WWW.REFERATCENTRAL.ORG.UA - Я ТУТ НАВЧАЮСЬ

... відкритий, безкоштовний архів рефератів, курсових, дипломних робіт

ГоловнаФізкультура, Рекреація → Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

Розвиток франчайзингових відносин в туристичній індустрії України на прикладі “Екоплант”: мережа агентств “Горящие путёвки” м. Київ - Дипломна робота

біля ста франчайзингових агентств. З них 85% - у Москві. Ніяких вступних внесків і роялті агентства не платять. Вимоги, пропоновані до них керуючою компанією, досить необтяжливі. Зате плани на цей рік глобальні - залучити в мережу 250 нових учасників. Мережа "Туринфо глобал трэвел" існує на ринку 12 років. Сім - вісім років тому в неї ввійшли агентства, що працюють за схемою франчайзингу. Сьогодні "Туринфо глобал трэвел" включає 40 агентств, з них 15 - власність керуючої компанії і 25 - франчайзингові. Половина агентств працює в Москві. Щороку мережа поповнюється трьома - чотирма франчайзинговими агентствами. Вимоги до них мінімальні. Але рада засновників жорстко окреслює коло операторів, з якими можуть працювати агентства. Первісного внеску немає, роялті для кожного агентства індивідуальні.
Мережа офісів "Горячие туры" створена трохи більше двох років тому. Нараховує 28 франчайзингових агентств, з них 18 працюють у Москві. Слоган мережі - "Недорогі тури надійних операторів", але агентства не обмежують себе пропозицією тільки цієї категорії продукту. Мережа будується на досить демократичних принципах. Щоб уникнути конкуренції, застосовується принцип "одна станція метро - одне агентство". Агентства звільнені від первісного внеску, існують тільки щомісячні відрахування у виді фіксованої плати. Керуюча компанія рекомендує учасникам мережі коло надійних операторів (близько 50). Не забороняється і робота з іншими операторами. Агентства високо оцінюють ефективність "Горячие туры". Як правило, після їхнього вступу в мережу обсяг продажів виростає. [25]
У Москві реалізується новий мережевий проект - приватним інвесторам пропонується купити вже готове турагентство. Насторожує, що власники бренду продають бізнес людям, які до цього туризмом не займалися, а річний прибуток обіцяють у 100%.
Формується нова російська мережа туристичних агентств "Путевочка". Офіси мережі будуть розташовуватися на базі універсамів економ-класу "Пятерочка" і працюватимуть на основі франчайзингу. Власники платять внесок у розмірі $15 тис., що включає плату за готовий бізнес, тобто за офіс, устаткування і найом співробітників. Причому при виході з мережі внесок не повертається, щоправда, на поверненні устаткування головна компанія не наполягає, тому що орендна плата вноситься власником. Крім того вони повинні виплачувати засновникам мережі роялті (перші 3 місяці - $500, потім - по $150 на місяць плюс 15% від обороту). $15 тис. за готовий бізнес - це, звичайно, зовсім недорого, адже сьогодні середня продажна ціна турагентства з більш-менш налагодженим бізнесом у Москві складає порядку $30-35 тис. Для приватних інвесторів привабливо те, що не потрібно піклуватися ні про покупку устаткування, ні про оренду місця.
В даний час у Європі діє більш 4500 франчайзингових систем і приблизно 180,000 франчайзі, що дають загальний обсяг продажів у розмірі більш ніж 150 млрд. доларів. Однак ступінь розвитку франчайзингового бізнесу в Європі набагато нижче, ніж у США, де його обсяг перевищив 800 млрд. доларів. Тільки в трьох країнах (США, Румунії і Республіці Молдова) прийняті спеціальні закони франчайзингу. В інших країнах законодавча основа франчайзингу міститься в інших законах, таких як Цивільний Кодекс, закони, зв'язані з підприємницькою діяльністю, різні нормативні акти, прийняті Урядом чи спеціалізованими неурядовими організаціями. В інституційному плані франчайзинг представлений Європейською федерацією франчайзингу. [29]
Лібералізація економік країн Центральної і Південно-Східної Європи і їхнє прагнення стати частиною організованої комерційної системи дозволили розвинути бізнес франчайзингу. Абсолютними лідерами в здійсненні франчайзингових систем є Чеська Республіка й Угорщина. Цей вид діяльності також розвивається на ринках Польщі, Болгарії і Румунії, Росії та України.
Процесу розвитку франчайзингу перешкоджають наступні фактори:
" неадекватна законодавча основа,
" недолік внутрішнього капіталу,
" обмежений доступ до кредитів,
" відносно великий ризик країни й інші перешкоди.
Франчайзинг на ринках країн Центральної і Південно-Східної Європи більше всього розвивається в роздрібній торгівлі. Перспективи розвитку за такими сферами діяльності, як: чищення одягу, готельна і туристична індустрія, оренда автомобілів, освіта.
Висновки до розділу І
Для нашої економіки франчайзинг є відносно новим явищем, у той час як у розвинутих країнах, він сторіччями практикувався як засіб забезпечення споживачів суспільства в різних послугах.
Привабливість франчайзингу полягає в наявності незаперечних переваг для обох учасників франчайзингових відносин. Для малих туристичних агенств він надає в розпорядження стабільний дохідний бізнес, для відомих фірм і компаній - можливість розширити й зміцнити свої позиції на ринку.
Організація туристичного підприємства на умовах франшизи значно знижує підприємницькі ризики, тому що в цьому випадку відбувається використання уже відпрацьованого і такого, що довів свою ефективність бізнесу.
Франчайзинг являє собою угоду, відповідно до якої, одна зі сторін, що називається франчайзером, передає іншій стороні, що називається, франчайзі, право практикувати визначений бізнес відповідно до формату франчайзера і за встановлену плату.
У процесі своєї еволюції сучасний франчайзинг пройшов через два основних етапи:
І. Етап традиційного франчайзингу;
ІІ. Етап франчайзингу бізнес формату.
Франчайзер забезпечує надання різного роду послуг і підтримки з метою сприяння успіху франчайзі, у тому числі:
- допомога в організації бізнесу, у тому числі в одержанні необхідного фінансування;
- реклама і просування торгової марки і назви фірми на ринку;
- маркетингові дослідження (оцінка потенціалу ринку і переваг споживачів, а також вибір місця для розміщення торгових приміщень);
- одержання дозволів і ліцензій, необхідних для своєї діяльності;
- допомога в одержанні (оренді) земельної ділянки, проектуванні, будівництві і дизайні приміщень;
- участь у переговорах з постачальниками устаткування, матеріалів, товарів і т.д. Допомога в організації ефективної системи бухгалтерії.
Франчайзинг у туризмі впровадили туроператори, що запропонували турфірмамвизначений формат ведення бізнесу і стандартизували перелік курортів і інших місць для відпочинку.
У світовому туризмі франчайзинг одержав широкий розвиток. Цей принцип ведення бізнесу активно використовується в Європі й в Америці.
Процесу розвитку франчайзингу перешкоджають наступні фактори:
" неадекватна законодавча основа,
" недолік внутрішнього капіталу,
" обмежений доступ до кредитів,
" відносно великий ризик країни
" інші перешкоди.
У Росію франчайзинг прийшов у 1993 році. В даний час на Російському ринку турпослуг представлено біля десяти мережових операторів, що використовують принцип франчайзингу. В Україні - 3.
ІІ. Дослідження франчайзингової діяльності мережі агенцій "Горящие путёвки"
2.1 Особливості франчайзингової діяльності мережі агенцій "Горящие путёвки"
Гарящі путівки -

 
 

Цікаве

Загрузка...