба по колу одне за одним: на пальцях, руки-на поясі; на п'ят-ках, руки - за спиною; ходьба по масажній доріжці, по гімнастичних
палицях; ходьба навприсядки, руки - на колінах (спина пряма); ходьба звичайна. Діти стають у коло обличчям всередину.
ІІ. Точковий масаж супроводжується такими словами:
"Уявіть, що ви у зимовому лісі. День сонячний і морозний. Ваші пальчики змерзли - потріть їх швидко-швидко. Відчуваєте, що їм стало тепло?"
Дії дітей: потерти великий палець на правій, потім на лівій руці; прикласти долоні одна до одної. "Змерзли наші вушка. Давайте їх зігріємо. Тепер вони стали аж гарячі..."
Потерти пальцями мочки вух; долонями потерти вуха.
"Морозець-морозець, пощипай нам вушка". (Пощипування двома пальцями рук вушних раковин згори вниз (3 рази).) , "Морозець-морозець, пощипай нам ніжки". (Пощипування ахіллесових сухожиль пальцями рук (10 с).)
III. Вправи на дихання
Повітря в лісі холодне, але чисте і свіже. Давайте подихаємо з насо-лодою. Ліву руку покласти на живіт, праву - на груди, на 1-4 - глибокий вдих носом, щоб живіт був утягнутий, 5-8 -- видих також носом, щоб живіт був надутий, руками трішки допомагати. (Повторити тричі.) Те саме, тільки на "раз" - повільний вдих носом, живіт втягнути, затримати дихання на 4 с, на "два" - повільний видих, живіт надути (повторити тричі, в наступні дні збільшувати вправу до 10 разів).
Правила особистої гігієни, праця, фізкультура
Загартовування молодшого школяра
1. Не економ час коштом сну.
2. Прокинувшись, відкрий фрамугу чи кватирку і провітри кімнату.
3. Щоранку за будь-якої погоди роби зарядку. Почисть зуби, вмий з милом обличчя, ноги, руки, шию, під пахвами, якщо є можливість - роби холодні обтирання. Влітку ходи босоніж. Поступово привчай себе виходити на холод навіть взимку на декілька хвилин.
4. Поснідай і лише після цього йди до школи.
5. У школі перед уроками провітрюй класну кімнату.
6. Читаючи і пишучи - сиди правильно, тримай голову на відстані 35 см від книги чи зошита. Для цього використовуй підставку.
7. Дбай про чистоту голови, вух, ніг та рук. Періодично мийся в лазні чи вдома. Обов'язково коротко стрижи нігті. Мий руки після вбиральні, якщо забруднилися, та перед вживанням їжі.
8. У класній кімнаті та вдома знімай верхній одяг та взуття.
9. Готуй уроки після провітрювання кімнати або при відкритій кватирці. Не читай у ліжку. Кожні 35 хвилин роби перерву.
10. Щодня проходь не менше 3 км. Бажано робити прогулянки серед природи (в лісі, саду, на квітучих луках чи в полі). Ходіння, біг, стрибання із скакалкою, рухливі ігри, катання на велосипеді, ковзанах, лижах і взагалі активний відпочинок - наснажують здоров'ям.
11. Жодного дня без фізичної праці. В праці - довголіття людини. Хто трудиться з раннього дитинства до глибокої старості, той зберігає рухливість, фізичні сили (В.Сухомлинський).
12. Перед сном почисть одяг та взуття, приготуй зошити і книги, зроби прогулянку на свіжому повітрі, почисть зуби та помий ноги, провітри кімнату; а якщо можеш - спи з відкритою кватиркою, а влітку - на подвір'ї, саду чи на балконі.
13. Нехай твоїми заповідями стануть простота, стриманість, неви-багливість у всьому (В.Сухомлинський).
У цьому - запорука здоров'я.

 
 

Цікаве

Загрузка...