WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Фізкультурно-оздоровча робота школі. Комплекси вправ для: очей, постави, психічної саморегуляції - Реферат

Фізкультурно-оздоровча робота школі. Комплекси вправ для: очей, постави, психічної саморегуляції - Реферат

внутрішнє маленьке. Кола рухаються в протилежних напрямках. За сигналом напрямок руху змінюється.
4. "Лисиця й курки". Для гри потрібні лави. Вибирається лисиця. За командою курки бігають по майданчику, сідають на сідало (стають на лави). За другим сигналом лисиці ловлять курок, але тільки тих, хто хоч однією ногою стоїть на землі. Спійманих ведуть в "нору". Вони стають лисицями. Перемагає той, хто ні разу не був спійманий.
5. "Що змінилось" (низької рухливості). На майданчику розстав-ляються кілька предметів (кеглі, м'ячі, скакалки, обручі тощо). Діти підходять, роздивляються предмети. Повертаються спиною, відходять. Вихователь переставляє предмети і пропонує повернутись і подивитись. Виграє той, хто першим правильно скаже, що змінилося.
6. "Горобчики-стрибунці". На землі малюється коло. В колі - "кіт", поза колом - горобчики. За командою "горобчики" встрибують в коло і вистрибують з нього. "Кіт" ловить "горобчиків" тільки в колі. Коли спіймано чотирьох горобчиків, вибирається новий "кіт".
7. "Знайди і промови" (низької рухливості). Вихователь показує учням невеличкий предмет (іграшки, стрічка тощо) і пропонує відшукати його після того, як він його сховає. Той, хто першим знайде предмет, має підійти до вихователя, тихенько сказати йому, де сховано предмет, і стати на своє місце. Діти стають спиною до вихователя, заплющують очі. Вихователь ховає предмет. За командою діти починають пошуки. Гра закінчується після того, як більшість знайде сховане.
8. "Вгадай за голосом". Гравці стають в коло. Ведучий - у центрі, йому зав'язують очі. За сигналом вихователя гравець підходить до ведучого і зміненим голосом називає його на ім'я. Ведучий має відгадати, хто це. Якщо вгадує, то гравець стає на місце ведучого.
9. "Тир" (основний рух - метання). На стіні малюється 3 круга на відстані 4-5 м один від одного. Діаметри: І - 35-40 см, II - 80-100 см, III - 1,5 м. Гравці, стоячи за 5-10 м від стіни, обома руками кидають футбольний м'яч в мішені (з-за голови).
10. "Кривенька качечка" (на рівновагу). На майданчику розміром 10x15 м розміщуються гравці. Вони стоять на одній нозі, а другу притримують ззаду рукою. За командою ведучий ("кривенька качечка"), стрибаючи на одній нозі, намагається торкнутись когось із гравців. Ті, до кого доторкнулась "кривенька качечка", також починають ловити інших. Виграє той, хто залишається. Не дозволяється виходити за межі майданчика та стрибати на двох ногах.
11. "Голочка-ниточка" (основний рух - біг). Вибирається ведучий - "голочка". До нього приєднується 3-7 осіб ("ниточка") і беруться за руки. Інші вільно розміщуються по майданчику. "Голочка" бігає між гравцями, а ниточка повинна повторювати її рух. Не можна роз'єднувати руки. Хто відірвався від ланцюжка ("ниточки") - вибуває.
Вправи на розслаблення м'язів очей
Будь-яке перенавантаження призводить до напруження психіки. А щоб психічно розслабитись, треба застосувати фізичне розслаблення. Існують різні способи розслаблення м'язів очей.
1. "Розслабтесь". Заплющити очі, розслабити всі частини тіла. Розслабте очі, уявіть, що у вас очі м'які, що всередині немає ніякого світла, що все там тільки м'яке та чорне. Усміхніться, думайте про усмішку і нехай вона проходить через закриті повіки. Розплющіть очі.
2. "Пальмінг". Заплющити очі, прикрити їх навхрест долонями, розплющити очі (перед вправою руки потерти одна одною, щоб нагрілися), лікті під час вправи лежать на столі, щоб не напружувати м'язи шиї. Вправу робити часто, тільки-но відчуєте втому, бажано перед сном. У спеку можна холодною водою зволожити руки, промити очі.
3. "Згадування". Заплющивши очі, згадувати різні предмети, пе-реходячи з одного на інший.
4. "Уява". Уявити сторінку білого паперу з чорною крапкою. Крапка має рухатися повільно, легко погойдуючись із сторони в сторону.
5. "Центральна фіксація". Переміщувати погляд по лініях, зображених на аркушах. Переміщуючи погляд, "водити" носом по відрізку або малюнку.
6. "Переміщування і розкачування". Поглянути вправо, потім вліво, щоразу рухаючи головою в тому ж напрямку, що й очима.
7. "Малі повороти". Поставити вказівний палець руки перед носом. М'яко повертати голову з боку в бік, дивлячись мимо пальця, а не на нього.
8. "Кліпання". Моргати якомога частіше протягом дня.
9. Соляризація. Дія сонячних променів на заплющені очі. Повертати голову вліво, вправо, на мить розплющити очі, подивитися мимо сонця і поморгати.
10. "Тренування аккомодацїї" (здатність ока чітко бачити предмети на різній відстані). Поставити кінчик вказівного пальця на 15 см від носа і подивитись на нього, потім перевести погляд вдалечінь, не ближче 6 м від вас. Дійшовши до найвіддаленішого предмета, так само повертайте погляд назад.
11. "Вправи на зміцнення зовнішніх м'язів очей". Рухати очима (не рухаючи головою) вверх, вниз, вправо, вліво, по діагоналі, по колу.
Хтось постукав тихо в клас.
Так, перерві ще не час, - Тут підказує Галинка, - Це, звичайно, фізхвилинка.
Фізкультхвилинки проводяться через 20-30 хв. Тривають 2-3 хв. Складаються із 3-5 вправ, які повторюються 4-6 разів. Головну увагу слід приділяти зміцненню м'язів задньої поверхні тулуба.
Фізкультхвилинки проводять сидячи за партою або стоячи біля неї (потягування, рухи рук в сторони, вгору, до плечей, повороти тулуба, нахили тулуба, присідання, стрибки на місці).
"Каченята"
Раз-два - всі пірнають,
Три, чотири - виринають,
П'ять, шість - на воді
Кріпнуть крильця молоді,
Сім, вісім - що є сили
Всі до берега поплили,
Дев'ять, десять - обтрусились
І за парти опустились.
"Гори Карпати"
Раз-два - піднімається гора,
Три, чотири - це круті гірські схили,
П'ять, шість - це орли дивний танець завели,
Сім, вісім - це смерічки похилилися до річки,
Дев'ять, десять - це вода з водоспаду витіка.
"Буратіно"
Буратіно потягнувся,
Раз - нагнувся, два - нагнувся,
Руки в сторону розвів -
Мабуть, ключик загубив.
А щоб ключик відшукати,
Треба нам навшпиньки встати.
"Зайченята"
Сірі зайчики маленькі
(Вушка є у них довгенькі)
В лісі грались, веселились, -
Працювати вже стомились.
А щоб добре працювати,
Треба трішки пострибати.
Відпочили, розім'ялись
И до роботи знову взялись.
Один комплекс вправ виконується протягом 2-3-х тижнів.
"Долоні"
- Де ваші долоні? - Діти показують руки, склада-
Тут-тут-тут! ють в кулачки.
А в долонях пальчики живуть. Розкривають кулачки і пока-
Працювали пальчики - зують пальчики в русі.
не лінувалися:
Ліпили, ліпили, малювали, Імітують ліплення, будівниц-
Будували, будували - тво.
зупинилися.
А потім, а потім, а потім Повільно опускають руки на
стомилися, стіл.
Основне призначення фізкультхвилинок, які проводяться під час занять, - підвищитипрацездатність, зняти втому, дати відпочинок організму, в першу чергу - нервовій системі та мускулам.
У

 
 

Цікаве

Загрузка...